Консультація для батьків «Сім’я – перша школа морального зростання»

Опис документу:
Сім'я - це те середовище , де дитина відчуває себе в безпеці. В дитини рідна домівка асоціюється з душевним теплом. Для кожного з нас рідна домівка - не просто частина дитинства, а й місце, з яким пов'язані найтепліші й найважливіші спогади. Дитина потребує уваги, доброти, любові з боку дорослих. Саме від батьків діти пізнають перші життєві істини, наслідують зразки поведінки, вчаться оцінювати різні події, набувають досвіду взаємин з іншими людьми, вчаться культури поведынки

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Консультація для батьків «Сім’я – перша школа морального зростання»

Сім'я - це те середовище , де дитина відчуває себе в безпеці. В дитини рідна домівка асоціюється з душевним теплом. Для кожного з нас рідна домівка - не просто частина дитинства, а й місце, з яким пов'язані найтепліші й найважливіші спогади.

Дитина потребує уваги, доброти, любові з боку дорослих. Саме від батьків діти пізнають перші життєві істини, наслідують зразки поведінки, вчаться оцінювати різні події, набувають досвіду взаємин з іншими людьми, вчаться культури поведінки та спілкування з оточуючими. Дитина повинна розрізняти стани дорослих, розуміти їх, співчувати і допомагати. Щоб виховати моральні якості в дітей, варто обговорювати різні питання: «Що ти знаєш про маму? Чим займається твоя мама? Чим твоя мама відрізняється від інших жінок? Чи є у мами подруги? Як мама ставиться до своєї мами? Як можна піклуватися про маму?» та ін. Дитина повинна усвідомлювати, що члени сім'ї пов'язані родинними зв'язками. Слід давати дітям змогу визначити своє місце і право у вирішенні родинних справ: «Мама вважає так, тато - ось так. А як думаєш ти?». Дитина повинна розуміти, що людські взаємини - це велика цінність, і їх слід підтримувати і збагачувати. Потрібно показати зв'язок доброго і поганого в людських проявах, щоб дитина розуміла причини помилок і змогла їх виправити. Говорячи з дитиною про чесність, варто обговорити те, чому люди говорять неправду (бояться покарання, хочуть здаватися кращими, ніж вони є насправді, бажають мати те, чого не зробили). У правди є вороги: страх, заздрість, жадібність. Спілкуючись з дитиною, потрібно пам'ятати про те, що розмова є хорошим психологічним засобом впливу на дитину. І для того, щоб уміло його використовувати, потрібно навчитися: бачити, спостерігати дитину «зсередини», відчувати її стан і настрій; розуміти мотиви поведінки дитини, зіставляти їх із її потребами; бути врівноваженим і терплячим.

Щоб сприяти моральному зростанню дитини, поведінка дорослих повинна мати такі характеристики:

- любов і турбота (бути поруч з дитиною, спілкуватися з нею);

- чуйність (постійно реагувати на поведінку та стосунки дітей);

- повага (вірити в здібності та можливості дитини);

- емпатія (розуміти та приймати емоційний стан дитини);

- щирість (бути правдивими у взаємостосунках з дитиною). Якщо вдома панують спокій, душевне тепло, любов і щирість, то й питання виховання дитини не будуть болючими.

«Старий дід і внучок»

Став дідусь старенький. Ноги в нього не ходили, очі не бачили, вуха не чули, зубів не було. І коли він їв, у нього текло назад з рота. Син і невістка перестали його садити за стіл, а давали обідати за грубкою. Занесли один раз йому їсти в чашці. Він хотів її відсунути та й розбив. Невістка стала сварити старенького за те, що він в будинку все псує, чашки б’є і сказала, що тепер буде давати їсти в коритці. Дідусь тільки важко зітхнув і нічого не сказав.

Сидять одного разу чоловік із дружиною і дивляться – синочок на підлозі дощечками грається – щось складає. Батько запитав: "Що ти робиш, Мишко?". А Мишко каже: "Це я, татку, коритце роблю. Коли ви з мамою постарієте, то щоб з нього вас годувати".

Чоловік і дружина поглянули одне на одного і заплакали. Соромно їм стало за те, що вони ображали старенького; і стали з тих пір садити його за стіл і доглядати як слід.

У статті 51 Конституції України говориться "Батьки зобов’язані утримувати дітей до їхнього повноліття. Повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків".

Отже, батьки повинні пам’ятати, що потрібно не тільки утримувати дітей матеріально, але й виховувати духовно. Тоді лише можна дочекатися спокійної старості.

Тест "Мистецтво жити з дітьми"

1.Чи вважаєте ви, що у вашій сім’ї є взаємопорозуміння з дітьми?

2.Чи говорять із вами діти відверто, чи радяться з вами щодо особистих справ?

3.Чи цікавляться вони вашою роботою?

4.Чи знаєте ви друзів ваших дітей?

5.Чи бувають вони у вас дома?

6.Чи беруть участь діти разом з вами у господарських турботах?

7.Чи є у вас спільні заняття захоплення?

8.Чи перевіряєте ви, як вони виконали завдання?

9.Чи беруть діти участь у підготовці до сімейних справ?

10.Чи хочуть діти, щоб у дитячі свята ви були разом з ними?

11.Чи обговорюєте ви з дітьми прочитані книжки?

12.А телевізійні передачі?

13.Чи буваєте ви разом у кінотеатрах, музеях, на концертах?

14.Чи часто гуляєте з дітьми?

15.Чи віддаєте перевагу відпустці, проведеній разом з дітьми?

16.За кожне "так" - 2бали.

За "інколи" - 1 бал. За "ні" - 0 балів.

Понад 20 балів – дуже хороший результат, 10 – 20 балів – задовільний, але є над чим замислитися. Менше 10 балів – сигнал про те, що взаємини з дитиною потребують серйозного аналізу і корекції. Можливо знадобиться порада психолога.

Спілкуючись, люди дивляться один одному у вічі. Це – доказ того, що тебе розуміють, вступають із тобою в контакт. Коло – це контакт, добре біополе, що передається від одного до другого. Давайте візьмемося всі за руки – утворимо коло взаємної любові та побажаємо один одному сімейного щастя, великої радості спілкування.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00