і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Країна майстрів

Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
3600 грн
1080 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №OK169129
За публікацію цієї методичної розробки Маторова Таміла Василівна отримав(ла) свідоцтво №OK169129
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Отримати код

КРАЇНА МАЙСТРІВ

(спільне заняття учнів 3 класу та вихованців дошкільного підрозділу (старша група)

Програмовий зміст:

Формувати соціально – комунікативну компетентність дітей; поглибити знання дітей про різноманітний світ професій та про професійну діяльність людей, ознайомити з професією архитектор; розвивати логічне мислення,діалогічне мовлення, дрібну моторику,; виховувати повагу до праці людей різних професій.

Хід заняття:

І Організаційний момент

- Діти, який у вас сьогодні настрій?

Гарний, веселий.

- А чому у вас гарний настрій?

Тому, що ми прийшли в клас до наших друзів, тому, що ми будемо гратися,спілкуватися.

ІІ Підготовчий етап

- А я сьогодні прийшла із гарним настроєм тому, що я люблю наш дитсадок, нашу школу, тому,що я люблю вас, люблю свою професію!

Професій багато у світі

І важливих, і простих

А мене цікавлять діти

Я не можу буть без них

Я вчитель, я пишаюся цим

Бо життя присвячую дітям усім.

-Як називається моя професія? Вчитель!

А хто такий вчитель?

(Міркування дітей)

ІІІ Оголошення теми

- Тож сьогодні ми вирушимо до Країни Майстрів на фестиваль професій.

ІV Основна частина

- А подорож свою здійснимо на потязі і я стану машиністом цього потяга Ви згодні?

Так!. (Вихователь надіває кашкет)

- Увага, увага, нам вже пора

В Країну Майстрів вирушать, дітвора!

Музично - ритмічна гра

Іхав потяг через клас –

Чух- чух чух, чух, чух, чух!

І вагончиками стукав-

Тук. Тук, тук, тук, тук, тук!

Раптом потяг зупинився

Тс-с-с-с-с

І вагончик відчепився

Кч-ш-ш-ш-ш

- Ось ми з вами прибули до Країни Майстрів.

Що за майстер до нас зараз завітає?

Музика

1. Лікар

Я лікую, хвороби в дитини,

Біль головний можу зняти в людини.

Я умію усіх лікувати,

Знаю, як раду хворобам давати.

  • Хто я?

  • А як лікарі лікують? (Робить уколи, прописує пігулки, слухає дихання, перевіряє органи)

Вправа «Відгадай, що змінилось»

  • А які інструменти потрібні лікарям? (стетоскоп, шприц, ножиці, ,термометр, молоточок, каплі, ваги, грілка)

  • Подивіться: ось скільки потрібно інструментів. А зараз закрийте очі (прибирає 2 малюнки)

  • Що змінилося?

  • Молодці!

- Присядьте, лікарю. А ми відправляємося далі

Музично - ритмічна гра (повторення)

Музика

2. Садівник

Квіточки попідливаю,

Кущики попідстригаю …

Для рослин – чарівник,

Любить землю …

  • Вірно, я – садівник.

  • А що ми вирощуємо в садах? (Фрукти і ягоди)

  • А які інструменти потрібні для роботи? (Лопата, граблі, сапа, відро)

Вправа «Назви фрукт, назви ягоду»

  • Зараз пограємо в гру «Назви фрукт чи ягоду»

  • Назвіть фрукти і ягоди жовтого кольору.

  • Назвіть фрукти і ягоди червоного кольору.

  • Назвіть фрукти і ягоди зеленого кольору

  • З яких фруктів і ягід готують варення?

  • Молодці, Ви багато знаєте про фрукти , як виростите можете бути садівниками.

Музично - ритмічна гра(повторення)

Музика

3. Шофер

Діти сидять колом. Ведучий називає будь-який вид транспорту й передає естафетну хусточку гравцеві. Малюк повторює назву за ведучим і називає свій вид транспорту. Наступна дитина називає два попередні й третій вид транспорту. І так далі.

