Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Критика і розвиток. Як не знищити мотивацію
»
Взяти участь Всі події

Конструкційні матеріали та їх вибір.

Опис документу:
Конструкційні матеріали та їх вибір.Волокна рослинного та тваринного походження." Красивий модний одяг, пошитий власноруч із різних видів тканин, несе радість!" Професії : продавець, журналіст, манікенниця, закрійник, швачка, конфекціонер.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Конструкційні матеріали та їх вибір.

Мета. Узагальнення та систематизація знань учнів з розділу " Конструкційні матеріали та їх вибір ".

Розвивати естетичні смати, увагу, пам'ять.

Виховувати культуру спілкування та мовлення.

Ознайомити з професіями, продавець, журналіст, манікенниця, закрійник, швачка, конфекціонер.

Ключові слова. Волокна рослинного та тваринного походження.

Девіз заняття: " Красивий модний одяг, пошитий власноруч із різних видів тканин, несе радість!"

Наочність:

 1. Рекламні проспекти.

 2. Оформлення класу у вигляді магазину.

 3. Обладнання швейної дільниці.

 4. Журнали мод, конфекційні карти.

 5. Готові швейні вироби, виготовлені ученицями.

План уроку.

 1. Урочисте відкриття магазину.

 2. Бесіда журналіста з директором та співробітниками магазину.

 3. Відвідування магазину першим цркупцем.

 4. Розповідь про колекцію моделей.

 5. Демонстрація моделей.

 6. Вибір і придбання покупцем нарядного вбрання, що сподобалось.

 7. Підведення підсумків уроку.

Хід уроку.

Менеджер ( вчитель). Добрий день шановні друзі. На сьогоднішньому занятті ми підведемо підсумок одній із найважливіших тем матеріалознавства, обробка тканини.

Одяг - це сукупність предметів, якими покривають тіло людини. Він відіграє значну роль у її житті.

Одяг захищає людину від несприятливих атмосферних і шкідливих фізико-хімічних впливів, механічних пошкоджень, забеспечує нормальне функціонування внутрішніх органів, зручність у роботі.

Учениця 11 класу присвятила свій вірш одягу:

Одяг.

З історії ми знаємо,

Що перша одежина

Була зі шкіри мамонта –

Біднесенька тварина!

Сьогодні в магазинчиках

Одежі більш ніж досить,

Комусь десь щось сподобалось-

Бере його і носить.

І шиті є, і в'язані,

Із шовку та бавовни,

І бісером прикрашені,

І каменем коштовним.

Руками майстра вишиті,

Чудесні модні речі,

Що хочете одягнемо

На ваші ніжні плечі!

Готуючись до пошиву бідь-якого одягу ми зіткнулись із великим асортиментом тканин.

Ткацька промисловість випускає тканини, які по своєму волокнистому складу поділяються на бавовняні, льняні, шовкові та шерстяні. Протяом кількох років ви вивчали та оволоділи знаннями про всі ці види волокон, познайомилися із їхніми властивостями, навчилися розпізнавти тканини.

Сьогодні ми звами підведемо підсумки, узагальнимо та систематизуємо ваші знання з розділу «Конструкційні матеріали та їх вибір.». Познайомимося із різними видами професій.

Наш урок не звичайний, він є театралізованим видовищем, де відбувається відкриття нового магазину одягу " Вікторія" для дітей різного віку. Наш магазин продає одяг для дітей і підлітків різного віку, а також надає цілий ряд послуг.

Право перерізати стрічку і першою ввійти до нашого магазину надається його директору.

Будь ласка! (подає ножиці).

Директор Спасибі за надану можливість відкрити наш магазин (перерізає стрічку, всі заходять до магазину, учні займають призначені їм місця журналіста, продавців). Запрошую вас до нашого магазину.

Шавновні відвідувачі. З давіх-давен люди використовують тканини для прикрашання житла. Але тоді, і зараз основна маса тканин йде на виготовлення одягу. Крім того, до побутових тканин відносять і вологовбирні тканини - серветчасті та рушникові. Всі останні тканини відносять до технічних. На теперішній час сукупність тканини, які різноманітні за структурою та зовнішнім виглядом, виготовлені із різної сировини, але призначення яких однакове називається асортиментом. Щоб відрізнити тканини, об'єднані в один клас, кожній присвоюють умовний номер, який називають арктикулом.

