Консультація для батьків «Як безпечно повернути дітей в садок після карантину»

Опис документу:
Погана новина - так, період адаптації до садка після карантину неминучий (як і у дорослих - період адаптації після повернення на роботу). Хороша новина - вона буде не така довга і не така виявлена, як та, яку ви вже з дитиною проживали.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Консультація для батьків

«Як безпечно повернути дітей в садок після карантину»

Погана новина - так, період адаптації до садка після карантину неминучий (як і у дорослих - період адаптації після повернення на роботу).

Хороша новина - вона буде не така довга і не така виявлена, як та, яку ви вже з дитиною проживали.

Навіть самі уважні, самі ідеальні, самі терплячі батьки, не можуть задовольнити потребу дітей в контактах. Батьки не випадково так втомлюються, а діти не випадково вимагають так багато уваги. І це точно не про вас і ваші компетенції - це про їх розвиток, їх потребу адаптуватися до життя у великому світі і освоювати різні ролі.

Все ще перебуваючи на карантині, ви можете пограти з дитиною в дитячий сад. Ми не знаємо, коли дітям дозволять повернутися в садок. Але важливо пам'ятати, що це має бути, і готуватися до цього.

Уже зараз постарайтеся повернутися в звичний режим дня. Режим дня - це не тільки про тілесність, відпочинок, це і про відчуття кордонів, безпека, правила.

Так само зараз можна влаштовувати «зустрічі» з дітьми їхнього віку. Ідеально - Zoom-тусовки з групою садочка. Перші зустрічі повинні бути короткими, хвилин по 10. З обов'язкової модерацією вихователем (або батьком, який по черзі в кожній зустрічі назве дітей по імені, привітається, дасть відчуття важливості кожної дитини. Здорово буде, якщо на «зустріч» діти «прийдуть» з улюбленою іграшкою. І познайомлять одне одного зі своїми «друзями». Потім цю іграшку можна буде з собою взяти в садок - вона вже буде «знайома з чужими» людьми.

Такі зустрічі можуть бути нечастими, але регулярними. Хоча б два рази на тиждень по 10, 15 хвилин. Так, дорослим важливо бути поруч, щоб включатися і, якщо потрібно, модерувати. Так, дітям після цих зустрічей важливо буде відпочити. Ви можете спостерігати перезбудження.

Можна помріяти разом з дітьми. Наприклад, ви можете сказати: «А я мрію піти на роботу. Я уявляю, як одягну сукню, туфлі, підберу сережки - які, як тобі здається, підійдуть сережки до цього плаття? Давай помріємо, як і ти збираєшся в садок. Ти що хочеш надіти? А яку іграшку візьмеш? А якою дорогою ми підемо? », - і в уяві « пройдіться »до садочка.

Будь ласка, пам'ятайте, що після тривалого карантину дітям буде складно з вами розлучатися, тому перший тиждень діти можуть повертатися з садка більш примхливими ніж зазвичай.

Важливо в перший день забрати дитину трохи раніше. Напередодні можете нагадати дитині деякі правила поведінки в групі дитячого садка. Наприклад, про те, що є іграшки їх особисті - якими вони не зобов'язані ділитися, якщо не хочуть, але можуть грати разом з іншими. Є чужі іграшки - які можна брати тільки з дозволу. І є іграшки загальні - якими можна грати разом.

Обов'язково дайте гарантію дітям, що ви за ними прийдете. Особливо, якщо ви багато разів повторювали: «Коли ж вже карантин закінчиться?».

І не забувайте про те, що дитина поруч з вами може вести себе гірше, ніж в садку, з бабусями і нянями? Це точно не тому, що ви погані батьки, а як раз навпаки.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»