Конспект заняття з муз. мистецтва (5 клас, урок № 33)

Опис документу:
Конспект з уроку "Музичне мистецтво"

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Музичне мистецтво 5 клас____________

Урок № 33

Тема. Пісенні образи в живописі

Мета. З'ясувати особливості образного відображення певної теми навколишнього світу у творах мистецтва. Формувати вміння учнів спрямовувати уяву на образно-звукове сприйняття образотворчих творів. Розвивати образно-асоціативне мислення учнів та навички виконавського розвитку пісні. Виховувати бережливе, естетичне ставлення до природи, почуття краси та добра, ціннісне ставлення до мистецтва, музично-естетичний смак.

Музичний тавізуальний матеріал: О.Янушкевич. «Літо золоте» (розучування); Українська народна пісня «Їхав козак на війноньку», М. Кривенко «Їхав козак на війноньку».(Слухання)

Тил уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти, нотна дошка, магнітофон (музичнийцентр, DVD), портрети композиторів О. Янушкевич, М. Кривенка.

ХІД УРОКУ

Вступ.

Створення живописних образі віз народно пісенної тематики
Краса та яскравамелодійністьукраїнськихнароднихпісеньспонукалибагатьохмитців до створення живописних образів з народнопісенної тематики. Наприклад, під враженням від народної пісні „Їхав козак на війноньку” український художник Михайло Кривенко відтворив епізод прощання козака, якийвід'їжджає на війну, з коханою дівчиною.

Слухання. Пісня „Їхавкозак на війноньку”

Аналізпрослуханоготвору
Про щорозповідається в пісні?
Чиспівпадають характер мелодії та змістпісні?

Споглядання репродукції картини М. Кривенка „Їхав козак на війноньку...”, відомості про художника
У картині „Їхав козак на війноньку...” український художник Максим Кривенко засобамиживопису передав бачення пісні. Перед нами у глибокій сумній задумі постає образ дівчини, яка проводжає воїна-козака в далекий похід. Три крапки в кінці назви картини «Їхав козак на війноньку...» чи то даютьсподівання на поверненнякозака, чи то нагадують нам відому історичну українську народну пісню, в якій є продовження цих слів аж до трагічного кінця – загибелі в бою молодого козака.

Демонстраціяпісні „Літо золоте”
Композитор Ольга Янушкевич запрошує нас зустріти давноочікуване літо не лише з піснею, а й з танцем. І зробити це за допомогоюпісні «Літо золоте».

Розучуванняпісні „Літо золоте”

Караоке. Пісня „Літо золоте”
Принесло нам літодніщасливі.
Літокучеряве,
Лагідне, як мама.
Ось вонояке –
Літо золоте.
Приспів:
Я з тобою, літо, пожартую,
Я з тобою, літо, потанцюю,
Я з тобою, літо, поспіваю.
Я тебе ще з осенічекаю.
2. Розсипає літо срібні роси,
Заплітаєлітоквітив коси.
Пахощісуниці,
Грози і зірниці.
Ось вонояке –
Літо золоте.
Приспів.
3. Задрімалоліто на покосах,
Засмалилосонцем ноги босі.
Скупане в любистку
Росяненамисто.
Ось вонояке -
Літо золоте.
Приспів.

Підсумки уроку
Найкращий підручник історії – це народна творчість. Погляньтеще раз на репродукцію картини „Їхавкозак на війноньку...” і зіставте її з піснею, яку ми прослухали.
Чи бачите визрілий образ в картині і в пісні?
Відтінки кольорів на полотні створюють відчуття динаміки в пісні. Це тому, що картина і пісня об’єднані однією ідеєю, єдиним образом героїв визвольних змагань за вільну Україну.
 

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!