А тепер я розповім вам про те, які секції працюють у нашому магазині. У фоє ви побачите діючу виставку дитячого одягу: це нічні сорочки різних фасонів, піжама, спідниці, фартухи, платтячка для дівчаток, штанці, сарафани, їх виготовила наш закрійник і швачка Сокол Людмила. А у торговому залі одяг розміщений з урахуванням його якості і призначення.

Запрошуємо вас до секції «Повсякденного одягу». Познайомтесь продавець ___________, дасть вам вичерпну консультацію і відповість на запитання.

Журналіст. Я ___________кореспондент журналу «Одяг в нашому житті» хочу задати запитання: «Ваша секція називається «Секція повсякденного одягу», скажіть , а чому саме в ній знаходяться вироби переважно з бавовняних тканин? (підходить до відділу «Повсякденний одяг»)

Продавець «Повсякденного одягу» Я хочу почати із історії виникнення цих тканин.

Бавовник - кущова рослина, з родини мальвових. У нас вирощують однорічні рослини.

Бавовник вже більш як 4 тисячі років вирощують у Індії, його бачили солдати Олександра Македонського. Його вирощували стародавні перуанці, про що свідчать залишки бавовняних тканин в старовинних могилах, розкопаних у пустелях Перу та Мексики.

Цій рослині потрібно багато тепла, світла, води, тобто ця культура в основному поливна. Бавовник - медоносна рослина.

А зібрані в цій секції переважно вироби із бавовняних тканин тому, одяг з цих тканин найбільш гігієнічний. Він добре вбирає вологу і пропускає повітря, легкий, міцний, красивий, його легко прати й прасувати. Асортимент цих тканин дуже різноманітний. Їх застосовують для виготовлення yсих видів одягу, а також в техніці. З бавовняних тканин виробляється великий асортимент виробів: фартухи, спідниці, нічні сорочки, халати, сукні та інші речі.

Журналіст. Але я чула, що вироби з бавовняних тканин легко мнуться, а при пранні збігаються.

Продавець «Повсякденного одягу». Так, це вірно. Але незважаючи на ці недоліки бавовняні тканини широко використовуються, бо вони дешеві і міцні. Шити одяг з них легко, через те що вони мало обсипаються. Зверніть увагу на вироби які знаходяться тут, які вони незвичайні і красиві.

Директор Запрошуємо до секції « Святкового одягу» .Тут ви бачите вироби з шовку, нейлону, капрону та інших волокон. Екскурсію по цій секції проведе____________

Продавець « Святкового одягу» Усім мабуть цікаво де ж з'явився шовк? Батьківщиною шовку вважають Китай. Тайна шовку збереглася дуже ретельно, тому тільки через 550 років ця таємниця відкрилася в Греції. Вперше на територію Японії шовк потрапив у 245 році н.е. у вигляді шовкового плаття в подарунок для імператриці.

Шовкове полотно вивозили з країни по Великому шовковому шляху, який проходив через Середню Азію до Візантії. Але разом з полотном до цих країн через деякий час проник секрет виготовлення шовку.

А зачинателем шовківництва на Русі був Петро І. У 1700 році він видав указ, який сприяв розвитку цієї галузі.

На сьогодні наша країна за виробництвом шовку посідає четверте місце в світі після Японії, Китаю та Росії.

Журналіст. Кажуть, що шовкові тканини бувають натуральні і штучні. А чи можите ви пояснити різницю ( звертається до продавця).

Продавець «Святкового одягу». Натуральний шовк отримують таким чином: На певній стадії розвитку гусінь тутового шовкопряда сплітає собі кокон - продовгувату яйцевидну оболонку, що складається з переплетеного в 40-50 шарів тонкого шовковистого волокна. Із двох отворів, що містяться в головці нижче рота, гусінь виділяє густу масу, яка застигає на повітрі. Ця маса виділяється безперервно і утворює дві нитки, які склеєюються між собою за допомогою особливої речовини-серицину (демонстрація кокоа і нитки).

