• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Дошкілля
  • Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім світом для дітей старшого дошкільного віку «Вітамінчики помічники»

Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім світом для дітей старшого дошкільного віку «Вітамінчики помічники»

Опис документу:
Програмовий зміст: поглибити знання дітей про корисні та некорисні продукти харчування; про те, що в овочах і фруктах є вітаміни, їх значення та лікувальні властивості для здоров’я людини. Розвивати мову, увагу, мислення, пам'ять. Виховувати бажання та уміння піклуватися про своє здоров’я.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім світом для дітей старшого дошкільного віку «Вітамінчики помічники»

Програмовий зміст: поглибити знання дітей про корисні та некорисні продукти харчування; про те, що в овочах і фруктах є вітаміни, їх значення та лікувальні властивості для здоров’я людини. Розвивати мову, увагу, мислення, пам'ять. Виховувати бажання та уміння піклуватися про своє здоров’я. Розвивати смакові аналізатори.

Матеріал: слайди з вітамінами, зображенням продуктів в яких вони містяться та слайди з некорисними і корисними продуктами, салат вінегрет, ложки та тарілки.

Хід заняття

Діти, сьогодні у нас заняття про корисні продукти. А ви знаєте, що відноситься до корисних продуктів? А що ми з вами їмо? А чи вся їжа корисна? Які продукти некорисні для нашого організму?

Жодна істота не може жити без харчування. Їжа дає нам енергію, необхідну для функціонування всіх органів життєдіяльності. Але на даний момент існують різні продукти, які негативно впливають на наше здоров’я. кожна людина повинна знати, які шкідливі продукти харчування існують, і намагатися звести до мінімуму кількість їх вживання.

Продукти шкідливі для здоров’я можуть викликати: алергічні реакції, головний біль, болі в животі, діарея, нудота.

У кожного вітаміну є своє ім’я. хочете з ними познайомитись? Тоді погляньте на екран. Це вітамін А – вітамін росту і зору. Я вам зараз загадаю загадку, а коли ви її відгадаєте, дізнаєтесь, в якому продукті міститься багато вітаміну «А»:

Сидить дівчина в коморі, а коса її надворі (морква).

А тепер подивіться і скажіть, в яких ще продуктах міститься вітамін «А» (помідор, вишня, яблуко, обліпиха, морква, персик, абрикос, тиква),

Щоб дізнатись про наступний вітамін необхідно знову відгадати загадку:

І печуть мене і варять мене,

І хвалять мене, і їдять мене

Бо я добра (картопля).

Під землею птиця кубло звила

І яєць нанесла (картопля).

Молодці вірно. В картоплі міститься вітамін «В», а ще вітамін є в різних крупах. Погляньте і скажіть, де міститься вітамін «В» (горох, гречка, сир, овсяника, картопля, риба, чорний хліб, грецькі горіхи).

Крім цих 2-х вітамінів є ще вітаміни групи «С». Ці вітаміни захищають організм від різноманітних хвороб, особливо від застуди та грипу.

Відгадайте загадку і дізнаєтесь, де ж міститься вітамін «С»:

У кожній господі стала у пригоді,

Та хто роздягає, сльози проливає (цибуля).

Вітаміну «С» дуже багато у всіх овочах, фруктах і ягодах. Подивіться і скажіть, де знаходиться вітамін «С» (чорна смородина, шипшина, лимон, апельсин, часник, цибуля, капуста).

Фізкультхвилинка

Червоніють у травичці (ходьба)

Стиглі ягоди – сунички,

По одній їх будем брати (нахили тулуба)

Та у кошики складати (складають)

А зараз давайте перевіримо, чи гарно ви запам’ятали корисні продукти.

Дидактична гра «Знайди зайвий продукт»

На слайді зображено корисні і некорисні продукти, діти говорять який продукт не корисний тобто зайвий.

Діти ви вже знаєте, що восени достигає великий урожай овочів і фруктів. Але все зберігати у свіжому вигляди не вдається. А від довгого зберігання вони можуть зіпсуватись. Що ж роблять дорослі, щоб зберегти зібраний врожай на всю зиму? (Консервують овочі та фрукти, варять варення, роблять салати та компот).

Дидактична гра «Відгадай на смак»

А зараз, я вам пропоную пограти в гру, яка називається «Відгадай на смак». Ви покуштуєте салат і скажете з яких овочів він зроблений.

Вам сподобалось заняття? Чи може комусь не сподобалось? Чим вам сподобалось заняття?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»