Консультація "Мультимедійна презентація в освітньому процесі, як її створити"

Опис документу:
На сучасному етапі не можливо на належному рівні організувати освітній процес без ІКТ. У дітей дошкільного та молодшого шкільного віку переважає наочно-образне мислення, а тому вони краще сприймають інформацію, якщо використано іллюстративний матеріал. Презентація — потужний і зручний інструмент передавання інформації, який вихователь може перетворити як на спосіб розповісти історію, так і на інтерактивну дидактичну гру.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Створюємо мультимедійну презентацію:

крок за кроком

Уміння створювати власноруч мультимедійні презентації неодноразово стане у пригоді кожному педагогу

Презентація — потужний, інтерактивний і зручний інструмент передавання інформації, який вихователь може перетворити як на спосіб розповісти історію, так і на інтерактивну дидактич­ну гру. Створення ефектної презентації — легке і цікаве заняття. Однак не слід забувати, що презентація —- це лише інструмент, і лише її наповнення може зробити презентацію справді цінним навчальним матеріалом

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Перед оформленням презентації у про­грамі PowerPoint слід заздалегідь підготувати її тези (набра­ний в електронному вигляді текст), малюнки, які ви плануєте додати до презентації. Новачкам також буде корисним спла­нувати свою презентацію послайдово спершу на папері. Спла­нували? Тепер ви готові до роботи з програмою. Крок 1. Створюємо файл для презентації Якщо на вашому комп ютері встановлено пакет програм Microsoft Office 2010 із програмою PowerPoint включно, клац­ніть правою кнопкою миші на будь-якому пустому місці папки, в якій ви збираєтеся створити презентацію, та оберіть функцію «Создать». Зі списку, що випаде, оберіть «Презентация Microsoft» PowerPoint». Введіть назву вашої презентації, підтвердіть її кнопкою Enter та відкривайте подвійним кліком, як будь- який інший документ. Тепер перед вами робоче середовище, в якому ви будете створювати презентацію.

Додаємо слайд Щоб додати новий слайд, необхідно встановити курсор миші між піктограмою і заголовком слайду і натиснути Enter. Перед поточним слайдом з'явиться новий слайд

Крок 2. Розробляємо структуру презентації

Оскільки вашу презентацію вже сплановано, ви знаєте при­близно, скільки слайдів вам знадобиться та яких. У лівому кутку го­ризонтального меню обираємо команду «Создать слайд».

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Кнопка «Создать слайд» ніби поділена навпіл Якщо натиснути на верхню половину, з’явиться стандартний слайд із заголовком та полем для тексту. А натиснувши на нижню частину кнопки, ви побачите меню з різними варіан­тами слайдової структури.

Ви можете обрати слайди таких типів

 • титульний слайд;

 • заголовок і об'єкт;

 • заголовок розділу;

 • два об'єкти;

 • порівняння

 • лише заголовок

 • порожній слайд

 • об’єкт з підписом

 • рисунок з підписом

Для легшого вибору на кожній мініатюрі слайду зображено орієнтовну схему. Один за одним додавайте слайди відповідно до вашої запланованої структури. Не хвилюйтеся, якщо одразу не зможете вибрати потрібний тип слайду, адже його завжди можна змінити. Те саме стосується кількості слайдів. За потреби завжди можна додати чи видалити слайд.

Змінюємо місце слайду

За потреби слайди можна міняти місцями. Для цього необхідно підвести курсор миші до піктограми слайду, після чого, утримуючи натиснутою ліву кнопку миші, перетягнути слайд на нове місце. Під час переміщення горизонтальна лінія «підкаже», куди стане цей слайд, коли ви відпустите кнопку миші

Крок 3. Наповнюємо презентацію заготовленою інформацією

Програма Microsoft PowerPoint 2010 пропонує користувачам чи­мало можливостей привабливо оформити презентацію. Однак оці­нити влучність того чи того оформлення ви зможете лише після того, як побачите його застосованим до тексту та малюнків. Тож наберіть­ся терпіння і спершу скопіюйте текст у відповідні слайди. Не варто перейматися розміром тексту чи його кольором зараз, оскільки при підборі тем оформлення ці два параметри змінюватимуться автома­тично. Вставляти текст на слайди надзвичайно легко. Копіюєте за­здалегідь набраний текст та вставляєте у відведені для цього поля.

Після тексту можна додати і зображення, які ви підготува­ли. Для того щоб додати до презентації малюнок, оберіть вкладку «Вставка» на горизонтальному меню. Далі клацніть на кнопці «Рису­нок» і виберіть на вашому комп'ютері необхідне зображення

Малюнок, який ви розміщуєте на слайді, з'являється в рамці з восьми маркерів. Потягнувши за один з них угору, вниз чи вбік, можна змінювати положення і форму малюнка.

Додатково із зображенням можна працювати, використовуючи вкладку «Работа с рисунками», яка з'являється, коли ви, натиснувши на зображення, зробили його активним. Використовуючи цю панель, можна модифікувати малюнок, наприклад, зробити його чорно-білим, збільшити або зменшити контрастність, змінити розмір тощо

Крок 4. Налаштовуємо дизайн презентації

Найприємніший момент для кожного початківця — це робота з палітрою тем оформлення, запропонованих програмою Microsoft Power Point 2010.

Для цього заходимо у вкладку «Дизайн». Вона поді­лена на три великі блоки:

 • параметри сторінки;

 • теми;

 • фон.

Нам насамперед цікавий блок «Теми». На палітрі кольорових мініатюр можливих тем знаходимо знак стрілки вниз та натискає­мо на нього. Це дасть нам змогу побачити всі можливі теми. Зазви­чай це набір із 40 тем. Обирайте тему за темою та спостерігайте, як змінюється вигляд ваших текстів на слайдах. Коли оптимальний варіант знайдено, просто клікніть по слайду.

Тепер зверніть увагу на маленьке вертикальне меню, розмі­щене поруч з палітрою тем. За допомогою нього ви гак само може­те налаштувати спеціальні ефекти, шрифти та кольорову палітру в межах обраної теми.

Крок 5. Оптимізуємо наповнення презентації відповідно до обраного дизайну

Завершуємо створення презентації оптимізацією розміщення та розмірів доданих елементів. Коли всі налаштування дизайну го­тові, можна змінювати розмір, форматування та розміщення тексту, зображень, підлаштовуючи все під об­рану тему оформлення На цьому кроці необхідно підтягнути весь текст, що ви­ходить за межі слайдів, переконатися, що зображення не перекривають текст та вписуються у загальний дизайн

Видаляємо слайд

Щоб видалити слайд, підведіть курсор миші до піктограми слайду і клацніть по ній один раз. Заголовок і текст слайду будуть виділені. Потім натисніть клавішу Delete

Крок 6. Додаємо ефекти (за необхідності)

Хочете зробити презентацію анімованою, налаштувати не­звичайну появу слайдів на екрані, додати звукову доріжку? За пев­ного рівня володіння програмою — це аберлютно реально. Зайдіть у вкладки «Вставка» й «Анімація» та ознайомтеся з додатковими можливостями програми Microsoft PowerPoint 2010*.

Крок 7. Переглядаємо презентацію

Насамкінець перегляньте презентацію в режимі показу слайдів, щоб переконатися, що вона саме така, якою ви її задумали. А потім збережіть презентацію на електронному носії для подальшого використання.

Література. Садова Н.В. Створюємо мультимедійну презентацію: крок за кроком - журнал «Вихователь-методист дошкільного закладу № 7, 2013 .

3

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»