А штучний шовк маємо внаслідок хімічних та фізичних процесів.

Директор Вироби з шовкових тканин дуже красиві, міцні. Вони гарно драпіруються, їх легко прати і прасувати

Продавець «Святкового одягу». Подивіться, які неповторно красиві моделі можна створити з натурального та штучного шовку , із синтетичних тканин ( звертає увагу покупців на моделі)

Директор Продовжуємо нашу подорож по магазину. Ми в житті використовуємо тканини, які отримують із різних рослин: льону, конопель, джуту, кропиви, кенафалу. Найбільш гнучкими, м'якими і тонкими є волокна льону. Запрошуємо відвідати слідуючу секцію.

Продавець «Виробів із луб'яних волокон». Моя секція відноситься до виробів із луб'яних волокон.

Небагато в світі культурних рослин, які мають таку історію, як льон. З давніх-давен, коли мисливство й рибальство не займали головного місця у діяльності людини, наші пращури гідно оцінили цю волокнисту рослину. Льяні тканини й канати, мішковина й паруси, шпагат й рибальські сітки -це лише короткий перелік предметів, виготовлених в той час із льону.

Знахідки археологів на території Швейцарії свідчать, людина епохи неоліту вже вирощувала цю рослину. По будові волокон і коробочок, стебла іі коріння ботаніки встановили, що це був вузьколистий льон. Сліди льону знайдені також у знахідках, які відносяться до бронзового та залізного віків.

В Індії та Китаї льон, як прядильна та масляниста рослина, з'явилася ще в 8 тисячоліття до нашої ери, раніше ніж бавовник. Потім льон з'явився в Єгипті, а з 18 століття Петро І видав указ, в якому зобов'язав вирощувати льон у всих губерніях Росії.

В слов'янських сказаннях та билинах є чисельні згадування про льяні тканини, які там називалися полотнами, рівнинами і кроснами. В билинах шатри у богатирів, як правило білополотняті. Із льняних полотен виготовляли жіночі сукні, чоловічі сорочки, підгортки на чоботи.

Із тонких полотен виготовляли, в основному, жіночий одяг, чоловікам шили тільки весільні сорочки. Із льону виготовляли рушники, носовички, скатертини.

Директор Зверніть увагу, що льняні вироби дуже міцні, добре фарбуються, мають гарну теплопровідність. Льняні тканини використовують для пошиття літніх суконь та костюмів, а також для виготовлення постільної та столової білизни,

В нашій секції ви бачите комплекти льняної постільної та столової білизни.

Журналіст. А чи є у вас вироби із шерстяних тканин?

Директор Шерстяні тканини знаходяться в 4 секції нашого магазину. Про
вироби з шерсті нам пов
ідає _____________________

Продавець «Шерстяних виробів». Шерсятні волокна отримують після стрижки різних видів тварин. У текстильній промисловості в основному використовують вовну овець, невелика частка припадає на козячу і верблюжу.

Якість вовни залежить від часу стрижки овець. Весняна вовна м'яка, тому що в ній більше пуху. У вовні осінньої стрижки пуху майже немає, тому волокна жорсткі, але значно чистіші і дають меньше відходів.

Шерстяні тканини повільно вбирають і віддають вологу. Волокна тканини звивисті, завдяки цьому шестяні тканини пружні і пористі.

Журналіст. Але відомо, що шерстяні вироби мають такий недолік, як утримання пилу.

Продавець «Шерстяних виробів». Так, це вірно, тому що зовнішній шар волокна має лускувату будову, що сприяє зчіплюваності волокна при виробництві сукна. Шерстяні тканини мають добрі теплозахистні властивості. їх використовують для пошиття зимового та осіннього одягу.

Директор Світ тканин нескінчений, про тканини стародавні і сучасні можно говорити і говорити. Але ми продовжуємо подорож. В нашому магазині є секція знеціненого одягу.

Журналіст. А в якому випадку знецінюється товар?

Продавець знецінених товарів. Це продукція низької якості та вироби, які тривалий час не користуються попитом у покупців.

