Контрольна та рядкові суми

Опис документу:
У цьому документі йде мова про контрольні та рядкові суми.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Контрольна та рядкові суми

Контрольна сума () – це сума коефіцієнтів при змінних і вільного члена для кожного рівняння системи.

= ().

У процесі розв’язування системи за схемою єдиного ділення над контрольними сумами виконують ті самі перетворення, що й над відповідними елементами рядка, а знайдені в результаті цих перетворень значення контрольної суми записують у тому рядку, що й нові елементи відповідного рядка.

Рядкові суми – це суми всіх елементів відповідного рядка, що містяться в стовпцях з 3-го по 6-й включно.

Поточний контроль обчислень за схемою єдиного ділення полягає в тому, що в кожному рядку обчислюють контрольну і рядкові суми та порівнюють їх між собою.

Якщо вони збігаються або відрізняються на 1-2 одиниці нижчого розряду, що обумовлено впливом похибок округлення, то обчислення виконано правильно і можна переходити до обробки наступного рядка.

Якщо ці суми в будь –якому рядку значно відрізняються між собою, то обчислення треба припинити і зясувати причину розбіжності.
Значна розбіжність між контрольною і рядковими сумами може свідчити про випадкові помилки в обчисленнях або про нестійкість алгоритму обчислень відносно похибок округлень.

Якщо причиною розбіжності є випадкова помилка, то її виправляють і продовжують обчислення. А якщо причиною розбіжності сум є нестійкість алгоритму обчислень відносно похибок округлення, то від нього слід відмовитися.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
2
дн.
0
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!