«В королівстві Логіки»
Програмовий зміст: Вчити вирішувати логічні завдання, помічати і виправляти невідповідність в умові задачі, вміти виділяти взаємозв’язки між предметами. Стимулювати дітей до словесної творчості, вчити фантазувати, придумувати, змінювати назву предмета. Формувати уміння міркувати, робити висновки. Розширювати кругозір дітей, розвивати пізнавальну активність, уяву, логічне мислення.
Обладнання: палички для лічби; індивідуальні карточки для гри «Кому належить вказана частина предмета»; кольорові олівці; 4 аркуші паперу з намальованими позначками.
Хід заняття
Вихователь: Діти, сьогодні вранці, коли я йшла до дитячого садочка, зустріла листоношу і він передав мені листа. Ось погляньте – це лист для дітей групи «Чомусики». Давайте прочитаємо його.
Лист.
Шановні діти! Просимо вашої допомоги!!! У королівстві Логіки сталося лихо, пробралися в нашу країну віруси заздрощів, лінощів, злості і перетворили квітуче королівство в руїни, а щоб його відбудувати потрібно пройти певні випробування. Ви готові нам допомогти?
З повагою королева Логіки.
Вихователь: Діти, приймаємо запрошення королеви? Але як же нам туди потрапити? Давайте виберемо транспорт на якому будемо подорожувати. Перед вами лежать палички. Вам потрібно з паличок викласти той вид транспорту, на якому ви хочете подорожувати і пояснити чому. (Робота дітей).
Закрийте оченята і уявіть собі, що ви подорожуєте (звучить спокійна мелодія). Ось ми і потрапили до Королівства Логіки. Що ви бачите навкруги? (На екрані розвалля, запустіння). Чи подобається вам те що бачите? Чому? Як нам відбудувати цю країну? Мабуть як у кожній казці нам необхідно пройти через певні випробування.
Вихователь: Давайте спочатку відбудуємо храм Логіки. Королева Логіки залишила для нас завдання. Уважно слухайте завдання, знайдіть правильну відповідь і одночасно невідповідність в умові задачі:
Вихователь: Собака легший, ніж жук. Собака важчий, ніж слон. Хто легший всіх?
Діти: Жук найлегший. (Невідповідність – собака не може бути важчим ніж слон)
Вихователь: Кінь нижчий, ніж муха. Кінь вищий, ніж жираф. Хто вищий всіх?
Діти: Жираф вищий всіх. (Невідповідність – кінь не може бути вищим ніж жираф)
Вихователь: Три сестрички їли цукерки. Надійка з’їла більше ніж Яна, Яна більше, ніж Галинка. Хто з дівчаток з’їв найменше цукерок?
Діти: Галинка з’їла найменше цукерок.
Вихователь: Молодці, ви добре справились із завданням і погляньте на екран храм Логіки повернув свій вигляд. А зараз я пропоную вам сісти за столи і виконати наступне завдання.
Гра «Кому належить вказана частина предмета».
Вихователь: Проведіть лінії від частинки предмета до предмета якому належить вказана частина.

Вихователь: Молодці справились і з цим завданням. А зараз ми з вами трішки пофантазуємо.
Гра «Зміни назву предмета»
Діти стають у коло
Вихователь: Я буду кидати м’яч і називати слово-предмет а ви повинні змінити назву предмета відповідно до дії, яку цей предмет виконує. Наприклад: ручка – писалка, олівець – малювала.
Ніж – (різалка)
Лопата – (копалка)
Літак – (літалка)
Книга – (читалка)
Лампочка – (світилка)
Ми трішки погралися, пофантазували і долина Фантазії знову розквітла. А щоб відродити ліс Чомучок у нас на черзі наступне завдання.
Гра «Чому це трапилось?»
Вихователь: Я буду називати ситуацію, а вам потрібно назвати як можна більше можливих причин для кожної з описаних нижче ситуацій:
Вихователь: У залі зібралась велика кількість людей.
Варіанти відповідей дітей: (в дитсадочку свято, всі прийшли на концерт, приїхав цирк…)
Вихователь: Дерево у дворі було обліплене птахами.
Варіанти відповідей дітей: (на дереві багато гусениць і птахи прилетіли, щоб поїсти; пташки когось злякалися і заховалися на дереві…)
Вихователь: Вода в річці стала каламутна.
Варіанти відповідей дітей: (діти зайшли купатися, олені зайшли напитися води…)
Вихователь: А зараз перед нами наступне завдання: нам необхідно відродити долину Творчості. Пропоную вам розділитися на групки. Виберіть собі кружечок певного кольору і сядьте до столу, який відповідає вашому кольору.
Гра «Домалюй предмет»
На столах великий аркуш паперу, на якому намальовані певні лінії, фігурки.
Вихователь: Пропоную вам домалювати лінії і фігурки так, щоб вийшов чарівний казковий ліс і розказати про нього історію
Робота дітей.
З’являється королева Логіки
Королева Логіки: Дякую вам діти, що допомогли нам подолати віруси лінощів, заздрощів, злості і врятували країну Логіки. Я приготувала для вас подарунки від усіх мешканців королівства. А щоб ви могли повернутися назад до дитячого садочка я принесла вам «чарівний килим». Підійдіть і візьміть по одній геометричній фігурці і відшукайте своє місце на килимі (діти шукають отвір, який відповідає їхній фігурі і займають місця).
Вихователь: А зараз всі разом скажемо чарівні слова: один, два, три – «чарівний килим» лети і опинимося у нашій групі.















