і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Копіювання і переміщення фрагментів тексту

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема уроку. Копіювання і переміщення фрагментів тексту

Мета:

  • формувати в учнів навички розрізняти операції копіювання і переміщення фрагментів тексту;

  • розвивати логічне мислення, навички роботи з текстовими документами;

  • виховувати уважність, дисциплінованість.

Обладнання: роздатковий матеріал, інструкційні картки.

ТЗН: ПК.

Програмне забезпечення:ОС Windows, МС Word.

Тип уроку: комбінований.

Клас: 4.

Хід уроку

І.Організація учнів до уроку

1.1.Привітання

-Доброго дня, діти!

-Сьогоднішній урок проведу у вас я, звати мене Ілона Володимирівна.

1.2.Повторення правил техніки безпеки

- Діти, перш ніж розпочати наш урок, давайте пригадаємо які правила поводження в комп’ютерному класі ви знаєте.

  • В комп’ютерному класі не можна знаходитись з їжею та напоями.

  • Забороняється ходити по класі без дозволу вчителя.

  • Не можна класти одяг і сумки на стіл.

  • Не можна включати й вимикати комп’ютер самостійно.

ІІ. Актуалізація опорних знань

2.1. Навідні питання

-Що таке редагування тексту? (виправлення помилок)

-Як відкрити текстовий редактор Word?(Пуск - Всі програми - Microsoft Office - МС Word)

кі правила вводу текста ви знаєте? (після кожного слова ставиться пробел, після крапки, коми, та інших знаків обов’язково ставиться пробел)

-Як зберегти теперішній документ?

2.2. Кроссворд

1.Яку клавішу слід натиснути, щоб розділити текст на 2 абзаци? (Ентер)

2.Процес виправлення помилок? (Редагування)

3.Як називається файл програми МС Word? (документ)

4. Що виділяється з обох боків пробілами? (слово)

5. Праграму призначину для роботи з текстовим документом, що не потребують складного форматування, називають текстовим…? (редактором)

-Добре діти.Молодці! Тож сьогодні ми з вами будемо працювати з текстом, а саме будемо його форматувати.

ІІІ.Повідомлення теми, мети уроку

-Тож тема нашого сьогоднішнього уроку буде « Копіювання і переміщення фрагментів тексту»

ІV. Вивчення нового матеріалу

4.1. Робота з картками

-Діти візьміть картки, що лежать у вас на партах.

-Давайте з’ясуємо, що таке фрагмент тексту, і як його виділяти, прочитавши це в картці.

Окрему частину текстового документа називають фрагментом. Фрагментом тексту може бути слово, рядок, абзац, довільна частина тексту. Фрагмент можна виділити за допомогою миші. Для скасування виділення достатньо клацнути лівою клавішею миші в тексті.

-А зараз, давайте розглянемо наступну схему , які фрагменти і як їх можна виділяти за допомогою миші?

-Діти, давайте розглянемо які є операції між фрагментами тексту.

- Під час редагування тексту часто виникає потреба поміняти місцями певні слова або речення, видалити частину текста чи cкопіювати її.
У середовищі текстового редактора виконати такі операції можна за допомогою сполучення клавіш, кнопок на стрічці Основне, команд контекстного меню.

-А зараз розгляньте схему Порівняйте операції, які можна виконувати над фрагментами тексту, з операціями над файлами і папками.


-Коли ми копіюємо фрагмент тексту
, то цей фрагмент буде вміщений у спеціальну частинку пам’яті комп’ютера.

-Якщо ми виконуємо операцію вставляння частини текста, то вона вставляється саме з цієї ділянки комп’ютерної пам’яті.

-Цю ділянку пам’яті комп’ютера називають буфером обміну.

-Буфер обміну — проміжне сховище даних, що призначається для перенесення чи копіювання між програмами або в межах однієї програми.

Вставляти об’єкт із буфера обміну можна скільки завгодно разів.

У разі копіювання інформації в буфер обміну Word, його попередній вміст зникає. Тобто в буфері обміну може знаходитись тільки один фрагмент.

-Ще є спеціальні «Гарячі» клавіші для користування буфером обміну:

1) Ctrl + С скопіювати виділені об’єкти в буфер обміну

2) Ctrl + X вирізати виділені об’єкти в буфер обміну

3) Ctrl + V- вставити з буфера обміну

4.2.Фізкультхвилинка

Всі піднесли руки - раз! (потягування)

На носках стоїть весь клас.

Два - присіли, руки вниз, (присідання)

На сусіда подивись

(повороти головою вправо-вліво)

Раз! — І вгору( потягування)

Два! - І вниз (присідання)

На сусіда подивись.

Будем дружно присідати,

Щоб ногам роботу дати.

Раз! - Піднялись. Два! - Присіли.

Хай мужніє наше тіло.

Хто старався присідати,

Може вже відпочивати.

V.Практична робота

5.1.Повторення правил ТБ за ПК

-Давайте пригадаємо правила техніки безпеки за комп’ютером. Ви повинні пам’ятати:

  • Відстань від екрану до очей 70-80 см;

  • Забороняється вмикати і вимикати комп’ютер без дозволу вчителя;

  • Не можна самостійно усувати несправності в роботі апаратури;

  • Приєднувати або від’єднувати кабелі, чіпати роз’єми дроти, розетки;

  • Працювати не більше 15 хвилин за ПК;

5.2. Інструктаж до практичної роботи

-1. Запустіть текстовий редактор Word.
2. Відкрийте файл за вказівкою вчителя.
3. Зіставте текст у файлі з поданим зразком.
4. Виконайте редагування фрагмента текста:

Напередодні свята діти  пишуть листи до Святого
Миколая зі своїми побажаннями, кладуть на вікно
і читають молитву. 19 грудня — день Святого Мико-
лая.  Чемні діти обов’язково знаходять під подушкою
різочки, а неслухняні діти — подарунок.


Для цього:
- перемістіть друге речення на початок тексту;
- поміняйте місцями слова «подарунок» і «різочки»;
-скопіюйте фрагмент тексту «день Святого Миколая», додайте як заголовок, виправте першу букву на велику.
5. Збережіть результат у файлі за заданою адресою.

5.3.Виконання практичної роботи

-Зараз по черзі по два чоловіки сідайте за комп’ютери.Та розпочинайте виконувати практичну роботу.

5.3.Перевірка виконання практичної роботи

-Давайте ж перевіримо як ви виконали практичну роботу.

5.4. Вправи для очей

Очі щільно ми закрили – 
це один, два, три, чотири. 
Потім ширше розкриваєм, 
Вдалині щось роглядаєм. 
І поки ми розглядали 
До шести порахували. 
Щоб очі наші відпочили, 
Робим це разів чотири. 

VІ.Підсумок уроку

-Діти, тож з чим ознайомились на сьогоднішньому уроці?

-Що ви робили на сьогоднішньому уроці?

-Чи навчилися ви переміщувати та копіювати фрагменти тексту?

-Меня будо приємно з вами працювати.Допобачення!

6

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Мета: - формувати в учнів навички розрізняти операції копіювання і переміщення фрагментів тексту; - розвивати логічне мислення, навички роботи з текстовими документами; - виховувати уважність, дисциплінованість.
  • Додано
    25.02.2018
  • Розділ
    Інформатика
  • Клас
    4 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    4424
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    8
  • Номер матеріала
    DR014376
  • Вподобань
    0
Курс:«Розвиток особистості на всіх вікових етапах життя»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь