Конспект заняття з художньо – продуктивного розвитку «МИ МАЛЕНЬКІ МУЗИКАНТИ – УКРАЇНИ МИ ТАЛАНТИ»

Опис документу:
Збагачувати знання дітей про культуру українського народу. Продовжувати вчити вслуховуватись в українську народну музику та вміти свідомо сприймати образний зміст твору і визначати його словами (веселий, радісний, святковий); визначати жанр, темп музики;розрізняти звучання музичних інструментів на слух, називати окремі народні інструменти.Формувати в дітей чуття тісного взаємозв’язку між музикою та життям українсь

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Конспект заняття

з художньо – продуктивного розвитку

(музична діяльність)

старша група

за темою:

«МИ МАЛЕНЬКІ МУЗИКАНТИ – УКРАЇНИ МИ ТАЛАНТИ»

2019 р.

ВИД: музичне

ГРУПА: старша

ТЕМА: «Ми маленькі музиканти – України ми таланти»

ТИП: традиційне

ПРОГРАМОВИЙ ЗМІСТ: Продовжувати збагачувати знання дітей про культуру українського народу. Дати поняття «троїсті музики», познайомити з історією їх виникнення. Продовжувати вчити вслуховуватись в українську народну музику та вміти свідомо сприймати образний зміст твору і визначати його словами (веселий, радісний, святковий); визначати жанр, темп музики;

розрізняти звучання музичних інструментів на слух, називати окремі народні інструменти.Формувати в дітей чуття тісного взаємозв’язку між музикою та життям українського народу.

Закріпити вміння дітей в музично – руховій діяльності самостійно визначати зміну темпу, музичних частин або фраз та реагувати на них відповідними рухами, передаючи ритмічну пульсацію. Допомагти дітям вільно орієнтуватись у просторі (перешиковуватись із колонок в коло, з кола в пари та напівколо). Сприяти формуванню навичок виконання танцювальних рухів: крок з носка, приставний крок з присіданнм, пружинка з каблучком, кружляння в парах, тримаючи один одного за пояс.

Розвивати виконавські навички, творчу уяву, фантазію, творчі прояви дітей, емоційно – дієве сприйняття музики.

Продовжувати вчити передавати метричну пульсацію та нескладний ритмічний малюнок на музичних шумових інструментах; формувати вміння грати ритмічно, виразно в ансамблі, відповідно до характеру твору, вірними прийомами звуковидобуваня.

Розвивати співочі навички, вміння співати природнім голосом, без напруження; вчасно починати та закінчувати спів після музичного вступу, відігришу; впізнати мелодію пісні за вступом, співати виразно; розвивати почуття ансамблю, вміння чисто інтонувати мелодію.

Засобами мистецтва виховувати патріотичні почуття, викликати інтерес до народних традицій, творчості українських митців, музичний смак, добрі почуття любов, пошани до свого народу та його надбання: української народної музики.

МУЗИЧНИЙ МАТЕРІАЛ:

  1. «Ми діти твої,Україно » муз. і сл. О.Бєрая

  2. Поспівка «Добрий день!»

  3. Аудеозапис звучання інструментів: скрипка, контрабас, бандура, барабан, сопілка, бубон.

  4. «Гопак» український народний танок.

  5. Співаночка «Гірка»

  6. «Святковий хоровод» муз. А. Філіпенко сл. Ю. Рождественського

  7. «Добрий день, матусю україна!» муз. М. Ведмедері. сл. Н. Рубальської

  8. Український танок «Вийди, вийди сонечко» сл. і муз. З. Красуляк

  9. «Українська народна мелодія»

10.«Марш» М. Юцевіча

МАТЕРІАЛ: мультімедійна установка, екран, ноутбук, стіл, магнітна дошка, ілюстрації музичних інструментів: скрипка, контрабас, бандура, барабан, сопілка, бубон, дитячі шумові інструменти по кількості дітей: музичні трикутники, ложки, бубон, металофон, дзвіночок, маракаси, бубонці, кастаньєти, барабан.

ПОПЕРЕДНЯ ПІДГОТОВКА:

1.Бесіда про українські народні інструменти.

2. Ознайомлення з різножанровою музикою.

3. Вивчення поспівок, пісень.

4. Розучування вправи, таночка.

5. Навчання прийомам гри на шумових музичних інструментах.

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Вступна частина

В залі звучить українська музика. Діти одягнені в український одяг заходять до залу під музику, «Ми діти твої, Україно».

Зупиняються півколом.

М.К: Сьогодні до нас на заняття завітали гості, діти, давайте привітайтаємося з ними.

Музичне вітання

М.К. (вітається з дітьми) (Відповіді дітей) А який в вас сьогодні настрій? Зараз ми перевіримо.

Діти співають: Добрий день, день ясний – Настрій в нас мажорний

День сумний, хмурий день – Настрій в нас мінорний

М.К. А який сьогодні день?

Діти співають: А сьогодні день ясний!

Добрий, добрий, добрий, добрий

Добрий, добрий день

М.К. А якби на вулиці був дощ, або похмура погода, якби ви заспівали?

Діти співають: А сьогодні день сумний –

Добрий день

ІІ. Підготовча частина

М.К:  Дітки, скажіть будь ласка, як називається заняття на яке ви прийшли? (Музичне заняття)

А для чого потрібні музичні заняття?

