Контрольна та рядкові суми

Опис документу:
У цьому документі йде мова про контрольні та рядкові суми.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Контрольна та рядкові суми

Контрольна сума () – це сума коефіцієнтів при змінних і вільного члена для кожного рівняння системи.

= ().

У процесі розв’язування системи за схемою єдиного ділення над контрольними сумами виконують ті самі перетворення, що й над відповідними елементами рядка, а знайдені в результаті цих перетворень значення контрольної суми записують у тому рядку, що й нові елементи відповідного рядка.

Рядкові суми – це суми всіх елементів відповідного рядка, що містяться в стовпцях з 3-го по 6-й включно.

Поточний контроль обчислень за схемою єдиного ділення полягає в тому, що в кожному рядку обчислюють контрольну і рядкові суми та порівнюють їх між собою.

Якщо вони збігаються або відрізняються на 1-2 одиниці нижчого розряду, що обумовлено впливом похибок округлення, то обчислення виконано правильно і можна переходити до обробки наступного рядка.

Якщо ці суми в будь –якому рядку значно відрізняються між собою, то обчислення треба припинити і зясувати причину розбіжності.
Значна розбіжність між контрольною і рядковими сумами може свідчити про випадкові помилки в обчисленнях або про нестійкість алгоритму обчислень відносно похибок округлень.

Якщо причиною розбіжності є випадкова помилка, то її виправляють і продовжують обчислення. А якщо причиною розбіжності сум є нестійкість алгоритму обчислень відносно похибок округлення, то від нього слід відмовитися.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!