Конспект заняття з ліплення для дітей середнього дошкільного віку «Зоопарк для малят»

Опис документу:
Конспект заняття з ліплення для дітей середнього дошкільного віку «Зоопарк для малят» Вчити дітей ліпити тварин жарких країн, визначати зміст своєї роботи, удосконалювати вміння вільно варіювати різні прийоми ліплення (відтягування, прищипування, скріплення деталей) для створення виразного образу, передаючи характерну форму і пропорції тіла і частин.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

    Конспект заняття з ліплення для дітей середнього дошкільного віку «Зоопарк для малят»

Мета: Вчити дітей ліпити тварин жарких країн, визначати зміст своєї роботи, удосконалювати вміння вільно варіювати різні прийоми ліплення (відтягування, прищипування, скріплення деталей) для створення виразного образу, передаючи характерну форму і пропорції тіла і частин.

Розвивати естетичні почуття, вміння акуратно працювати. Бажання доводити почате до кінця.

Матеріали:

 демонстраційний: іграшки слоненя, жираф.

 роздатковий: пластилін, стеки, дощечки для ліплення, трубочки для коктейлю жовтого кольору, вологі серветки, насіння квітів.

Хід заняття:

Вихователь: Діти, сьогодні ми з вами продовжимо ліпити тварин для зоопарку нашим малюкам. Потрібно відгадати тварин які прийшли до нас в гості (Загадки)
 Сьогодні у нас в гостях іграшки жираф і слоненя які приїхали з Африки. Вони дуже важливі гості. Давайте поплескаємо їм вони це дуже люблять.

Слоненя і жираф: Добрий ранок. Ми дуже раді, що ви запросили нас в гості, але чесно скажемо, чим можемо бути вам корисні?

Вихователь: Шановний жираф і слоненя, ми дуже раді бачити вас у себе в гостях. А запросили ми вас ось навіщо. У наш садок ходять діти, вони дуже хочуть, щоб у них в групі був свій маленький зоопарк, в якому живуть красиві тварини. Ми вас дуже просимо, допомогти нам, зліпити для зоопарку малюків таких же красивих як ви.

Слоненя і жираф: Ми з задоволенням допоможемо. Нам надана велика честь, потрібно дуже постаратися зліпити таких же грайливих жирафів і слонів. Давайте подумаємо, з чого почати?

Вихователь: Для слона спочатку потрібно зліпити тулуб, він овальний, скачати кульку, потім розкачати так, щоб, вийшов стовпчик, а для слоника з стовпчика за допомогою стеки розрізаємо не доходячи до середини з обох кінців і опускаємо ноги вниз. Вийшов злитий тулуб з ногами.

Вихователь: У слона голова кругла, пальчиками витягуємо хобот і приліплюємо бивні. А у жирафа шия довга. Витягнути пальчиками пластилін з зібраного шматочка тулуба, потихеньку витягуємо пластилін, тягнемо його від самих боків, шия у жирафа не товста і не тонка (показує спосіб витягування.)

А голову ми з вами будемо робити окремо. Голова у жирафа овальна, але там, де ніс, вона вужче, а з іншого боку ширше, схожа на маленьку морквину, тільки кінець не такий гострий як у морквини.

Самостійне поетапне обстеження предмета. Виділення його характерних особливостей.

Діти: Спочатку перекладемо кульку, потім розгортаємо її в стовпчик але так, щоб з одного боку стовпчик був вуже , а з іншого ширше. Стекою зробимо рот, а очі з насіння квітів.

Вихователь: Але все одно, щось на голові у жирафа не вистачає. Чого?

Діти: У жирафа маленькі загострені вушка, а в зверху вони тонші, а біля голови ширші. Ми їх витягнемо за допомогою пальців.

Вихователь: А ще у жирафа є ріжки, вони ростуть у нього між вух. Ну ось, зліпили голову, ріжки. Як ми прикріплюємо?

Діти: Прикріплюємо голову пальчиками до шиї.

Вихователь: Правильно. Ноги будуть трубочки з-під коктейля і повинні бути всі однакової довжини. А ще у нас є хвостик з пензликом на кінці.

Діти, у нашого жирафа є особливість завдяки якій ми знаємо, що це жираф, а не зебра. Що це за особливість?

Діти: Жираф жовтий, на ньому коричневі плями.

Вихователь: Ну ось ми розглянули наших гостей, а тепер давайте їх зліпимо, але спочатку пограємо з пальчиками.

                 Гра -Вправа «Взяли в руки пластилін»
Вихователь: Ну, ось ми розглянули наших звірят, а тепер давайте їх зліпимо.

                         Самостійне ліплення дітей.

Слоненя і жираф: Нам дуже сподобалися тварини жарких країн.


                                         

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!