Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей старшого дошкільного віку "Подих зими".

Опис документу:
Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей старшого дошкільного віку "Подих зими". В занятті були використані: чистомовки, загадки, різноманітний дидактичний матеріал: «Пірамідка звуків», «Чарівна рука», коректурні таблиці,

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: «Подих зими»

Програмовий зміст:

  • виявити знання дітей про характерні ознаки зими (явища зими), вміння малюків сприймати красу та неповторність зимової природи, передавати свої враження від неї;

  • зв’язне мовлення: удосконалювати уміння складати описові розповіді за картиною; закріпити  знання  назв птахів, диких тварин,  дерев, їх складових частин і функцій; сприяти  розвитку пояснювального мовлення;

  • звукова культура: розвивати  уміння  правильно вдихати  і видихати повітря в дихальній гімнастиці зі сніжинками, в грі «Мовленнєва пірамідка» знаходити слова за першим звуком та промовляти їх.

  • граматика: стимулювати вживання повних речень; розвивати пізнавальний інтерес дітей, прагнення до активного пізнання природи; формувати вміння логічно мислити;  виховувати вміння активно співпрацювати одне з одним і вихователем

Матеріал та обладнання: проектор, коректурні таблиці «Ознаки зими» на кожну дитину. Дидактичні ігри: «Пірамідка звуків», «Чарівна рука», сніжинки до дихальної вправи, сюжетні картки з зображенням прикмет зими, кольорові олівці, папірці з зображенням тварин, лист від Осені.

Хід заняття

І. Організаційний момент.

Вихователь: Діти, ви у мене найрозумніші, найдобріші. Я б хотіла побачити ваші допитливі оченята. Я вас дуже люблю! На вас чекають гості, тож привітайтеся з усіма. (діти вітаються з гостями)

Діти: Коли ми ходимо кудись

Чи гості йдуть до нас

Завжди ми кажемо привіт

Добридень в добрий час.

Вихователь: Діти, скажіть, будь ласка, яка настала пора року?

Діти: Зима.

Вихователь: А як ви дізналися що на вулиці зима? (Відповіді дітей)

ІІ. Основна частина.

Вихователь: Давайте пригадаємо зимові місяці, їх назви.

(Відповіді дітей)

Вихователь: Молодці!

А хто може нам розповісти прислівя про зимові місяці

Діти: 1.Грудень кінець року, а початок зими.

2. Якщо в січні березень, бійся в березні січня..

3. Лютий будує мости, а березень їх ламає.

Вихователь: Молодці! А хто може пригадати зимові чистомовки

Діти: ОЗИ-ОЗИ-ОЗИ - за вікном морози.

ЗИ-ЗИ-ЗИ - саночки вези.

ОЗІ-ОЗІ-ОЗІ-озябнешь на морозі.

ИЗЬКО-ИЗЬКО-ИЗЬКО - взимку сонце низько.

АСКА-АСКА-АСКА - навколо зі снігу казка.

ИСТО-ИСТО-ИСТО - сніг все сховав чисто.

Вихователь: Діти, подивіться до нас в групу залетіла чарівна сніжинка. Мені здається, що її хтось послав до нас. Ах то це ми дізнаємось, якщо відгадаємо загадку

Стало біло навкруги -

Я розтрушую сніги,

Наганяю холоди,

Води сковую в льоди,

В дружбі з дітьми я всіма.

Здогадались? Я.... (Зима)
Діти: Зима.

Вихователь: Діти, Зима-чарівниця дуже полюбляє грати з вами в зимові ігри на прогулянці. Давайте ми з вами пригадаємо і розповімо, в які ж ігри ви граєте взимку. Та в цьому нам допоможуть ось ці крижані частинки.

Дидактична гра «Склади сніжинку»

Вихователь: Молодці! Діти, сніжинка мені розповіла, що Зима хоче дізнатися, чи ви справді такі розумнички як я на вас кажу? А для цього вона приготувала для вас завдання, які знаходяться за ……..

Вихователь: Так діти, а ось і перша картинка з завданням.

  1. Дидактична гра «Пірамідка звуків»

Вихователь: Давайте пригадаємо кольори, які є в пірамідці.

В слові «блакитний» виділить будь ласка перший звук, який ви почули -б-

Знайдіть картки на яких зображені предмети, або тварини назви яких починаються на звук -б-.

(діти виконують аналогічне завдання з усіма кольорами пірамідки)

Вихователь: Молодці з цим завданням ви впорались. Рухаємось далі

Вихователь: Гра «Чарівна рука»

Вихователь: Діти для того, щоб пограти в цю гру давайте сядемо на килимок. Послухайте умови гри…

Вихователь: Молодці!

Фізхвилинка

Вихователь:

Вихователь: Так давайте ми з вами виконаємо завдання за столами

2.Коректурна таблиця «Ознаки зими»

Вихователь:

Вихователь: Молодці діти йдемо далі

Вихователь: Ой подивіться я бачу ще одну картинку

Вихователь: Діти а зараз нам треба буде пригадати зимові свята, які ми святкували

Діти: Свято Миколая, Новий рік, Різдво, Хрещення

Вихователь: Давайте ми для Зими розповімо новорічний віршик

Але спочатку візьмемо сніжиноски й подуємо на них, як справжній зимовий вітерець «Дихальна вправа з сніжинками»

«Пісня про ялинку» Ігора Січовика

Вихователь:

Вихователь:

Вихователь: Діти, яку ви бачите слідуючу картинку?

Діти, є дуже цікава гра під назвою «Передзвін». Я пропаную запросити до цієї гри наших гостей. А правила такі: кожен із вас говоритиме гостям, які ви знаєте зимові явища, а гості пригадують літні явища природи

Вихователь: А зараз залишилося ще одне завдання від Зими.

«Знайдіть чиї діти?»

Вихователь: Вам треба зєднати тварин та їх дитинчат олівцем та назвати їх

У ведмедя – ведмежата;

У лисиця – лисенята;

У зайця – зайчата….

Вихователь: Любі діти! Ми з вами зробили всі завдання. То ж я вважаю, що Зима зрозуміла, що в нас дітки дуже кмітливі та розумні

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Сучасні проблеми адаптації та соціалізації особистості»
Левченко Вікторія Володимирівна
36 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.