Матеріал:

Конспект заняття з пошуково-дослідницької діяльності

docx
17.02.2025
1 0
3—4 роки, 4—5 років, 5—6 років

108

0

2

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Опис методичного матеріалу:

Конспект заняття

з пошуково-дослідницької діяльності

«Подорож хмаринки»

Мета: формувати знання дітей про воду, пояснити на дослідах її властивості ( колір, запах, текучість, тримає, не тримає речовини); знати та називати ознаки( чиста, брудна, крапає, розтає); розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення, спостережливість, уміння самостійно робити висновки; виховувати допитливість, уважність, бережне ставлення до води.

Матеріал: склянки з водою, піпетка, тарілки, гуаш, каміння, ракушку, каштанчики, паралон, ефірна олія, пензлик, піна, лід.

Попередня робота: проводилися спостереження за водою, сплстереження за хмарами.

Хід заняття

Дітки мої гарненькі,

Розумненькі та рідненькі.

До гостей ви поверніться,

Привітайтесь, посміхніться.

Та пошліть їм в подарунок

Повітряний поцілунок!

( звучить запис дощу)

- Що це? Як ви здогадалися?

- З якої хмари іде дощ?

- Якого кольору бувають хмаринки?

- Де живуть хмарки?

- Яку користь приносить дощ?

Іди, іди, дощику,

Зварим тобі борщику,

В полив’янім горщику

Та поставим на печі,

Щоб не з’їли комарі!

- Як гарно співали дітки, дощик закликали!

( з’являється хмаринка)

- Чомусь вона сумна… Що сталося?

Хмарка йшла на іменини

До сестриці, до хмарини.

В подарунок дощ несла

Й ненароком розлила.

Стала хмарка сумувать –

Як гостинчик позбирать?

- Не сумуй, хмаринко, діти тебе в біді не залишать! Ми на казковому потязі вирушимо в чарівну країну хмар та попросимо у них по краплинці для хмаринки. Запрошую вас усіх в казковий потяг: часу не втрачаємо, в дорогу вирушаємо!

Наш поїзд рушає,

Вагони біжать.

А в поїзді нашім

малята сидять.

А ось і зупинка –

Пора нам вставать.

Для хмарки краплинки

Ми будем шукать.

- Завітали ми до хмаринки – Холодинки. Вона поділиться з дітками краплинкою, але спочатку потрібно виконати завдання.

Я прозорий і твердий

Ходять, їздять по мені.

Я не тону у воді,

не горю я у вогні ( лід)

- Який на дотик лід? Що станеться з льодом, коли помістити його в тепло? Ось переконаємося.

Дослід: в миску з льодом наливаю теплу воду – лід розтає.

Висновок: лід в теплі розтає.

- Ось і є в нас одна краплинка, вирушаємо до наступної хмаринки.

- Зустрічає нас хмаринка – Намистинка. Просто так не хоче нам краплинку давати, а запрошує вас погратися з водичкою.

Дослід: в банці з водою згори видута піна, і діти з піпетки крапають зафарбованю водою.

Висновок: вода – це рідина, яка проходить через не тверді сполуки .

Поділилася своєю краплинкою з дітками хмаринка – Намистинка і дітки вирушили далі.

Вітер віє, повіває,

Діток швидше підганяє.

- А ось і хмаринка - Запашинка, яка пропонує вам понюхати воду. Є запах?

Пахнуть в полі ніжно квіти,

А дитинством пахнуть діти.

Пахнуть пиріжки в бабусі,

Смачний борщ пахне в матусі.

А водичка пахне як?

Ми понюхали – ніяк!

( додаємо кілька крапель масла мандарини)

  • А зараз відчули запах? Що ви уявили? Глибоко вдихаємо цей приємний запах. Уявляємо, що ми на галявині ( звучить ніжна мелодія).

  • Діти лягають на ортопедичні валики.

  • Де ти себе уявляєш? Що саме тобі подобається? Чи можуть рослини жити без води? Що може з ними статися?

Висновок: вода не має запаху.

Фізкультурна хвилинка

Рано – вранці сонце встало,

Всіх промінням привітало.

Хмара сонечко закрила,

Дрібні слізки розгубила.

Ми ті слізки пошукаєм,

У травиці позбираєм.

Дощик ллє, краплинки в полі

Напувають трави вволю –

Наші дітки підростають,

Про природу вони дбають.

- Поділилася краплинкою з дітками і хмаринка – Запашинка, а ми вирушаємо в гості до хмаринки – Грайлинки. Уважно розглянемо воду в скляночках. Якого кольору вода? ( кладуть під склянку з водою паперову квіточку).

  • Бачите ви квітку?

  • Як ви думаєте, чи може вода змінювати колір? Переконаємося

( додаємо фарбу).

  • Змінився колір води у скляночці?

Висновок: вода прозора, змінює колір.

- Як багато краплин ми вже позбирали, залишилося завітати в гості до хмаринки – Дослідинки.

Вітерець, лети сюди,

Нам швиденько поможи!

Дітки крапельки збирають

І хмаринку виручають!

- Ми в гостях у хмаринки – Дослідинки. Вона пропонує нам погратися у гру «Тоне – не тоне».

Дослід: діти у воду кидають різні предмети і визначають, які тонуть, а які ні.

Хмаринка дякує усім діткам за допомогу, сяє сонечко, всім стало весело і приємно. Хмаринка дарує діткам чарівні бульбашки.

Чудово час ми провели,

Про воду вам розповіли.

Природу будем зберігати.

Шанувати і не ображати.

- Сідаємо всі в чарівний потяг і вирушаємо додому.

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Доступ до плеєра. Вбудувати плеєр:

Завантажити файл у хорошій якості

Усі придбані матеріали можна знайти в розділі мої придбані матеріали

Рекомендуємо

Конспект заняття з пошуково-дослідницької діяльності на тему:"Вода-як головний елемент життя."

docx
Конспект заняття з пошуково-дослідницької діяльності на тему:"Вода-як головний елемент життя."

524

Аватар профіля Молявіна Діана Сергіївна
Дошкільна освіта
5—6 років

50 грн

Пошуково-дослідницька діяльність дітей дошкільного віку

docx
Пошуково-дослідницька діяльність дітей дошкільного віку

2051

Аватар профіля Мірошниченко Інга Арнольдівна
Дошкілля
3—4, 5—6 років та 1 клас

50 грн

Пошуково-дослідницька діяльність "Досліди з водою"

docx
Пошуково-дослідницька діяльність "Досліди з водою"

1605

Аватар профіля Логвінова Людмила Ярославівна
Пошуково-дослідницька діяльність
5—6 років та 1—4 клас

45 грн

Пошуково-дослідницька діяльність "Досліди з повітрям"

docx
Пошуково-дослідницька діяльність "Досліди з повітрям"

7745

Аватар профіля Логвінова Людмила Ярославівна
Пошуково-дослідницька діяльність
5—6 років та 1—4 клас

45 грн

Пошуково-дослідницька діяльність "Досліди з льодом"

docx
Пошуково-дослідницька діяльність "Досліди з льодом"

5256

Аватар профіля Логвінова Людмила Ярославівна
Пошуково-дослідницька діяльність
5—6 років та 1—4 клас

45 грн

Конспект заняття з дослідницької діяльності «Про здоров’я дбаємо- мікроби долаємо»

docx
Конспект заняття з дослідницької діяльності  «Про здоров’я дбаємо- мікроби долаємо»

139

Аватар профіля Дзюба Інна Валеріївна
Дошкільна освіта
4—6 років

66 грн
