Консультація за темою: «Залучення батьків до виховання у дітей любові до читання»

Опис документу:
Виховання інтересу до книжки, розвиток навичок книжкової та інформаційної культури неможливо здійснювати без участі батьків. Адже саме сім'я формує світосприймання людини, її спосіб життя і ціннісні орієнтири. Тому всі заходи необхідно проводити у тісній взаємодії з батьками. Розглянуто ефективні такі цікаві форми роботи з сім'єю.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Консультація за темою:

«Залучення батьків до виховання у дітей любові до читання»

Виховання інтересу до книжки, розвиток навичок книжкової та інформаційної культури неможливо здійснювати без участі батьків. Адже саме сім'я формує світосприймання людини, її спосіб життя і ціннісні орієнтири. Тому всі наші заходи необхідно проводити у тісній вза­ємодії з батьками. Ефективні такі цікаві форми робо­ти з сім'єю, як:

  • ознайомлення дітей з цікавими екземплярами з сімейних бібліотек — книжками-крихітками і книжками-велетнями, альбомами, присвяченими техніці, моді, спорту, які почали збирати ще батьки батьків наших вихованців;

  • розповіді батьків про свої улюблені книжки;

  • спільна з дітьми участь у різних проектах та акціях.

Під час батьківських зборів, конференцій батьки обмінюються досвідом прилучення дітей до читання у родині.

Ми розуміємо, що нині, коли вільний час поглинають переваж­но телевізор і комп'ютер, дитині важко зрозуміти, що читання може бути цікавим. Навчити дитину читати не так уже й складно. Наба­гато складніше для батьків навчити свою дитину любити читати. Тому педагогам слід під час загальних заходів і в індивідуальних бесідах переконувати молодих батьків у тому, що починати виховувати у дитини любов до читання слід задовго до того, як вона зможе від­різнити «А» від «Я». А щоб допомогти батькам у цьому, треба надавати рекомендації, які містять деякі прийоми прилучення дітей до чи­тання, зокрема і з раннього віку.

Часте і регулярне читання літературних текстів, уміле їх поєд­нання з життєвими спостереженнями, з різними видами дитячої ді­яльності сприяє осягненню дитиною навколишнього світу, вчить її розуміти і любити прекрасне, закладає основи моральності людської особистості.

Внаслідок систематичного читання діти навчаються:

  • слухати твори різних жанрів, налаштовуватися на читання казки, оповідання, вірша;

  • брати участь у спільному обговоренні почутого;

  • розповідати, інсценувати знайомі твори;

  • емоційно реагувати на прослуханий твір.

А головний результат проведеної роботи у тому, що, незважаючи на засилля відеотехніки, батьки підтримують у своїх дітях інтерес до книжки, і діти люблять її, читають, розглядають, обмінюються свої­ми враженнями.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!