Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Урок № 107. Українська мова, 6 клас
Тема. Урок розвитку мовлення № 23. Контрольний письмовий твір-оповідання на основі побаченого.
Мета: оцінити рівень сформованості мовленнєво-комунікативних умінь шестикласників складати твори-оповідання на основі побаченого, навички усвідомлення теми й основної думки; розвивати увагу, логічне та образне мислення, удосконалювати культуру писемного мовлення.
Тип уроку: урок розвитку комунікативних умінь і навичок.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Ознайомлення учнів з темою, метою і завданнями уроку
III. Підготовка до складання твору-оповідання на основі побаченого
Подумати і дати відповіді на питання:
Що називається оповіданням?
У якому стилі пишуться оповідання?
Які типи мовлення використовують під час побудови оповідання?
Що є основою будь-якого оповідання? (Розповідь про одну подію з життя персонажа).
Які композиційні елементи є для оповідання обов’язковими?
Назвіть відомі вам оповідання.
Звідки письменники беруть сюжети для своїх творів?
Робота над зв’язним висловлюванням
Прочитати твір-оповідання вашого ровесника на основі побаченого. Визначити зав’язку, кульмінацію й розв’язку.
Нічна пригода
Ціле літо я гостював у своїх родичів, допомагав пасти телят. Одного разу мені довелося на кілька днів залишитися на острові з маленькими телятками. Увечері, коли їх заганяв, помітив, що серед них немає білолобої Зірочки. Я злякався, що на неї можуть напасти вовки, і пішов її шукати. Сонце швидко зайшло, на землю спали сутінки. Кущі і дерева, привітні і зелені вдень, тепер стали чорними і зловісними. Довго я шукав Зірочку, але так і не знайшов. Вирішивши продовжити пошуки зранку, я наблизився до куреня і побачив, що з пітьми на мене блимали чиїсь зелені очі. «Вовки»,— промайнуло в голові, і я за якусь мить виліз на високе дерево.
Довелося там і ніч провести. Я боявся рухатися, боявся заснути, з нетерпінням чекав ранку. А коли зійшло сонце, із куреня вийшла Зірочка, на ходу дожовуючи мій сніданок. Я застиг із несподіванки, розсердився, закричав на теля, а потім голосно і весело розсміявся.
Пригадати який-небудь випадок, свідком якого ви були, який можна покласти в основу оповідання.
Добір назви для майбутнього твору-оповідання.
Складання простого (або складного) плану майбутнього оповідання.
IV. Написання твору-оповідання на основі побаченого
Скласти письмовий твір-оповідання на основі побаченого, дотримуючись самостійно складеного плану.
V. Домашнє завдання
Скласти й записати оповідання на тему «Цікавий випадок у моєму житті».
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»