Консультація для батьків "Як тримати ручку - основні методи навчання"

Опис документу:
На сьогоднішній день існує кілька методик, алгоритмів і способів, які підкажуть батькам, як навчити дитину правильно тримати ручку. Їх відрізняє простота, ефективність і універсальність. Вам залишиться тільки підібрати найбільш підходящий метод і приступити до навчання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Як тримати ручку - основні методи навчання

На сьогоднішній день існує кілька методик, алгоритмів і способів, які підкажуть батькам, як навчити дитину правильно тримати ручку. Їх відрізняє простота, ефективність і універсальність. Вам залишиться тільки підібрати найбільш підходящий метод і приступити до навчання.

1. Пінцетний захоплення

Якщо дитина весь час неправильно бере ручку в долоню, покажіть, як діє спосіб Пінцетний захоплення.

Вправа виглядає наступним чином: малюк тримає олівець трьома головними пальчиками за верхній кінчик, а нижнім ставить його перпендикулярно поверхні столу. Потім пальці плавно рухаються вниз, поки вони самі не займуть ідеальне положення, необхідне при листі.

2. «Заколисування» ручки

Якщо дитині зовсім мало років, то з ним цілком можна пограти в цікаву забаву. Запропонуйте малюкові уявити, що ручку необхідно вкласти спати в «ліжечко». А для цього слід укласти їй під «головку» «подушечку», а зверху накрити «покривалом».

Як легко здогадатися, «ліжечко» - середній пальчик, «подушечка» - вказівний пальчик, а «покривало» - відповідно, великий палець.

3. За допомогою серветки

Для цієї методики знадобиться серветка і олівець. Складаємо цей аксесуар в кілька разів і пропонуємо дитині притиснути його до долоньці безіменним пальчиком і мізинцем. Решта «робочі» пальці випрямляє і беремо ними письмову приналежність, як ми описували вище. Затиснуті пальчики вже не будуть «заважати» правильному захопленню.

4. Дартс

Виявляється, метання дротиків також допомагає виробляти навички письма. Тому якщо дитина ніяк не може зрозуміти принцип захоплення олівця, постарайтеся навчити його грати в таку захоплюючу й динамічну гру, як дартс. Відомо, що правильне тримання дротика (трьома пальчиками) істотно підвищує ймовірність попадання «в яблучко». Так що навчивши дитину цій грі, просто нагадуйте кожен раз, коли він сідає за лист, що олівець - той же дротик.

5. Спеціальна накладка

Сьогоднішні виробник канцелярських товарів пропонують безліч пристосувань-тренажерів, які допомагають швидше освоїти вміння писати. Серед них і спеціальні насадки на письмове приладдя, в яких є виїмки для пальчиків, так що взяти олівець неправильно у дитини просто не вийде.

Ще один плюс подібних насадок - різноманіття форм, забарвлень і матеріалів і, звичайно, поділ на тренажери для правшів і ліворуких дітей.

 № 6. За допомогою крейди

Ще один хороший тренажер для письма - звичайні пастельні крейди, розламані на шматки довжиною не більше 3 сантиметрів. Крейда подібного розміру дитина просто не зможе взяти в кулачок, так що йому доведеться захоплювати його тільки пальчиками.

Малюк, навчившись малювати за допомогою подібного способу, з легкістю перейде на інші письмове приладдя.

Для учнів писати дітлахів розроблені спеціальні ручки-тренажери, які мають тригранної формою і особливими виїмками для пальчиків, що істотно полегшує процес написання.

До того ж маса цих письмового приладдя трішки менше, ніж у звичайних ручок і олівців, що також допомагає майбутньому «писарю».

8. Метка на пальці

Мабуть, це найбільш проста методика. Вам потрібно буде лише намалювати точку на пальчику - там, де зобов'язана розташовуватися письмове приладдя. Точно таку ж мітку, але, наприклад, у вигляді рисочки ви можете залишити на відстані 1,5 см від кінчика стержня. Поясніть дитині, що пальчики не повинні опускатися нижче цієї позначки.

Отже, дитина навчився брати і тримати олівець в долоні, проте одного цієї навички недостатньо, щоб писати красиво і швидко. Важливо натренувати дитячу ручку, а зробити це можна за допомогою широко відомих вправ:

  1. Пальчикова гімнастика.  Розвиток дрібної моторики і вміння чути дорослого - подібний навик вкрай важливий для майбутнього школяра. Зарядку для пальців проводять за допомогою потешек, спеціальних віршиків.

  2. Вирізання.  Займатися іграми з ножицями слід з чотирьох років, згідно з правилами безпеки. Спочатку необхідно вирізати добре окреслені фігурки, потім - із зоровим контролем без прорісовиванія. З вирізаних деталей вийдуть аплікації.

  3. Малювання.  Розфарбовувати потрібно абсолютно різними речами - кольоровими олівцями, крейдою, фломастерами, акварельними фарбами. Це допоможе сформувати здатність вибирати правильний тиск.

  4. Штрихування.  Видів штрихування безліч - паралельна, хвиляста, кругова і т.д. Важливо навчити дитину проводити рисочки без розриву і дотримуватися певного інтервал між ними.

Готувати руку до листа потрібно одночасно з засвоєнням принципів правильної посадки за партою (столом).

Дитина повинна знати, що:

  • сидять з випрямленою спиною;

  • ноги стоять на підлозі;

  • навалюватися на стіл не можна;

  • лікті розташовуються на письмовій поверхні;

  • паперовий лист кладуть під ухилом в 30 градусів.

Важливо лише пам'ятати, що не слід муштрувати малюка, навпаки, потрібно перетворити навчання в веселу забаву, щоб викликати щиру дитячу зацікавленість.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»