Журналіст. Як ви думаєте, чому ці вироби не користуються попитом у покупців?

Продавець знецінених товарів. Тут дуже багато причин. Ось декілька із них:

- це неправильно підібрана тканина;

- це фасон, що не відповідає вимогам моди, та інші.

Часто знецінення товарів відбувається в кінці сезону. Наприклад, у кінці літа знецінюють літній одяг.

Журналіст. Я бачу, що у вас є стіл замовлень та розкрою тканин.

Директор Дійсно. Ви можете замовити бідь-яку модель, що вам сподобалась. До речі, конфекціонер допоможе підібрати тканину і оздоблення.

Журналіст. Конфекціонер? А це ще хто?

Конфекціонер Я допоможу вам підібрати тканину взалежності від вибраної вами моделі, підібрати правильно матеріал для оздоблення, фурнітуру і допоміжні матеріали, нитки.

Журналіст. Все це дуже цікаво. Але я звикла носити одяг, виготовлений власними руками. Головне знайти викрійку.

Директор В нашому магазині працює високо кваліфіковний закрійник _______________

Закрійник. Я допоможу вам розкроїти тканину. Пораджу, яку модель вибрати, як правильно сховати недоліки і підкреслити красу вашої статури. Ви можете підібрати для себе що-небудь з колекції наших моделей, переглянути журнали мод, каталоги ( журналіст розглядає моделі)

Покупець. Я ваш перший покупець. Про відкриття магазину дуже багато писала преса. Я щойно з Києва. Перший мій візит у Тростянці до вашого магазину. Дуже хотілось подивитись і можливо, що-небудь придбати.

Директор. Прошу вас, проходьте. Вам, як першому покупцю магазину сувенір на пам'ять (вручення сувеніру)

Дорогі гості, а зараз ми пропонуємо вам нову колекцію моделей, підготовлену спеціально до відкриття магазину.

Моделі, які ви побачите, відповідають вимогам часу, прості у виготовлені і красиві ( виходять коментатор та дівчата-маникенниці)

Коментатор Наші маникенниці покажуть вам молодіжний одяг. Вашій увазі будуть представлені моделі літнього одягу: повсякденного, вихідного, одягу для відпочинку.

Усі ці моделі розроблені і виготовлені із різних матеріалів. Це ситець і сатин, велюр і поплін та різноманітний шовк. Це різнобарвні гладкофарбовані тканини усіх кольорів веселки, канини з набивним малюнком, в смужку та горошок. Моделі відрізняються не тільки за призначенням, а і за стилем.

Фасони ще більше урізноманітнюють оздоблення та доповнення до одягу. Тільки мені здається, що краще один раз побачити , ніж сто разів почути ( демонстрація учнів моделей, виготовлених своїми руками).

Шановні друзі! Сьогодні ми стали свідками того, що людина може своїми руками створити прекрасні речі ,які приносять нам задоволення і радість. Цей гарний одяг доказ цьому . Спасибі всім моделям і нашим помічникам .

Покупець. Спасибі вам за показ моделей. Тепер я точно знаю, що мені потрібно. Я зробила собі висновок - одягатися із смаком означає одягатися модно й красиво, але скромно - так, щоб не викликати загальної уваги своїм вбранням.

Журналіст Як у вас цікаво і гарно все продумано. Вважаю, що репортаж про відкриття магазину зацікавить жіночу половину нашого міста.

Директор Звичайно, тим більше, що ми готуємо спеціальний приз і мільонний покупець стане його володарем.

Менеджер Спасибі вам за розповідь і поради. Ми врахуємо їх в подальшій роботі нашого магазину.

Сьогодні ми провели підсумковий урок з теми «Конструкційні матеріали та їх вибір», проаналізували історію виникнення і розвитку основних видів тканин, продемонстрували свої знання та вміння з матеріалознавства.

Ознайомились з професіями: продавця, журналіста, манекенниці, швачки, конфекціонера, закрійника.

Я сподіваюсь, що знання, отримані на наших уроках допоможуть «вам у виборі майбутньої професії. Спасибі всім!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.