• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Математика
  • Конспекти уроку за темою" Лічба в межах 199. Попереднє та наступне числа до даного числа. Задачі на сумісні дії першого і другого ступенів. ""

Конспекти уроку за темою" Лічба в межах 199. Попереднє та наступне числа до даного числа. Задачі на сумісні дії першого і другого ступенів. ""

Опис документу:
Ознайомити учнів з усною нумерацією другої сотні, вчити лічити в межах 199; визначати попереднє та наступне число до поданого числа; розв’язувати задачі на сумісні дії першого та другого ступенів. - Розвивати навички усної лічби, логічне мислення, увагу, пам’ять, навички каліграфічного письма. - Виховувати любов та бережне ставлення до природи.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

.

Вчитель Проценко О.П.

2013-2014 н.р.

ТЕМА: Лічба в межах 199. Попереднє та наступне числа

до даного числа. Задачі на сумісні дії першого і

другого ступенів.

МЕТА. - Ознайомити учнів з усною нумерацією другої сотні, вчити лічити в межах

199; визначати попереднє та наступне число до поданого числа;

розв’язувати задачі на сумісні дії першого та другого ступенів.

  • Розвивати навички усної лічби, логічне мислення, увагу, пам’ять,

навички каліграфічного письма.

  • Виховувати любов та бережне ставлення до природи.

Обладнання. Презентація, знаки-попередження, індивідуальні картки для

гри «Вирости дерево», таблиця для пояснення нового матеріалу,

малюнок зайця.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА.

Урок сьогодні незвичайний. Урок математики з елементами екології.

Що таке екологія ? (Екологія – наука про взаємозв’язок людини з навколишнім світом)

Вчитель. Ідучи до вас, я зустріла ось цю красуню. Погляньте, яка вона

красива, які чудові у неї діти: звірі, птахи, рослинки. Ось до чого

вона закликає.

СЛАЙД 1

(Читаю вислів).

Усе нам в світі треба берегти:

І птаха, й звіра, і оту травинку.

Не чванься тим, що цар природи ти,

Бо врешті ти – лише її частинка.

  • Як ви розумієте цей вислів?

  • Так, ми всі – діти природи і повинні берегти її. Тоді вона нам буде дарувати свою чудову красу. Це і квіти, трави, пташенята, звірі, дощик, сніжинки, вітерець, веселка тощо. А сьогодні вона дарує нам особливі подарунки із завданнями. Розгадавши їх, ми багато чого корисного дізнаємося.

Почнемо працювати.

ІІ. КОНТРОЛЬ ТА КОРЕКЦІЯ ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ.

  1. Усний рахунок.

Пташки – окраса природи. Вони прикрашають та оживляють її. У саду, у полях, у лугах, біля житла – скрізь привертають нашу увагу. Поглянемо, які завдання – подарунки приготували вони.

СЛАЙД 2

Дятли — санітари лісу. Вони знищують багато шкідливих комах. Якщо розв'яжемо приклади, то дізнаємося про них багато цікавого.Ви повинні до кожного приклада відшукати відповідь.

12 видів дятлів у лісах нашої країни;

100 грам — маса тіла дятла;

5 яєць відкладає самка дятла;

14 днів насиджує яєчка самка дятла;

15 років — тривалість життя пташки.

Добре виконали завдання. А ось ще одне.

2. Розв'язання задач.

СЛАЙД 3

\

1. У сім'ї сойок за рік вилупилося 6 пташенят, а у сім'ї синичок — у 4 рази більше. Скільки пташенят з'явилося в сім'ї синичок?

6 х 4 = 24

синичок з’являються пташенята два рази на рік).

2. Лелека живе 20 років, а зозуля — у 2 рази менше.

Скільки років живе зозуля?

20 : 2 = 10 .

СЛАЙД 4

Вчитель. Всі ви гарно працювали, за це пташки дарують вам знаки-пам'ятки.

Зверніть увагу на число 19. 19 березня всі учні нашої школи беруть активну участь у проведення Дня птахів.

Ви теж повинні оберігати гнізда, дотримуватися тиші, коли виводяться пташенята.

3. Каліграфічна хвилинка.

Запишемо каліграфічно число 19.

(Показ на дошці).

Виберіть чарівну пару, найкращу пару і намалюйте їй корону у клітинці над нею.

А якщо є «бридкі каченята», то поставте над ними крапочку.

У наступному рядку напишіть якомога більше красивих цифр.

Підсумок.

(Вчитель проходить, дивиться, визначає кращих).

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ.

(Малюнок зайця)

— Погляньте, яке завдання приготували нам тваринки. Тваринки непокояться, що перед святом Нового року почалося зрубування ялинок. Вони просять допомогти. Спробуємо допомогти звірятам. Для цього потрібно поз­найомитися з новою темою.

  1. Оголошення теми і мети уроку.

СЛАЙД 5

Отже, тема уроку

Лічба в межах 199. Попереднє та наступне числа до даного числа. Задачі на сумісні дії першого і другого ступенів.

— Сьогодні ми познайомимося з нумерацією трицифрових чисел, будемо вчитися читати і записувати такі числа, лічити у межах 199, розв'язувати задачі та прикла­ди. Це потрібно і для вас, щоб ви були розумними, а та­кож для того, щоб допомогти тваринкам.

2. Робота за таблицею.

