Тема : В пошуках колобка
Програмовий зміст : Закріпити знання дітей,про те що в реченні є різна кількість слів,вони вимовляються послідовно. Вправляти дітей в умінні розрізняти приголосні і голосні звуки,виділяти їх у словах,інтонувати слова.
Привітання : Моя посмішка весела
Моя посмішка чарівна
Ось,тримай і ти її
Посміхайся і рости
Доброго ранку,Доброго дня !
Доброго ранку Вкраїно моя
Доброго ранку рідний садок
Доброго ранку всім миру й тепла.
Доброго ранку кожному зичу я
Доброго ранку мовлю за звичаєм
Ви усміхніться
У відповідь люди
Бо добрі слова для кожного любі.
Хід заняття :
Коли я йшла в дитячий садок зустріла листоношу,який передав для вас посилку.
Я ж не могла відкрити її без вас
Що там таке ? (Відкриває)
- Ой,діти,та це посилка від лісових звірів
- Що вони нам передали ? (гілочку сосни)
- Діти,а як ви гадаєте ,чому саме гілочку сосни ?(сосна очищує повітря)
Будь-який ліс очищує повітря,проте ,жодна інша порода,не може змагатися із сосною. Повітря в соснових лісах цілюще. Я вам пропоную подихати цілющими речовинами цієї рослини .Я вам пропоную подихати цілющими речовинами цієї рослини.
Дихальна гімнастика
- Вдихаємо глибоко носом – видихаємо ротом (2 р.)
- Носом вдихаємо – носом видихаємо (2 р.)
- Ротом вдихаємо – носом видихаємо (2 р.)
- Ротом вдихаємо – ротом видихаємо (2 р.)
Посилка вже зовсім порожня ? Перевіримо.
Ой,та це ж лист,але він не простий.
Це відео лист: Дорогі діти,будь ласка,допоможіть нам знайти колобка. Ось,послухайте нашу історію-казку.
Гра до лисички «Вставка №1»
Давайте пограємо в гру. Станьте в коло. Я вам буду кидати шишку і називати слово,а ви говорите спочатку лагідно,а потім навпаки. Ось,наприклад,я скажу апельсин ,а ви спочатку лагідно,а потім сердито (апельсинчик) (апельсин)
(ананас,слон,син,ніс,колос,свині,собака,карась,кокос,слива,сніг,абрикос,сом)
Ілюстрацією до казки колобок на телевізорі.
Жили собі дід та баба,і попросив дід бабу,щоб вона сплела йому колобок.
Так в неділю в час обіду
Вибіг з хати колобок
І від баби,і від діда втік швиденько у лісок
Дід з бабою сьогодні нам прохання принесли
І спитали чи змогли б ми
Колобка їм віднайти.
- Знайдемо колобка,діти ?
- Стали дружно у рядок. І крокуємо в лісок; а по дорозі вимовимо чистомовку:
Са-са-са – причаїлась оса
Си-си-си – на лузі гуси
Ес-ес-ес – зелений овес
АС-ас-ас – листок падає у нас
Ус-ус-ус- у дідуся сивий вус
Підходять до зайця
- Зайчик,наш дружок,скажи,чи не бачив ти колобка ?
- 1)Зайчик: Я вам підкажу по якій стежинці побіг колобок ,але ви спочатку виконаєте моє завдання. Складіть про мене речення. А тепер викладіть на столі своє речення за картинками. З чого складається речення ?Скільки слів у вашому реченні ?
- Заєць : Молодці,діти,справились із завданням (запис) ням,прямуйте далі по доріжці і спитайте у вовчика.(чистомовка)
- Діти : Доброго дня,вовчику ! Чи не зустрічав ти нашого друга колобка
Вставка № 2
МА- МА-МА – нікого нема
МЯ-МЯ-МЯ – як твоє імя
ЛА-ЛА-ЛА – дівчинка мала
ЛЯ-ЛЯ-ЛЯ- земне гілля
- Доброго дня,вовчику ! Чи не зустрічав ти нашого друга колобка ?
Вовк : Так!Зустрічав,але я вам покажу дорогу,якщо ви допоможете мені.
Ось у мене 2 килимка. І мені треба на один килимок зібрати картини із голосним звуком на початку слова,а на другий – із приголосним звуком.
(Діти виконують завдання)
Вовк : Дякую вам діти,йдіть ось по цій доріжці (чистомовка) до ведмедика.
ШИ-ШИ-ШИ – лист бабусі напиши
ШУ-ШУ-ШУ - зранку я траву кошу
ЧІМ-ЧІМ-ЧІМ – прокидаються хутчім
ШОК-ШОК-ШОК – дід мороз несе мішок
Ведмідь: Згоден я допомогти,
Показати,куди йти
Але й ви не відкажіть
Закінчення слова назвіть
Вихователь : А щоб допомогти ведмедику,
Сідайте на ковбик і уважно слухайте оповідання.
У зоопарку
Одного літнього дня діти пішли до зоопарку .
Там вони побачили багато звірів.
- У багнюці задоволено плавав білий ведмі(дь).
- У тераріумі було багато зміїв,черепах та зубастий крокоди(л)
- У центральній клітці жив цар звірів ле(в).
- Неподалів був хижий,смугастий тиг(р).
- Їв
свою їжу охайний єно(т).
- Порався біля хатки господар бобе (р)
- Дивовижні гримаси показувала дівчохвоста мавп(а)
- Скоса позирав на відвідувачів сіромаха вов(к)
- Смакував морквину пухнастий зає(ць)
- А більше за все малятам сподобався величезний сло(н)
У зоопарку дітям дуже сподобалось.
Ведмідь : Дякую вам,діти,ось ідіть по цій доріжці,а там сидить лисичка і на носі в неї колобок.
- Лисичка,віддай нам,будь ласка,колобка.
Лисичка : Віддам, віддам ,але виконайте моє завдання
Назвіть солодкі слова,гіркі слова,веселі слова,кольорові слова.
Лисичка : колобка я вам віддам,якщо розкажете мені,як дорогу ви знайшли,кого в лісі зустрічали і допомагали.
Вітерець у полі – ш-ш-ш
Ось і жук повзе в траві - с-с-с
Жук великий прилетів і над нами закружив - ж-ж-ж
Їжачок пофиркав тихо – ф-ф-ф
Ми запросимо тишу – ц-ц-ц
Лисичка віддає колобка.
Діти добре попрацювали,а тепер разом з колобком трішки відпочинемо.
Вії опускаються,очі закриваються
Ми спокійно відпочинемо
Сном чарівним засинаємо
Дихається легко і рівно
Наші руки відпочивають
Відпочивають і засинають
Шия не напружена
І розслаблене все тіло
Гріє сонечко для нас
Руки теплі у нас
Ноги теплі у нас
Губи теплі і рожеві
І зовсім не втомлені
Губи трохи відкриваються
Все чудово розслабляється
Ми спокійно відпочивали
Сном чарівним засинали
Добре нам відпочивати
Але пора вже нам вставати
Міцно кулачки стискаємо
Їх вище піднімаємо
Потягнутися,посміхнутися,всім відкрити очі і встати.



