Мета:
Уточнити морально-етичне уявлення про добро та зло.
Вчити виявляти критичність до своїх вчинків, схвалення дій того хто зробив правильно.
Створювати сприятливі умови для ставлення соціальної компетентності дитини, розвивати в дітях соціальні емоції (співчуття, бажання допомагати, тощо).
Виховувати у дітей бажання бути приємними людьми, бажання творити добро, добрі вчинки, бути доброзичливими, щирими, проявляти співчуття, доброту, піклування.
Обладнання: клубок з нитками, свічка, склянка,повітряні кульки на кожну дитину, мішечок, горіхи, каштани, промінчики від сонечка у вигляді серця.
Хід заняття:
1.Організаційний момент
Діти заходять до зали та сідають на стільці
Вихователь: Доброго дня діти! Сьогодні ми раді вітати у залі шановних гостей (діти вітаються) і будемо всі разом подорожувати у казкову «Країну Добра»
2. Вступна частина
Вихователь: Що таке доброта?
(читає І дитина)
Від доброти душа світліє
Вона чарівною стає.
І оживає в ній надія,
Бо сонечко там світле є.
І радість в серці оживає,
(читає ІІ дитина)
Як світлий ранок з темноти.
Усе навколо зацвітає,
Від доброти, від доброти…
І всім довкіл стає світліше,
Бо щастя в серці ожива.
(читає ІІІ дитина)
Від доброти стає тепліше,
На думку добрі йдуть слова.
Тому добро в душі плекайте,
Поповнюйте його весь час…
І щедро людям роздавайте,
Добро повернеться до вас!
(читає ІV дитина)
З любов’ю всім добра бажайте,
То буде легко в світі йти.
Усе найкраще, пам’ятайте!
Від доброти, від доброти…
Вихователь: Яких людей ми називаємо добрими? Які добрі слова ви знаєте?
3. Дидактична вправа «Клубочок передавай – добре слово називай»
Вихователь: Зараз я вам дам чарівний клубочок. Той кому він попаде добре слово хай назве.
Інструкція: Діти передають один одному клубочок, по черзі називають добре слово,утворюють коло.
Вихователь: Сьогодні ми поговоримо про доброту і дізнаємось яка вона, де живе і в чому проявляється. Зараз я буду зачитувати речення, а ви будете підіймати зелені карточки, якщо це добрий вчинок, і червоні, якщо поганий.
4.Гра «Добре – погано»
Інструкція: Вихователь читає речення, а діти підіймають відповідні картки «зелена – добре» чи «червона – погано»:
Хлопчик вдарив котика? (погано).
Дівчинка заспокоїла свою подружку? (добре).
Посварились друзі? (погано).
Артем допоміг своїй сестричці? (добре).
Данило відібрав іграшку? (погано).
Даша поділилась цукеркою? (добре).
Вихователь: Молодці дітки! А давайте подумаємо з ким ми хочемо товаришувати та дружити. Уважно подивіться на картки, які емоції у дітей, давайте їх називати.
5.Гра-роздум «Кого ти в друзі візьмеш?»
Інструкція: Вихователь показує дітям малюнки із зображенням чоловічків з різними виразами обличчя: спокійного, усміхненого, сумного, здивованого,
заплаканого, байдужого тощо.
Вихователь пропонує малятам розглянути, поміркувати й розповісти, кого із цих чоловічків вони могли б обрати своїм другом, а кого – ні, та пояснити.
6.Фізкультхвилинка «Плескаємо – тупаємо»
Вихователь: Дітки, а зараз ми з вами трохи відпочинимо. На «злий вчинок» - тупаємо ногами, на «добрий» - плескаємо в долоні.
чорну злість у собі зберігайте;
допомагайте рідним, друзям;
стареньким допомагайте;
підгодовуйте бездомних тварин;
сперечайтесь;
зростайте, дітки, байдужими;
інших зневажайте;
старших поважайте;
про себе тільки дбайте;
на чуже горе уваги не звертайте.
7.Пізнавальна діяльність «Яка доброта на дотик?»
Діти висувають гіпотези.
Вихователь: Я принесла вам свічечку – це людина. Погляньте яка вона? Чи приємно вам дивитись на свічку? Що ви відчуваєте коли підносите руку над свічкою?
Діти відповідають.
Вихователь: Ось так і добра людина, випромінює красу і тепло і на неї приємно не лише дивитися, а можна і зігрітися. А тепер я накрила свічку склянкою? Погляньте на свічку щось змінилося? (ні вона теж горить і приємно дивитись). А що відчувають ваші ручки? Як видумаєте, яку людину символізує ця свічка? (відповіді дітей)
Вихователь: Отже, накрита свічка – холодна, це людина, на яку приємно дивитись, але вона дбає лише про себе і не робить добра іншим, тому біля неї холодно. Висновок: добра людина тепла, а зла людина холодна.
Вихователь: І закінчимо ми наше заняття танком «На добро»
Діти виконують танок разом з вихователем на пісню «На добро» Наталії Май