Скільки ялинок зображено на малюнку? (Десять, де­сяток)

— Якщо кожного року ми будемо садити по 10 ялинок, то скільки їх буде через 10 років?

Якби 100 учнів нашої школи посадили 100 ялинок та ще 1 — вчитель, скільки буде ялинок?

  • Прочитаємо ці числа.

Полічи від 101 до 110.

— Прочитаємо ці числа.

Якщо число містить 1 сотню, кілька десятків та оди­ниць, то спочатку називаємо сто, потім число утворене з десятків та одиниць (сто одинадцять, сто двадцять один).

Полічи від 110 до 120.

Висновок. Якщо ми дружно візьмемо та посадимо яли­ночки та інші деревця, то повітря стане чистішим, а та­кож звірі будуть нам вдячні.

А щоб ми не забували, вони дарують нам знаки-попередження.

Фізкультхвилинка. СЛАЙД 6

Діти, є така професія — лісник. Це людина, яка слідкує за порядком у лісі. У нас є можливість побувати лісника­ми.

(Звучить запис «Спів пташок»).

Уявимо, що ми — лісники,

(Діти встають. Вчитель розповідає).

Оскільки природа взимку спить, ми побуваємо у весня­ному лісі і поспостерігаємо за професією лісника.

Кожного дня лісник ходить по лісу і веде спостережен­ня. (Ходьба на місці).

Ось він побачив, що з гніздечка ви­пало пташеня. Від підняв його, поклав у гніздо. (Діти на­хиляються, імітують рухи піднімають пташеня, кла­дуть у гніздо).

Потім іде далі стежкою. Господар лісу помітив, що на дереві зламана гілочка. Він полікував і об­копав дерево. (Діти імітують перемотують дерево і об­копують). Пішов далі. Побачив, що зайчик потрапив у капкан. Нахилився, звільнив тваринку. (Діти імітують рухи лісника).

Повертаючись назад, лісник побачив вогнище. Шви­денько побіг до озерця, набрав води і загасив вогнище. (Діти імітують рухи).

Прийшов додому, сів відпочити. (Діти сідають за парти).

Можливо, хтось з вас у майбутньому буде лісником. Ад­же ця професія дуже важлива!

3.Первинне закріплення (фронтально)Робота за таблицею (з впр. № 461).

Прочитайте перше число (99). Це число містить дев'ять десятків і дев'ять одиниць.

Прочитаємо наступне число (101). Воно містить од­ну сотню, нуль десятків і одиницю.

Число, записане у останньому рядку (121). Воно містить одну сотню, два десятки і одиницю.

А зараз у зошитах запишемо ці числа. Запишемо їх у рядок, через кому.

(Діти записують у зошит.)

СЛАЙД 7

Сотні

Десятки

Одиниці

9

9

1

0

1

1

2

1

4. Виконання вправи № 462.

Читання прикладів. Відкриємо підручник на стор. 69 (вправа № 462).

— Кожне число має наступне та попереднє. Щоб отри­мати наступне число, треба додати одиницю. Щоб отри­мати попереднє число, потрібно відняти одиницю.

(Показ на дошці: 101 + 1 = 102; 101-1 = 100).

Зараз ми будемо читати приклади, називаючи відповіді.

(Діти читають приклади з вправи № 462, називаючи відповіді).

Отже, у першому стовпчику ми отримали наступні чис­ла, а у другому стовпчику — попередні числа.

Фронтальне опитування.

— Назви наступне число до числа 135.

— Назви попереднє число до числа 134.

— Назви наступне число до числа 141.

— Назви попереднє число до числа 158.

Висновок. Отже, щоб отримати наступне число, до­даємо одиницю, щоб отримати попереднє число, віднімаємо одиницю.

IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

— Поглянемо на подарунки, які подарували нам рос­линки.

(Вивішуємо знаки).

Не зривай ягідних кущів з корінням!

Ходи по стежках обережно!

Не рви квітів для букетів!

  • Запам'ятайте ці знаки. Є ще одна професія людини, яка дбає про зелені насадження — професія садівника.

  1. Розв'язування задачі № 465. СЛАЙД 8

Читання умови задачі.

Вздовж тротуару — 44 дерева

Парк — ? решта (порівну у 4 р.; 80дерев

1 ряд - ?

1) 80 - 44 = 36 (д.) – у парку

2) 36 : 4 = 9 (д.) - у ряду

Проводиться аналіз роботи над задачею.

По 1 учневі записують розв'язок. Відповідь до задачі називають усно.

Вчитель виставляє бали, мотивує. Діти записують розв'язок у зошитах.

Підсумок. Чим корисна професія садівника?

  1. Гра «Вирости дерево».СЛАЙД 9

А зараз ми будемо садівниками. Спробуємо виростити дерево.

(№ 466)

Для деяких учнів — завдання окремі, на картках. Ми працюємо разом. Хто може, працює самостійно.

V. ПІДСУМОК УРОКУ.

1. Інтерв'ю (робота з мікрофоном).

— Діти, ви так гарно працювали, що я вирішила взяти у вас інтерв'ю.

(Запитує у окремих учнів).

— Як отримати наступне число? (+ 1)

— Як отримати попереднє число? (- 1)

— Полічи від 110 до 120.

— Полічи від 120 до 130.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. СЛАЙД 10

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.