і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Контрольно - підсумкове заняття з математики «Осінній листочок в гостях у лісових звірят»

Контрольно - підсумкове заняття з математики «Осінній листочок в гостях у лісових звірят»

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Дошкільний навчальний заклад комбінованого типу (ясла – садок) №1 «Олімпієць» Голопристанської міської ради Херсонської області

Контрольно - підсумкове заняття

з математики

у середній логопедичній групі №7

Тема :« Осінній листочок в гостях

у лісових звірят»

Вихователь: Милосердова Т. Ю.

м. Гола Пристань 2016 н. р.

Тема Осінній листочок в гостях у лісових звірят»

Програмовий зміст: Перевірити навички кількісного та порядкового рахунку в межах 3.

Закріпити знання про розмір предметів, уміння користуватися методом накладання, визначати ширину предмета; оперувати поняттями: «вузька», «ширша», «найширша».

Уточнити знання дітей про частини доби (ніч, ранок, день, вечір); поняття «швидко», «повільно».

Удосконалювати вміння визначати наступне та попереднє число відносно заданого («сусідів числа»); називати площинні геометричні фігури шляхом виділення їх у навколишньому середовищі.

Розвивати пам'ять, увагу, вміння орієнтуватися у просторі (попереду, позаду, вгорі, внизу)

Виховувати бажання поглиблювати знання, стійкий інтерес до математики.

Обладнання: математичні лінійки; набір цифр; роздатковий матеріал :по 3 ялинки та по 3 грибочка на кожну дитину; магнітна дошка; кошик з грибами; кленовий листочок; іграшки-звірі; д/ гра «Порівняй стежки за шириною»- три стежки різної ширини і кольору; д/ гра «Збери жодуді для білочки»- білочка з фігурами, жолуді з картинками предметів різної форми; д/ гра «Частини доби»- ведмедик, чотири бочки з різними кольорами, відповідно частини доби з загадками; сюрпризний момент- кошик з яблуками.

Організаційний момент:

Зриває вітер листячко останнє,
Несе у далеч відблиски тепла.
І з кожним днем все дужче відчуває
Природа вся, що вже прийшла зима.

  • Малята, яка наступила пора року? (зима)

Хід заняття:

Мотивація.

  • Діти, ч хочу розповісти вам історію, яка трапилася зі мною сьогодні по дорозі на роботу. Іду я, йду… Коли це щось залоскотало мене за ніс. Дивлюся, — а це листочок. Такий маленький, красивий…І запашний.

  • А чи знаєте ви, що листочок, перед тим як впасти на землю і заснути під сніжком на всю зиму, обов’язково повинен перевірити, чи все довкола гаразд. Чи не трапилося десь біди, чи м’яко звірятам спати, чи ніхто дорогу до теплих країв не забув…


Злетів листочок з гілочки-

Набравсь від неї силочки,

Щоб подорож почати-

Із вітерцем помчати,

Почав листочок дерева рахувати.

  • Діти, коли вітер сильний, як листочок летить? (швидко). А коли помірний? (повільно)

Хоче листочок запропонувати

Із ним разом порахувати

За столи дружно сідайте

Працювати починайте.

Діти викладають цифровий ряд від 1 до 3, визначають «сусідів» числа.

Крізь ялинок листочок літав, Тільки дві їх нарахував. Діти на математичній лінійці викладають 2 ялинки

Під ялинками в лісочку Виросли лиш три грибочки Діти на математичній лінійці викладають 3 грибочки

Порівнюючи множини,діти визначають чого більше: ялинок чи грибочків? На скільки? Що треба зробити,щоб їх порівняти?

Зустрів листочок їжачка

В зимовому лісі

Він гостинці запасав

Та й заплутався трішки.

Дидактична гра «Порівняй стежки за шириною»

- Діти, допоможіть їжачкові прокласти стежки до гостинців . Вузька- жовтого кольору, ширша - зеленого і найширша-червоного.

- Як перевірити, яка з цих стежок - широка, а яка –вузька? (Треба накласти стежки одна на одну).

- Якого кольору вузька стежка? Ширша? Найширша?

Яким способом можна дізнатися яка стежка вузька, яка широка?(Способом накладання)

Стали, дітки, у рядок 
Підемо ми у лісок.

Фізкультхвилинка-гра «Сховай грибочок»

А чи хочете ви знати

Хто уважний з вас, малята

Ви у коло всі ставайте

У веселу гру пограйте

У лісочку на пеньочку

Кошик є, а там грибочки

Кожен грибочок собі візьміть

І перед собою його покладіть

Ви послухайте уважно, малята,

Де грибочок будем ховати

Дружно встали. Усміхнулись. 
Руки – вгору. Підтягнулись. 
Погуляли, покружляли
І ще трішки пострибали. 

Будьте уважні, часу не гайте

Грибочок позаду себе сховайте.

А тепер рівненько стали. 
Грибочок вгорі заховали.


Опустили руки вниз,

На сусіда подивись
Перед собою грибочок поклали

Весело поприсідали

Встали-сіли, встали-сіли,

Бачите, як розвеселили.

Білочки з гілки на гілку стрибали

Свої запаси порозсипали

Будемо ми з ними грати

Жолудями пригощати

Та спочатку треба, діти

Жолуді розподілити

Дидактична гра «Збери жолуді для білочки»

(добирання жолудів з картинками предметів різної форми)

В лісі є маленька хатка

І живе там ведмежатко

Час йому уже лягати

Солодко і тепло спати

Та ведмідь малят чекає

Він для них загадки має.

Дидактична гра «Частини доби»

Загадки

1.Коли це, діточки, буває,

Що сон чарівний наступає.

Із неба місяць ясний світить,

Коли це так буває, діти? (Вночі –чорний колір)

2.Діти прокидаються,

Швидко одягаються,

Роблять дружно всі зарядку,

Бо привикли до порядку. (Вранці –оранжевий колір)

3.Дуже весело ми граємось,

Фізкультурою займаємось.

Ще й співаємо пісень,

Це коли буває? (Вдень –жовтий колір)

4.Сонечко лягає спати,

З дитсадочка йдуть малята.

Їх вдома іграшки чекають,

Коли це, діти, так буває? (Ввечері-сірий колір)

Підсумок:

Сподобалось листочку по лісі гуляти. Але час йому вже спати . Вдягнулись в білі шуби спритні зайці,
Ведмідь в барлозі теплім задрімав,
Гостинцями запаслися вже більчата.
Й їжак заснув, хоч довго він чекав,
Коли ж прийшла набачена, незнана
Красуня біла, чарівна,
Що дружить і з морозом, і з снігами,
І величається незвично так – ЗИМА.

-Діти , давайте згадаємо кого першого (другого, третього) зустрів листочок і які гостинці їм дісталися? (Порядковий рахунок)

А в дарунок від звірят Торбинка гостинців для малят.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Контрольно - підсумкове заняття з математики у середній логопедичній групі
  • Додано
    11.08.2018
  • Розділ
    Математика
  • Клас
    Дошкільнята
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    208
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    TY009860
  • Вподобань
    0
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1000 грн
490 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь