Корнелія Функе. «Чорнильне серце». Тема «оживлення» книги в творі.

Зарубіжна література

Для кого: 7 Клас

07.05.2020

828

8

0

Опис документу:
Ознайомити учнів із життям і творчістю письменниці; допомогти усвідомити ідейно-художнє багатство твору; розвивати навички сприйняття інформації на слух, самостійної роботи із джерелами, уміння виразно читати, переказувати, коментувати, висловлювати свої думки та враження; виховувати силу волі, кмітливість, здатність до дії, до пошуків виходу в екстремальній ситуації.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема.  Корнелія Функе. «Чорнильне  серце». Тема «оживлення» книги   в творі.

Мета:  ознайомити учнів із життям і творчістю письменниці; допомогти       усвідомити ідейно-художнє багатство твору;  розвивати навички сприйняття    інформації на слух, самостійної роботи із джерелами, уміння виразно читати, переказувати, коментувати, висловлювати свої думки та враження;  виховувати силу волі, кмітливість, здатність до дії, до пошуків виходу в екстремальній ситуації.

Теорія літератури: фентезі.

Обладнання: портрет письменниці, видання твору, ілюстрації до твору, відеоматеріали.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу. 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Розповідь учнів про бібліотеки України ( центральні, а також у рідному місті, селі), їх структуру, організацію роботи.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку.

1. Слово  вчителя.

Про письменників звичайно думають, що вони вже давно померли, і не здогадуються, що їх можна зустріти десь на вулиці чи в крамниці. І саме  ми сьогодні поговоримо про Корнелію  Функе, яка справді жива-живісінька і мешкає в Каліфорнії, де творить фантастичні історії, які обожнюють її юні читачі. Функе можна зустріти в крамниці чи на вулиці, проте найкращим доказом її існування є книжки,  які виходять щороку. Функе пише для дітей і про дітей. Вона має педагогічну освіту та три роки як соціальний працівник займалася з підлітками з неблагополучних сімей: « Я бачила, як вони турбувалися про своїх братів та сестер, у той час, коли їхнім батькам байдуже. Я бачила, як вони сміються, хоча життя не дає їм для цього приводів. Вони навчили мене багатьом речам, і я досі їхня боржниця». Аби ці  діти частіше всміхалися, Корнелія вирішила писати сама.  Їхній світ  їй близький: герої історій  Функе   пірати та принцеси-свинарки, дракони та феї і звичайнісінькі хлопці та дівчата, які  натрапили на своєму життєвому шляху на справжнісіньке диво. В її книжках дітлахи завжди відважні, розумні й справедливо перемагають Зло.

     Покинувши роботу соціального працівника, закохана в літературу Корнелія стала ілюстратором. Перші твори Функе були для дошкільнят:

«Повелитель драконів».  Згодом вийшов « Володар над злодіями». Пізніше написала знамениту «Чорнильну  трилогію». Перша книжка збірки

«Чорнильне серце».

ІV. Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу.

1. Розповідь учителя з демонструванням відеоматеріалів.

2. Спостереженням над текстом  художнього твору.

( перегляд уривків із твору)

3. Словникова робота

Фентезі – жанр фантастичних творів, що тяжіє до міфології, значну роль у сюжеті грають надлюдські, магічні герої і сили.

4. Бесіда за рубрикою « Запитання і завдання до переглянутих уривків»

5. Обмін враженнями про засвоєне

      -  Що вам найбільше сподобалося у цьому творі?

      - Коли ви відчули найбільше напруження, хвилювання,  читаючи  твір? Чому?

6. Інтерактивний  прийом «Гронування»

І група.  Із названих якостей людей виділіть ті, що були притаманні для  Мортимера: мудрість, мужність, витримка, доброта, жорстокість, боягузливість, відповідальність.

ІІ група. Доберіть цитати, які найкраще характеризують Мортимера, виразно їх прочитайте і прокоментуйте.

ІІІ група. Складіть сенкан до або акровірш на тему  фентезі.

V. Закріплення знань, умінь і навичок.

1. Складання паспорта-анкети письменниці.

2. Складання  «кольорограми»  твору.

(наприклад, блакитний, зелений колір – це тиша, спокій у родині  Мортимера; червоний – напружений момент; чорний- момент страху героїв)

VІ. Підбиття підсумку уроку.

Інтерактивна вправа « Мікрофон».

Твір Корнелії Функе « Чорнильне серце» зацікавив мене тим, що …… 

VІІ. Домашнє завдання

Виразно читати, переказувати твір, висловлювати свої думки; дібрати цитати для характеристики образу Мегі.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.