Матеріал:

Координатна площина. Підготовка до контрольної роботи» Подорож до Африки.

doc
07.10.2021
21 0
Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

! УВАГА

Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.

Опис методичного матеріалу:

Розвиток творчих здібностей учнів 6 класу на уроці математики

на тему: «Координатна площина. Підготовка до контрольної роботи»

Подорож до Африки.

http://festival.1september.ru/articles/533922/img3.jpg

Вчитель математики

Полторацька Ю.А.

Мета: закріплення алгоритму побудови точок на координатній площині,; розвиток умінь застосовувати теоретичний матеріал на практиці, творчих здібностей учнів; виховання почуття відповідальності, взаємопідтримки, впевненості в собі

Тип: урок застосування знань, навичок і вмінь.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

Вчитель. Діти, декілька уроків ми вивчали тему "Координатна площина". Ми наблизились до контрольної роботи. Сьогоднішнім уроком буде повтоорення теми "Координатна площина". Сьогодні ми вирушаємо в заочну подорож до Африки. Щоб наша подорож здійснилась ми повинні використати наші знання і уміння. До африканського континенту можна долетіти на літаку або доплисти на кораблі.

Хто бажає своїми руками побудувати літак або корабель, на якому відправиться в подорож?

Запрошуються 2 учні. (Роботи виконуються на дошці). Кожен отримує індивідуальне завдання:

Завдання «Літак».

Позначте на координатній площині точки і послідовно з'єднайте їх один з одним:

A(6;4), B(4;1), C(1;1), D(2;2), E(0;4), F(-3;1), H(-7;1), G(-9;-1), M(-3;-1), N(1;-3), P(3,-3), K(1;-1), T( 7;-1), S(7;4).

Завдання «Корабель»

Позначте на координатній площині точки і послідовно з'єднайте їх один з одним:
A(-7;-2), B(-9;1), C(-3;1), D(-3;5), E(-1;5), F(-1;1), H(0;1), M(0;4), N(2;4), K(2;1), P(9;1), R(7;-2).

Вчитель: А зараз кожен з вас зможе обрати вид транспорту, на якому дістанеться до берегів спекотної Африки. (Кожному учневі пропонується побудувати вид транспорту в своєму зошити).

Вчитель: Подивимося, як вдалося виконати свою роботу відважному капітанові й сміливому льотчику.

Можливі такі варіанти:

а) Якщо робота виконана без помилок.

Вчитель: І пілот і капітан без пригод дісталися Африки, отримують оцінки «5» і тепер приєднуються до нас.

б) Якщо в роботі були допущені помилки.

Вчитель: Наш корабель потрапив у бурю і йому відірвало частину труби. Капітан невдало вибрав маршрут. Тому отримує оцінку «4» і т.п.]

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Вчитель: Всім вдалося благополучно здійснити подорож. Але нам належить «митна перевірка багажу». Дайте відповіді на наступні питання:

• Які прямі називаються паралельними?

• Які прямі називаються перпендикулярними?

• Який кут називається прямим?

• Який кут називається розгорнутим?

• Який кут називається гострим?

• Який кут називається тупим?

• Як називаються осі координат?

• Якою точкою позначають початок координат?

• Які координати має точка О?

• Чому дорівнює ордината точки, що лежить на осі абсцис?

• Чому дорівнює абсциса точки, що лежить на осі ординат?

Для наступних питань текст завдання записується на дошці: A(5;16), B(-3;6), C(14;0), D(4;-8), E(0;18), F(-3;-8), K(2;2), M(-2;3), N(4;0), 0(0;0), P(1;0), R(-1;1), S(5;-5), T(0;-2), Z(-4;-6).

• Назвіть точки, які лежать вище осі абсцис?

• Назвіть точки, які лежать нижче осі абсцис?

• Назвіть точки, які лежать лівіше осі ординат?

• Назвіть точки, які лежать правіше осі ординат?

• Назвіть точки, які лежать на осі ординат?

• Назвіть точки, які лежать на осі абсцис?

ІІІ. Контроль засвоєння пройденого учбового матеріалу.

Вчитель: Продовжуємо наш шлях. Нам належить виконати перше практичне завдання.

• Уважно прочитайте його і опишіть, що ви повинні будете зробити.

Назвати ім'я точки і в дужках вказати її координати.)

• У якому порядку ви будете вказувати координати?

(Першої записують абсциссу, а потім ординату.)

• На якій з осей ви будете шукати абсциссу, а на який - ординату?

(Абсцис треба шукати на осі ОХ, а ординату - на ОY)

• Які малюнки зображені у вас на координатній площині?

(Пальма. Страус.)

• Хто знає які плоди приносить пальма?

(Кокос, банани, фініки)

• Що ви знаєте про страусів?

(Птах, а не літає, швидко бігає, зариває голову в пісок)

• Я познайомлю вас з ще одним мешканцем Африки - це лелека. Всі знають, що лелека живе в середній смузі. Чому ж ми зустріли його в Африці?

(Лелеки зимують в Африці.)

Молодці! Ви відповіли на всі мої запитання. А хто хоче виконати це завдання у дошки?

