Конспект заняття з логіко-математичного розвитку з паличками Кюїзенера

Опис документу:
Закріпити знання про геометричні фігури:квадрат,прямокутник. Закріпити назви кольорів. Вчити дітей відбирати палички потрібного кольору і числового значення. Продовжувати вчити порівнювати числа за множиною:більше,менше,порівну. Продовжувати вчити конструювати паличками за схемою. Вчити розуміти поняття «задача» та вміння їх розв’язувати. Вчити встановлювати відповідність між цифрою та її назвою(числом). Розвивати логічне мислення,пам’ять,увагу. Виховувати бажання працювати разом з однолітками.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Конспект заняття по математиці з використанням паличок Кюїзенера.

Старша група.

Тема:«Допоможемо Піноккіо навчитись рахувати».

Мета:Закріпити знання про геометричні фігури:квадрат,прямокутник. Закріпити назви кольорів. Продовжувати удосконалювати навички лічби в межах 10 в прямому та зворотньому напрямку. Вчити дітей відбирати палички потрібного кольору і числового значення. Продовжувати вчити порівнювати числа за множиною:більше,менше,порівну. Продовжувати вчити конструювати паличками за схемою. Вчити розуміти поняття «задача» та вміння їх розв’язувати. Вчити встановлювати відповідність між цифрою та її назвою(числом). Розвивати логічне мислення,пам’ять,увагу. Виховувати позитивне ставлення до занять з математики,бажання працювати разом.

Матеріал:палички Кюїзенера на кожну дитину, геометричні фігури,лист,фото Піноккіо,роздруківка «собачка» для завдання.

Хід заняття

1.Організаційний момент.

-З ранку сонечко привітне,

Заглядає у всі вікна.

У садочок ми прийшли,

Щоб навчатись залюбки!

Діти стоять пів кола.

В групу стукає помічник вихователя і передає лист,який передав поштар.

Вихователь:-Діти, давайте відкриємо лист,може там щось важливе і дізнаємось що там. Тут є фото. Хто це?Піноккіо

-Давайте дізнаємось,що ж пише нам цей хлопчик?

2.Основна частина.

Вихователь читає листа.

-Любі друзі!Напевно ви здогадались,хто я?Так,я Піноккіо,маленький дерев’яний хлопчик. Я дізнався,що ви в садочку готуєтесь до школи:вчите звуки,букви,знаєте цифри і вмієте рахувати,а я тільки гуляю. Мені теж скоро іти до школи,а я нічого не вмію і не знаю. Допоможіть мені будь ласка,навчіть мене рахувати!

-Ну що діти,допоможемо Піноккіо?

-Добре,тоді сідайте на свої місця і почнемо!

-Давайте з вами навчимо хлопчика рахувати за допомогою наших паличок(Кюїзенера)

-В кожного є палички,ви знаєте,що вони мають своє числове значення. Отже,викладіть самий маленький квадратик і скажіть яке число він означає?(1-біла)

-Тепер викладіть по порядку всі наші палички,від одного до десяти.

-Давайте порахуємо в прямому,а потім в зворотньому напрямку.

-Назвіть всі кольори цих паличок.

Дидактична вправа «Цифра 1,2,3,4,5»

-З верху над самим маленьким квадратиком викладіть цифру,яку вона означає.

-Якого кольору маленький квадрат?

-Яку цифру ви поставили?

-Добре,тепер над рожевою паличкою так само з верху викладіть відповідну цифру.

-Яку цифру ви поставили?

-Так само викладіть цифри над кожною паличкою до 5.

-Молодці.

Вихователь питає всіх дітей які цифри вони виклали.

-Добре,а тепер назвіть кольори цих паличок.

-Яка за кольором паличка під цифрою 4?

-Яка паличка за кольором під цифрою 2?

-Яке число більше,4 чи 2?

Дидактична гра «Назви сусідів»

-Добре.А тепер скажіть будь ласка сусідів числа 3?

-Назвіть сусідів числа 4.

-Назвіть сусідів числа 6.

Вихователь:Давайте зробимо фізхвилинку і відпочинемо трішки.

Фізхвилинка «Дні тижня»

В понеділок я купався(імітують рухи як плавають)

У вівторок малював(малюють в повітрі)

В середу я довго умивався(умиваються)

У четвер в футбол я грав(рухи ногами)

В п’ятницю я стрибав,бігав,

Довго,довго танцював.(кружляють)

А в суботу і неділю

Цілий день відпочивав.(плескають в долоні)

-Сідайте за столи і ми продовжимо.

-Зараз у нас буде цікаве завдання.

-У Піноккіо був друг-песик. І ми з вами зараз його викладемо.

Дидактична гра «Склади по схемі»

-На столах у вас є роздруківка песика,але її потрібно зібрати із наших паличок,як на схемі. Кожний біля себе викладає палички відповідно цифрі. Потім ми подивимось чи впорались ви із завданням.

Діти виконують завдання,вихователь допомагає та спонукає дітей робити завдання по схемі.

-Молодці. Всі склали друга Піноккіо-песика?

-Скажіть будь ласка,як ви гадаєте де буде відпочивати песик?на килимку.

-Якої форми бувають килимки?квадратної,прямокутної.

-Давайте ми зробимо ще і килимок для песика.

Діти з різних паличок викладають квадратні або прямокутні килимки.

Вихователь перевіряє що зробили діти та задає питання:

-Якої форми ти склав килимок?

-Якого кольору палички в тебе?

-Якому числу відповідає рожева або фіолетова паличка?

-Молодці.

-Давайте ще пограємо в одну гру з нашими паличками.

Дидактична гра «Склади тиждень»

Вихователь:Скільки днів в тижні?(7)

-Понеділок-перший день і викладаєте яку паличку?(білу-1)

-Вівторок-другий(рожева-2)

Діти називають дні тижня і викладають всі палички до 7.

-Всі впорались із завданням?Молодці.

3.Заключна частина.

Вихователь:Ви всі добре впорались із завданнями і я думаю що Піноккіо теж навчиться рахувати за допомогою таких паличок. Ми йому перешлемо Новою поштою такі палички і напишемо листа.

-Яке у нас було заняття?

-Які завдання робили?

-Які вам найбільше сподобалось робити завдання?

-Яке завдання вам важко було виконати?Чому?

Схема викладаня паличками.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!