Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Цивільний захист у закладах освіти: складаємо мобілізаційний план
»
Взяти участь Всі події

Конспект заняття з малювання "Квітуча яблуня"

Увага! Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.

Дошкілля

Для кого: Дошкільнята (4-5 років), Дошкільнята (5-6 років), 1 Клас

12.04.2021

570

51

0

Опис документу:
Мета: розвивати естетичний смак та творчі здібності, фантазію, дрібну моторику; виховувати бажання малювати, доводити розпочату справу до кінця; вправляти у зображені дерева пензликом, а цвітіння дерева - у нетрадиційний спосіб - малювати вушною паличкою; формувати вміння композиційно правильно розміщувати зображення на аркуші паперу.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: «Квітуча яблуня»

Програмовий зміст: розвивати естетичний смак та творчі здібності, фантазію, дрібну моторику; виховувати бажання малювати, доводити розпочату справу до кінця; вправляти у зображені дерева пензликом, а цвітіння дерева - у нетрадиційний спосіб - малювати ватною паличкою; формувати вміння композиційно правильно розміщувати зображення на аркуші паперу.

Матеріали: ілюстрація дерева(квітуча яблуня), зразок вихователя, аркуші паперу, фарби гуашеві та акварельні, склянки з водою, пензлики, губки, ватні палички ,серветки, підставки.

Хід заняття:

I. Організаційний момент

Доброго ранку, малята, любі хлопчики й дівчата. Погляньте,яка гарна природа за вікном привітаймося з нею.

Доброго ранку сонце привітне!

Доброго ранку небо блакитне!

Доброго ранку в небі пташки!

Доброго ранку дерева й кущі!

Доброго ранку квіти запашні!

Доброго ранку тобі і мені!

II. Мотивація

Я знаю малята, що ви дуже любите малювати і я також люблю малювати. Тому у мене сьогодні для вас сюрприз. Ми сьогодні помалюємо.

Скажіть, малята, яка зараз пора року? А який місяць? У квітні малята все навкруги розквітає і дерева і кущі і квіти. А що ми сьогодні будемо малювати ви дізнаєтесь відгадавши загадку.

На «я» починається,

На «я» закінчується,

У саду цвіте.

На ній плоди є.

Що це малята? Так , це яблуня. Сьогодні ми з вами намалюємо квітучу яблуню. Цвітіння дерев навесні - це справжнє диво. Коли цвіте яблуневий сад – це надзвичайно гарно. Розглянемо, що є у яблуні.(стовбур, гілки, листочки,квіти). Скільки стовбурів у яблуні?(один). А чого багато у яблуні?(гілочок, листочків, квітів).

III. Продуктивна діяльність

Малята, ходімо до нашої творчої майстерні, підготуймося до малювання.

Погляньте малята що нам потрібно для малювання: фарби, пензлики, склянка з водою, вушні палички,губка для миття посуду, аркуш паперу, серветки , підставки для пензлика і звичайно гарний настрій, без нього наш малюнок не вийде.

Починаємо малювати? Спочатку нам потрібно затонувати наш аркуш паперу для цього нам потрібна буде біла і синя гуашеві фарби. Ми їх розмішаємо додаючи трохи води і затонуємо наш папір губкою для миття посуду.

Доки наш аркуш сохне пригадаємо правила користування пензликом.

*Спочатку змочимо пензлик водою зайву воду відіжмемо об край склянки з водою;

*набираємо фарбу на пензлик;

*не слід залишати пензлик тривалий час у воді, адже його ворс деформується, буде незручно ним малювати;

* проводити пензликом по аркуші паперу слід легенько – «ворс сам біжить за патичком»;

*потрібно промивати пензлик після однієї фарби перед малюванням іншою.

Етапи малювання

Спершу намалюємо стовбур. Якого він кольору? Стовбур дерева малюємо коричневою фарбою знизу вгору, за ростом дерева. Гілки від стовбура вгору, зліва і справа, спочатку товстіші, потім тонші. Якого кольору листочки у яблуні? Листочки малюємо на гілочках зеленою фарбою. Якого кольору квіточки у яблуні? Змішаємо рожеву фарбу з білою і намалюємо квіточки нетрадиційним способом, ватною паличкою. А тепер домалюємо травичку. Ось наш малюнок і готовий.

Пальчикова гімнастика «Дерева»

Вітер залетів у гай.

Ти дерева не хитай,

(хитають руками з боку в бік)

Дуже гілки не хили,

Щоб не тріснули вони!

(хитають руками вниз-угору, не згинаючи пальців, струшують кисті рук).

IV. Самостійна робота дітей

Пригадаємо малята. З чого ми почнемо малювати? Якого він кольору? Де малюємо гілки? Якого кольору намалюємо листочки? А квіточки?

V. Підсумок заняття

Діти, які гарні яблуні ви намалювали,наче справжні художники. У нас у групі наче зацвів яблуневий сад.
Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Увага! Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.