Конспект заняття з малювання на тему: «Весняні квіти»
Програмовий зміст: розширювати й поглиблювати знання про весняні квіти; удосконалювати навички роботи з пензликом і догляду за ним; прищеплювати бажання працювати аквареллю; розвивати зосередженість, допитливість; продовжувати учити дітей уважно розглядати картини, правильно розуміти її зміст; розвивати зв'язну мову у дітей; розвивати уміння передавати красу квітів, їх будову,пропорції;виховувати естетичний смак, любов до природи, показати красу природинавесні.
Попередня робота: спостереження за природою навесні: за небом, снігом, деревами, за першими квітами – пролісками; розгляд репродукцій про весну, ілюстрацій в книгах.Складання альбому «Весна прийшла»; малювання кольоровими олівцями веснянихквітів у вазі. Розучування віршів про весну, про проліски – В. Берестова,читання розповідей про весну, перші квіти; загадування загадок. Використання дидактичних ігор: «Мозаїка», «Склади натюрморт».
Матеріал: квитки, папір альбомного формату, акварель, кисті – № 2,4,5,клейонки на столи, фартушки, палітри, банки з водою; грам.записи:П.І. Чайковський «Пори року» і твору з «Дитячого альбому».
Методи і прийоми: бесіда з дітьми, питання до дітей – відповіді дітей; художнє слово. Обговорення задуму майбутньої картини з дітьми, пояснення, вказівки, поради;розгляд ілюстрацій, картини, включення грам.записей, аналіз дитячих робіт.
Хід заняття:
І. Вступна частина
– Діти, сьогодні ми з вами відправимося в казковукраїну весняних квітів.
– Але для того, щоб потрапити в цю казковукраїну нам необхідно отримати квіткові квитки. Розглянете їх іпокладіть у свої кишеньки, вони нам сьогодні ще стануть в нагоді.
– Всі готові до подорожі? Тоді вперед!
– Ось йдемо ми з вами, йдемо і, що ж ми бачимо? Перед нами виниклаперешкода. Подивіться, що ви бачите? (на столі лежить альбом«Весна прийшла»)
– А як називається цей альбом?
– Давайте його перегорнемо.Діти, а про що цей альбом? А яка вамсторіночка більше всього сподобалася? Чому?
– Тепер, пройшовши перше випробування, відправляємося далі в казкову країну.
– Нарешті ми прийшли до країни весняних квітів.
– Хто ж нас зустрічає? Це вартовий казкової країни – весняна квітка.
– Давайте, діти , з ним привітаємося. Здрастуйте!
– Здрастуйте, діти! Зараз я загадаю вам загадку, відгадавши її,ви дізнаєтеся, як мене звуть. Слухайте уважно:
Я найперша зацвітаю
Синім цвітом серед гаю.
Відгадайте, що за квітка,
Бо мене не стане влітку.
– Хто я?
– Пролісок!
– Так, я весняна квітка Пролісок, я вартовий казкової країни. Якщо ви не виконаєте моїх три завдання, не бувати вам внаший країні.
– Ми з дітками не боїмося труднощів. Ми виконаємо ваші завдання.
Назвіть їх!
– Перше моє завдання таке: потрібно розказати два вірші про мене,про пролісок. (Діти розказують вірші.)
Пролісок
Перший пролісок проснувся,
Снігом вкрився, потягнувся.
Булу одягну сорочку,
Випростав свої листочки,
Чемно з літом привітався
І, щасливий, розсміявся
Проліски
Плакала Снігуронька
В лісі за зимою,
Плакала , зажурена,
Ставши всім чужою.
Там, де йшла і плакала,
Гинули морози,
Виростали проліски –
Снігуроньки сльози.
– Так, з першим завданням ви справилися. Діти, друге моє завданняскладне, відповідальне і дуже цікаве. Давайте пограємо в гру «Квіти». Готові? Встаньте всі в круг і повторюйте за мною.
«Раз, два, три, виросли квіти!
До сонця потягнулися – Високо.
Стало нам приємно і тепло!
Вітерець пролітав
Стебелечки гойдав.
Вліво гойднулися
Низько пригнулися.
Управо нагнулися
Низько пригнулися.
Вітерець, тікай!
Ти квіточки не зламай!
Хай вони квітнуть, ростуть
Всім нам радість несуть.»
– Діти, ви справилися і з цим завданням. А зараз третє завдання:потрібно назвати квіти, які намальовані на ваших квитках.
– Які ви всі розумники і розумниці, діти. Зі всіма моїми завданнями справилися!
– Проходите, будь ласка, в нашу казкову країну весняних квітів.
ІІ. Основна частина.
– Нарешті, діти, ми знаходимося в казковій країні весняних квітів. Озирніться навколо, що ви бачите?
– Тут дуже багато красивих картин із зображенням квітів. Давайтепідійдемо до них ближче і розглянемо їх.
– Яка квітка тут зображена? Якого вона кольору? Що ви про неї
знаєте? Який він? (Діти розглядають всі картин.)
– Діти подивіться серед наших картин щось лежить? Що це? Це - лист від жителів казкової країни весняних квітів. Вони просять вас намалювати їм гарні малюнки.
– Хіба ж ми їм не намалюємо? Подумайте.
Христинка, що ти намалюєш у подарунок жителям цієї казковою країни?
А ти , Олежик?
– Перед вами лежать акварельні фарби, аркуші паперу і м'які слухняні пензлики. З їхньою допомогою давайте спробуємо намалювати надзвичайно гарні весняні квіточки у подарунок жителям казковою країни.
— Розташуйте вертикально половинку альбомного аркуша.
— Умочіть пензлик у синю фарбу.
— У центрі аркуша намалюйте круглу пляму. Вийшла голівка проліска.
— Промийте пензлик і вмочіть його в зелену фарбу.
— Від голівки проліска проведіть униз зелену смужку. Вийшло стебло.
— Ліворуч і праворуч проведіть до стебла скісні лінії.
— Стовстіть лінії, так ви одержите листя.
— Промийте пензлик і знову вмочіть його в синю фарбу.
— Від плями-голівки проведіть угору пензликом три невеликі ріжки-пелюстки (з боків і всередині).
— Під стеблом намалюйте верхівку замету.
— За бажанням самостійно намалюйте сонечко.
(Коли діти малюють, включається музика.)
ІІІ. Заключна частина.
Хто вже все намалював, кладе свої малюнки на квітковий, казковий килим.
–Пролісок подивиться на ваші малюнки і скаже: чи сподобаються вони жителям країни – весняним квіточкам.
– Так, ці малюнки сподобаються моїм друзям, весняним квітам, адже це їхні справжні портрети. Я їх їм передам. Які ж ви,діти , сьогодні були молодці!
Такі чудові роботи намалювали!
– Давайте попрощаємося з жителями казкової країни, Проліску, подякуємо за його чудесну подорож і підемо додому, у наш улюблений дитсадок.
– Сподобалася вам, діти, наша подорож?
– Щосподобалося найбільше?
– Дуже дякую вам за таку захоплюючу, незвичну подорож і дуже гарні малюнки. Ви всі молодці!
