Вариант I.
Назвіть координати точок <Рисунок 1>

http://festival.1september.ru/articles/533922/img1.jpg

Вариант II.
Назвіть координати точок <Рисунок 2>

http://festival.1september.ru/articles/533922/img2.jpg

Назвіть координати точок <Рисунок 3>

http://festival.1september.ru/articles/533922/img3.jpg

ФІЗКУЛЬТХВИЛИКА:

Час прийшов нам спочивати.

Тож піднімемо руки вгору,

Ніби глянемо на зорі.

А тепер всі руки в боки,

Як зайчата – скоки – скоки!

Десять! Дев’ять! Вісім! Сім!

Час за парти нам усім.

ІV. Закріплення знань і умінь:

Вчитель: Наш шлях лежить далі. А кого зустрінемо, дізнаємося, виконавши друге практичне завдання.

Варіант I.

Позначте на координатній площині точки і послідовно з'єднайте їх один з одним:

А(-14;-4), B(-13;2), C(-10;5), D(-6;7), E(-2;7), F(3;5), G(4;8), H(7;9), K(10;8), L(11;5), M(13;4), N(14;6), P(13;11), R(14;11), S(15;4), T(11;-1), W(9;0), V(10;2), Z(6;0), A1(3;-3), B1(3;-7), C1 (1;-7), D1 (-3;0), E1 (-1;-7), F1 (-3;-7), G1 (-3;-3), H1 (-7;-3), K1 (-7;-7), L1 (-9;-7), M1 (-10,-3), N1 (-10;-7), P1 (-12;-7), R1 (-14;-2).

Варіант IІ.

Позначте на координатній площині точки і послідовно з'єднайте їх один з одним:

A(-9;14), B(-11;13), C(-11;14), D(-10;15), E(-8;16), F(-8;17), G(-6;18),
H(-4;15), K(-5;6), L(-2;13), M(2;13), N(4;8), P(6;13), R(9;13), S(11;7), T(12;0), W(8;-16), V(7;-16), Z(9;-8), A1 (8;-2), B1 (5;-16), C1 (4;-16), D1 (5;-9), E1 (5;-2), F1 (1;-4), H1 (-5;-3), K1 (-6;-16), L1(-7;-16), M1 (-8;-2), N1 (-8;-16), P1 (-9;-16), R1 (-11;0), S1 (-11;5).

Учитель контролює і в міру необхідності коригує роботу учнів. Всі виконані роботи учнів демонструються і оцінюються.

По ходу виконання завдання учні будуть висловлювати припущення про те, яка тварина у них виходить. І коли вони здогадаються, можна поставити запитання:

• А що ви знаєте про цих тварин?

(1 Слон найбільша тварина на землі;. Замість носа у нього хобот і т.д.

2. У верблюдів є горб; вони бувають одногорбі і двогорбі, дуже довго можуть обходитися без води і т. д.

V. Перевірка домашнього завдання.

В якості домашнього завдання до уроку учням було запропоновано самостійно виконати малюнок на координатній площини, позначити точки, що утворюють його і записати координати цих точок.

Кожна робота демонструється класу. При оцінці обов'язково звернути увагу не тільки на правильність виконання завдання, а й на якість оформлення малюнка.

VI. Домашне завдання: побудувати на координатній площині улюблену тварину. Позначити й записати точки.

VII. Підсумок уроку:

Вчитель: Підведемо підсумки уроку.

• Який момент уроку вам здався більш цікавим?

• Яке завдання ви виконували без труднощів?

• Де в житті застосовуються координатна площина?

• Ви отримали наступні оцінки ...

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

! УВАГА

Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.

Рекомендуємо

Контрольна робота "Паралельні та перпендикулярні прямі, координатна площина"

zip
Контрольна робота "Паралельні та перпендикулярні прямі, координатна площина"

210

Аватар профіля Боголюбська Анна Валеріївна
Математика
6 клас

55 грн

Контрольна робота. Паралельні і перпендикулярні прямі. Координатна площина. Графіки.

doc
Контрольна робота. Паралельні і перпендикулярні прямі. Координатна площина. Графіки.

354

Аватар профіля Федай Алла Миколаївна
Математика
6 клас

66 грн

Діагностувальна контрольна робота з математики з групами результатів "Координатна площина."

doc
Діагностувальна контрольна робота з математики з групами результатів "Координатна площина."

111

Аватар профіля Аліварська Тетяна Миколаївна
Математика
6 клас

33 грн

Самостійна робота з теми: "Координатна площина"

docx
Самостійна робота з теми: "Координатна площина"

228

Аватар профіля Венгрин Юлія Ярославівна
Математика
6 клас

20 грн

Практична робота по темі "Координатна площина"

pdf
Практична робота по темі "Координатна площина"

330

Аватар профіля Рябенко Лариса Григорівна
Математика
6 клас

25 грн

Самостійна робота з теми: Координатна площина.

zip
Самостійна робота з теми: Координатна площина.

92

Аватар профіля Тучкова Надія Сергіївна
Математика
5—6 клас

25 грн