Наприклад: «метро», «метро, трамвай», «метро, трамвай, літак» і т. д.

У нас цю професію знають усі:

Сидимо за кермом вантажівки й таксі,

Вантаж і людей я по місту розвозю

У літню спекоту й зимові морози.

  • Хто я?

  • Вірно, я – шофер. А що треба вміти робити, щоб працювати шофером? (Управляти транспортним засобом)

  • А що треба знати, щоб працювати шофером? (Треба знати правила дорожнього руху)

Вправа «Ланцюжок»

  • Зараз дізнаємося чи знаєте ви види транспорту. Вставайте до мене у коло. Я буду називати вид транспорту і передавати мяча, а ви повинні назвати свій вид транспорту.

  • Молодці, сідайте на місця.

Музично - ритмічна гра(повторення)

Музика

4. Художник

Біга пензлик по тканині,
Підкоряючись людині,
А людина творить свій.
Не повторний світ живий.

  • Хто я?

  • Вірно, я – художник. А які інструменти потрібні у роботі художнику? (фарби, олівці, кольорова крейда, папір, мольберт)

  • А ви малюєте в дитячому садку чи дома? Ось, ви також художники.

Гра «Що наплутав художник».

  • Подивіться яку картину я для вас приготував. Роздивіться її уважно. Що я тут наплутав?

  • Вірно!

Музично - ритмічна гра(повторення)

Музика

5. Кухар

Смачний у мене пиріг

Чудова каша манна

Я дбаю про здоровя всіх

Мені подяка й шана

  • Хто я?

  • Вірно, я – кухар.

  • А що може приготувати кухар? (Борщ, суп, кашу, котлети і багато іншого)

  • Які знаряддя для роботи потрібні? (Ложки, ножі, каструлі, пательні, дошки, на яких ріжуть та інше)

Вправа «Зваримо борщ»

  • Зараз ми пограємо у гру «Звари борщик». Серед овочів треба обрати лише ті, які потрібні для приготування борщу.

  • Молодці.

Музично – ритмічна гра(повторення)

Музика

6. Архітектор

Треба знати, що без плану
Не збудуєте й майдану,
Точно вирахує вектор
Геніальний АРХІТЕКТОР.

  • Я – архітектор. Перед тим, як будівельники почнуть будувати дім, школу, дитячий садок, а бо іншу будівлю, працюємо ми. Архітектори малюють, розроблюють плани майбутніх будівельних споруд.

Щоб бути архітектором треба вміти малювати, знати математику, бути винахідливим, творчим. А ось наші головні інструменти: олівець, папір, лінійка і звичайно руки.

Малювання в піску

  • Зараз ви попробуєте стати архітекторами. Уявіть собі будинок, у якому ви б хотіли жити.

  • А зараз підійдіть до столів і намалюйте пальчиком свій будиночок.

  • Які гарні у вас будиночки.

Музично – ритмічна гра(повторення)

Музика

7. Ветеринар

Слоненяті чи качаті,

Котеняті чи курчаті

Дасть пігулку чи відвар

Друг тварин — …..

  • Правильно, ветеринар. А як ще нас називають?

  • Так, ми лікуємо і дорослих тварин і їх дитинчат. Зараз ми дізнаємося чи знаєте ви назви дитинчат тварин.

Вправа «Тварина і дитинча»

  • Кішка, а дитинча? Курка, а дитинча? Собака, а дитинча?

Корова, а дитинча? Свиня, а дитинча? Овечка, а дитинча?

  • Молодці!

V. Підсумок заняття:

- А наша подорож Країною Майстрів підходить до кінця. Які професії ви запамятали?

- Молодці, діти, ви справжні знавці професій, тому нагороджуємо вас медалями «Справжній знавець професій»

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Заняття для дошкільного підрозділу, яке підготували і провели учні 3 класу
  • Додано
    01.03.2018
  • Розділ
    Виховна робота
  • Клас
    Дошкільнята
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    129
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    OK169129
  • Вподобань
    0
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти