Конспектуроку навчання грамоти "У перукарні. Звуки [р], [р`] та букви Р,р."

Опис документу:
Мета уроку: Ознайомлення з професіями людей, які працюють у перукарні. Формування мовленнєвих умінь та навичок щодо розрізнення м’яких та твердих приголосних, вживання споріднених слів. Активізація україномовного словникового запасу учнів. Розвиток уміння розпізнавати речення за графічними орієнтирами. Розвиток мисленнєвих умінь: аналізувати, виділяти головне, знаходити причинно - наслідкові зв`язки, робити висновки.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад» №9

Вчитель: Біюн Світлана Леонідівна

Клас: 1

Тема уроку:  У перукарні. Звуки [р], [р`] та букви Р,р.

Мета уроку:  Ознайомлення з професіями людей, які працюють у перукарні. Формування мовленнєвих умінь та навичок  щодо розрізнення м’яких та твердих приголосних, вживання споріднених слів. Активізація україномовного словникового запасу учнів. Розвиток уміння розпізнавати речення за графічними орієнтирами.

        Розвиток мисленнєвих умінь: аналізувати, виділяти головне, знаходити причинно - наслідкові зв`язки, робити висновки.

        Виховання доброзичливого ставлення до однокласників у процесі спільної навчальної діяльності.

Тип:    Урок вивчення нових знань та способів дій.

Хід уроку

Хронометраж уроку

Етап

Діяльність вчителя

ІКТ - підтримка  урока

Діяльність учнів

Обов’язкові результати навчання

1 хв.

1.Самовизначення до діяльності

Створення інтриги:

  • Сьогодні у нас незвичайний гість. Домовичок Кузька оселився у новій квартирі. Як ви гадаєте, може він жити серед нового інтер’єра? Чому?

  • Дивна зачіска стара:

Розкуйовджене волосся

На всі боки піднялося, –

Мов копиця голова!

  • Пропоную допомогти Кузі. Ви згодні?

Медіа: уривок мультфільму.

Презентація.

Слайд 1.

Налаштовуються на діяльність.

Виокремлює цікаву для себе інформацію.

2МОВ1.3

Сприймає усну інформацію.

2МОВ1.1

За допомогою вчителя виявляє очевидні ідеї у медіа текстах.

2МОВ1.4

5 хв

2. Актуалізація

Стимулювання до аналізу та формулюванню висновків.

- Спробуйте відгадати людям яких професій належать наступні інструменти. Для відповіді скористайтеся схемою речення:

  • Чи зможе людина цієї професії допомогти Домовику?

  • Ой, щось сталося з презентацією, пропали інструменти. Як же тепер взнати, про кого ми будемо говорити на уроці?

Презентація.

Слайди 2,3,4,5,6.

Аналізують, роблять висновки, будують зв’язне висловлювання.

Правильно вимовляє загальновживані слова.

2МОВ1.7.

Спостерігає за мовними одиницями та явищами, удосконалює власне мовлення за допомогою інших.

2МОВ 4.1

4 хв

3. Постановка навчального завдання

- Я придумала! Кожна група, знайдіть у класі частини пазлу відповідного кольору та складіть інструменти та матеріали, якими користується людина наступної професії..

– Які предмети ви склали? Хто користується ними?

- Де працює перукар? Що можна сказати про слова перукар і перукарня?

Слайд 7.

Співпрацюють у групі.

5 хв

4. Відкриття нового знання

Робота з підручником

Виділення

звуків [р], [р’], їх характеристика.

Евристична бесіда:

- Хто працює в перукарні? Поділіть слово перукарі на склади.

- Назвіть

другий і четвертий склади. (Ру – рі.)

Вимовте перші звуки. Які вони?

-Діти, послухайте, як звучать звуки [р], [р’] і простежте

за зміною «роботи» язика.

• Упізнавання звуків [р], [р’] у мовленні, визначення місця у слові.

Формування зорового образу букви.

-Дайте відповіді на питання, визначити наявність у словах приголосних звуків [р], [р’]:

- Хто ще працює у перукарні? (Візажист, майстер манікюру, майстер педікюру.)

  • Що робить перукар? (стриже)

  • Що робить візажист? (фарбує)

  • Що робить майстер манікюру? (манікюр)

  • Що робить майстер педікюру? (педікюр)

Слайд 8.

Слайд 9.

Слайд 10,11,12,13.

Учні мають відчути, що під час вимовляння звука

[р] кінчик язика дрижить біля верхніх зубів. А під час вимовляння звука [р’]

язик ближче піднімається до піднебіння і вібрує вже майже весь, тобто

перешкода для видихуваного повітря значно збільшується.

- Діти роблять висновок про те, що звуки, за вимовою яких вони

спостерігали, приголосні; [р] – твердий, а [р’] – м’який.

Діти відповідають, опираючись на слайди, визначають місце звуків [р], [р’])

Експериментує звуками,словами, фразами в мовних іграх.

2МОВ4.2.

Розрізняє та фіксує дані, аналізує та впорядковує прості послідовності.

2ІФО1.2

2 хв

5.Фізхвилинка

Визначте у яких словах є звуки [р], [р’]. Плесніть у долоні. (Тебе звабливо кличе…)

А ви пам’ятаєте, здійсненню чиєї мрії ми допомагаємо?Яка мрія у Кузі?

Звукозапис пісні «Тебе звабливо кличе кольоровий світ»

Виконують танцювальні рухи.

Плещуть в долоні, почувши звуки [р], [р’]

Дотримується правил поведінки під час гри та відпочинку.

2ГІО2.3.

5 хв

6.Первинне закріплення

Формування звуковимовних умінь

Формування умінь читати склади.

Формування умінь добирати слова,відповідно до звукових схем.

- Які предмети зображені на сторінці букваря?Чи користується перукар ними?

1. Вимовляють чистомовку.

Нашу Нату не впізнати, –

Модна зачіска у Нати.

2.Читають склади у букварі.

3.Виконуютьзвуковий аналіз слів.

Розрізняє правдиві та неправдиві твердження,здобуті з різних джерел.

2ІФО1.4

3хв

7. Самостійна робота за еталоном

Налаштування на виконання.

- Яке слово відповідає схемі?

Plickers

Самостійно аналізують, спів ставляють, роблять висновки.

6 хв.

4 хв.

8.Включення нового знання в систему знань . Повторення

9.Рефлексія

- Пропоную сконструювати літеру Р з конструктора лего.

- Подивіться, як змінився Кузя,після роботи майстрів перукарні!

Кубик Блума

Ми сьогодні завітали до

Ми вивчали букву…

Буква Р позначає звуки…

Звуки [р], [р’]) чуються в словах…

Я добре вмію …

Мені треба тренуватися ….

Уривок мультфільму.

Слайд 14.

Телефонний дзвінок від Кузі:

Дякую, вам,любі діти

Зможу в новім домі жити!

Розкуйовджене волосся

На два боки уляглося!

Співпрацюють у команді.

Презентують результати.

Досліджують медіа.

-Встановлюють причинно- наслідкові зв`язки.

-Узагальнюють та підсумовують результати.

- Рефлексують.

Ввічливо спілкується.

2МОВ1.8.

Моделює,конструює,виготовляє виріб з готових елементів.

2ТЕО1.4

Збагачення емоційно - чуттєвого досвіду.

Формування здатності спілкуватися українською мовою.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
2
міс.
2
9
дн.
2
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!