Мета: учити дітей дотримуватись правил безпечного користування предметами , надавати перевагу безпечним видам діяльності, підтримувати свідоме, відповідальне ставлення до особистої безпеки. Формувати уявлення дітей про небезпечні для здоров я та життя предмети ( гострі, колючі, ріжучі, вогненебезпечні) Покращувати навички пояснювального мовлення. Розвивати в дітей вміння розмірковувати: чому цікаві та привабливі зовні предмети можуть бути небезпечними. Виховувати в дітей обережність щодо предметів, які можуть зашкоджувати власній безпеці.
Хід заняття
Вихователь: Діти, кожного дня ви все більше пізнаєте світ, який вам дуже цікавий. Певні речі ми з вами добре знаємо, а деякі ще ні. Бувають небезпечні та безпечні предмети, шкідливі та корисні. Ось сьогодні ми поговоримо про те, чому так важливо нам з вами про це знати. Слухайте уважно.
Вихователь: Ця історія трапилась з одним хлопчиком,якого звали Андрійко. Він був хлопчиком неслухняним, завжди робив все навпаки. Його іграшками були небезпечні речі.
Діти, скажіть будь-ласка, чи є у вас вдома іграшки?
Діти: Так.
Вихователь: Якими іграшками ви граєтеся?
Діти: Ляльками, машинками, конструктором, м’ячиком тощо.
Вихователь: Так, молодці! Але в Андрійка іграшок не було, і він грався тими предметами , які становили небезпеку.
Вихователь: Які на вашу думку могли бути ці предмети?
(Діти висловлюють свою думку, припущення).
Вихователь: У Андрійка був друг Сашко, він вирішив піти до нього погратися. Він взяв з собою невелику коробку, куди поклав певні речі: пусту пляшечку парфумів, термометр, сірники, ножиці, запальничку, пігулки, лак для волосся, кнопки.
Сашко тим часом будував гаражі для своїх машинок.
Привіт, Сашко! – сказав Андрійко.
Привіт! – відповів Сашко.
Сашко, давай гратися. Подивись, які іграшки я приніс.
Андрійко! Хіба це іграшки? Це – небезпечні предмети, і гратися ними не можна. Якщо ними неправильно поводитись, вони можуть завдати тобі болю. Краще давай гратися з конструктором. Це дуже цікаво.
Вихователь: Діти, давайте пригадаємо правила безпеки під час ігор.
Правила безпеки:
не бався з сірниками, запальничками, жаринками;
не користуйся газовими приладами, коли ти вдома сам;
ліки тобі мають давати лише батьки;
не чіпай термометр, він містить сильнодіючу отруту — ртуть;
не бався з ножем та іншими гострими й дрібними предметами.
Андрійко: Дякую, друзі. Тепер я все зрозумів. Я буду тепер гратися тільки тими іграшками, які призначені дітям. А небезпечними речами більше гратися не буду.
Фізкультхвилинка.
Слон слоняток на полянку
На зарядку вивів зранку.
Всім сказав: - Шикуйтесь, струнко!
Сам присів й піднявся хутко.
Слоненята повторили:
- Встали – сіли, встали – сіли.
Слоненята роблять вправи:
Ногу вліво, ногу вправо.
Нахилились, піднялись,
Потім добре потяглись.
Слоненятка відпочили
І за парти дружно сіли.
Вихователь: Зараз закріпимо здобуті знання. Дидактична гра «Можна – неможна».
Можна гратися сірниками? Самим запалювати сірники?Можна подати коробку із сірниками бабусі?
Можна підняти з підлоги татову запальничку і покласти її на стіл?
Можна дитині вашого віку брати ножа і чистити картоплину? Можна дітям мити картоплину під краном?
Можна гратися ліками? Можна приймати ліки, які приписав лікар під наглядом дорослого?
Можна пришити самому ґудзика до сорочки? Можна спостерігати за тим , як це робить мама?
( Після закінчення гри вихователь хвалить дітей за розсудливість та кмітливість . )