Конспект заняття з муз. мистецтва (6 клас, урок № 24)

Опис документу:
Конспект уроку "Музичне мистецтво" для 6 класу

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Музичне мистецтво 6 клас__________________

Урок № 24

Тема. Світ почуттів.

Мета. Ознайомити учнів з творчістю Роберта Шумана. Розучити пісню «Моя земля». Ознайомити дітей із народним мистецтвом як основою професійної музики.

Музичний та візуальний матеріал:М. Мозгового «Моя земля»,фортепіанний цикл Р. Шумана «Лісові сцени»

Тип уроку: комбінований

Обладнання: музичний інструмент (Баян), магнітофон, ілюстраційні матеріали (портрети композиторів Р.Шумана, М.Мозгового).

Хідуроку

1. Вступ

Українськийнародзавждивирізнявсясвоєюспівучістю, милозвучністюпісень.

Українська музика має глибоке національне підґрунтя.

Народне мистецтво є основою професійної музики. Композитори України, опираючись на національні традиції, створюють професійні твори, які мають національний колорит.

Серед них варто відзначити й українського сучасного поета і композитора Миколу Мозгового. Сьогодні розучимо всім відому пісню «Моя земля».

2. Демонстрація пісні М. Мозгового «Моя земля»

3. Робота над піснею «Моя земля»

Караоке. Пісня «Моя земля»

Дан, дан, дана, дана.

Дан, дан, дана, дана.

Там, де гори й полонини,

Де стрімкі потоки й ріки,

Де смерічок ген розмай,

Ллється пісня на просторі

Вільна, сильна, наче море,

Про мій милий рідний край.

Приспів.

І у синю даль

Понад горами лине пісня ця, —

Про чудовий край,

Чарівний край Черемоша й Прута

Край, мій рідний край,

Пісенний край завзяття і труда,

Ти - моя любов,

Ти рідна матінко, моя земля!

Завітайте в Прикарпаття,

Завітайте, люди добрі,

Завше будуть раді вам.

Хлібом-сіллю вас зустрінуть,

Файну пісню заспівають —

Шану нашим світлим дням.

Приспів.

4. Світ почуттів композитора Р. Шумана

Справжній митець завжди відчуває те, про що він розповідає у своїх творах. Роберт Шу-ман сказав: «Висвітлювати глибину людського серця — у цьому призначення художника».

Роберт Шуман – видатний німецький композитор і музичний критик XIX століття. Його музику вирізняє глибоке проникнення у внутрішній світ людини, бажання побачити в житті і відт-ворити в музиці чудове і незвичайне, приховане від байдужих очей. Світ почуттів — невичерпне джерело його музично-поетичних образів.

5. Відомості про Р. Шумана

Роберт Шуман – німецький композитор. Його батько займався видавництвом і продажем книг, а також перекладав німецькою твори зарубіжних письменників.

Роберт із дитинства багато читав і виявляв різнобічні здібності, зокрема літературні й музичні. Література, поезія назавжди увійшли до свідомості Шумана як джерело, що живило його музичну фантазію і творчість. Яскраві враження від прочитаних літературних творів породжували в нього музичні враження і втілювалися в музичних творах.

У п'ятнадцять років Роберт Шуман був автором ряду ліричних віршів, трьох драматичних творів і двох романів.

Музикою майбутній композитор почав займатися з шести років. У сім років він написав свої перші твори — танці та фантазії для фортепіано. Його улюбленим заняттям були імпровіза-ції, а улюбленим композитором – Франц Шуберт.

У майстерності фортепіанної гри Роберт Шуман дуже швидко досягнув великих успіхів. Широке коло знайомств, велика працелюбність, невтомна жага нових знань принесли йому славу талановитого мистецтвознавця, музичного критика і композитора. Перепоною не стали ні слабке здоров'я, ні життєві труднощі — він намагався їх долати задля служіння мистецтву.

Роберт Шуман дуже любив дітей і написав багато дитячих творів. Його музика з форте-піанних збірок «Дитячі сцени» та «Альбом для юнацтва» розкриває світ дитячих забав, радощів і прикрощів, малює світ реальних і казкових образів.

Одним із найвідоміших творів Шумана є фортепіанний цикл «Карнавал», у якому вияви-лась дивовижна здатність композитора відмічати і дуже виразно втілювати найхарактерніші риси характеру людини та її настрій.

6. Відомості про фортепіанний цикл Р. Шумана «Лісові сцени»

Найбільшу кількість творів Шуман написав для фортепіано. Крім того, в його доробку є симфонії, ораторії, концерти, опера «Геновева», а також багато чудових пісень.

Наприклад, «Лісові сцени» – фортепіанний цикл із дев'яти самостійних п'єс, пов'язаних спільним задумом. Поетична назва кожної п'єси («На галявині лісу», «Самотні квіти», «Привітний куточок», «Прощання» тощо) втілює її програмний образ — яскравий і своєрідний.

Прослухайте дві п’єси Роберта Шумана: «На галявині лісу» та «Прощання» із циклу «Лі-сові сцени».

Порівняйте їх характери і настрої.

7. Слухання.

Р. Шуман. «На галявині лісу»,

«Прощання» з циклу «Лісові сцени»

8. Аналіз прослуханих творів

Поміркуйте, чи є щось спільне між прослуханими п’єсами Р. Шумана

В якому темпі звучить кожна п’єса?

9. Підсумки уроку

Сьогодні ми вивчили українську пісню «Моя земля», а також познайомилися з творчістю видатного німецького композитора Роберта Шумана. У його музиці, як писав Петро Чайковський, «...ми знаходимо відлуння тих таємничо глибоких процесів нашого духовного життя, тих сумнівів, відчаю і поривань до ідеалу, що збурюють серце сучасної людини».

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!