А хто з вас хоче стати музикантом?

А щоб стати музикантом що для цього потрібно?

Я сьогодні попоную вам побути маленькими музикантами. А наше заняття ми назвемо: «Ми маленькі музиканти – України ми таланти».

Дітки, щоб стати музикантом треба багато вчитися. Для початку треба вивчити музичну грамоту, навчитися прийомам гри на інструменті, який ви обрали, треба навчитися розбиратися в музиці, вміти розуміти мову музики.

Музика – це найвиразніша  мова.

Мова, що  може  без  жодного  слова

Людям  про радість і сум розказати,

Вміє  картину  без фарб  малювати,

В світі  усьому  знайде  слухача

Без  словника  і перекладача…

Зараз я хочу подивитись чи вмієте ви розуміти мову музики. Я пропоную вам пограти у гру «Балакучий барабан».

Трам - там – там, трам - там – там,

Балакучий барабан,

Буде ритм нам задавати

Та до руху всіх скликати.

Швидко темп ви відгадайте,

Дружно рухи починайте!

Назвіть які темпи в музиці ми знаємо. (швидкий, середній, повільний)

А тепер увага всі! 1, 2, 3 початок гри!

2. Ритмічна вправа «БАЛАКУЧИЙ БАРАБАН»

(діти рухаються відповідно до задоного темпу)

ІІІ. Основна частина

М.К:  Ви добре справились із завданням нашого барабана.

А зараз один за одним по колу вирушаємо,

На місця свої сідаємо.

Під музику маршу діти сідають на свої місця.

Діти , а ви вмієте відгадувати загадки? (так)

Я приготувала вам загадки, але вони не звичні.

Ці загадки музичні.

Буде музика лунати,

Треба інструмент вгадати.

3. Дидактична гра «ЯКИЙ МУЗИЧНИЙ ІНСТРУМЕНТ ЗВУЧИТЬ?»

Звучать: скрипка, контрабас, бандура, барабан, сопілка, бубон.

Загадки для підказки:

  1. Як смичок струни торкнеться, вона піснею озветься.

Дуже ніжну душу має, що сміється і ридає. (Скрипка)

  1. У скрипки є величезний брат, більший він у багато крат

Смичок торкнеться струн за раз, і ми почуємо густий бас. (Контрабас)

  1. Ще недавно бузиною я росла попід горою.

Відрізали гілочку, зробили … (Сопілочку)

  1. Можу голосно і тихо, я заграти для малят.

Ти труси мене легенько, бубонці враз задзвенять

А захочеш грім почути, то сильніше в мене стукай! (Бубон)

  1. Люблять мене, поважають,

Та б’ють мене, коли грають. (Барабан)

  1. Україну прославляє, хоч не знає слів,
    Тугу людям розганяє многострунний спів. (Бандура)

Показати ілюстрації музичних інструментів.

Визначити, чи може бубон грати мелодію.

М.К: Діти, раніше на Україні був поширений старовинний тип ансамблю, який називався «Троїсті музики» - це коли грає невелика група музикантів. Вони грали на скрипці, бандурі або цимбалах та бубні.

Такі ансамблі виникли ще 300 років назад й існують і досі, зберігаючи для нащадків дух і музику давнішніх часів. Головне, щоб у складі троїстих музик була трійка ведучих інструментів скрипка, сопілка і бубон , а до них часто приєднуються контрабас, барабан, акордеон або баян. Це вже оркестр народних інструментів. У кожному селі може бути свій музичний колектив, тому і інструменти можуть бути різні.

Ведучим інструментом у троїстих музик є скрипка. Сопілка найчастіше повторює мелодію скрипки, прикрашаючи її своєрідними підголосками, ніби орнаментом. За ритм «відповідає» бубон. Проте час від часу посеред звучання в руках талановитих виконавців він «вибивається» в солісти. Зараз я пропоную вам послухати український народний танок

«Гопак», у виконанні ансамблю народних інструментів, а ви спробуйте визначити, які інструменти звучать.

4. Слухання музики. «ГОПАК» український народний танок.

М.К: - Скажіть мені, будь ласка, які музичні інструменти ви почули у цьому музичному творі?

  • Який настрій у вас викликає ця музика? (веселий, радісний)

  • В якому темпі виконується? (швидкому, рухливому)

  • До якого музичного жанру можна віднисти цей твір? (танок) Чому? (Бо це музика під яку можна танцювати.)

  • Чому таночок «Гопак» ми називаємо народним? ( Музику до цього таночку придумав народ. )

Український народ використовує музику в повсякденні і на святах. Музика підтримувала людей і у горі й у радості. Наш народ любить співати і танцювати.

У нашому садочку теж дзвінкі є голосочки.

Діти всіх гостей вітають, для них пісню заспівають.

А щоб гарно заспівали всі треба що зробити?

Діти: - Розігріти голоси.

5. Співаночка «ГІРКА»

Перед співом друзі всі, розігрієм голоси.

Високо всі заспіваєм, ми середнім підспіваєм,

Низьким ми всі не співаєм, ми про низький забуваєм.

Спів красиво починаєм, до співанок приступаєм:

ДО, РЕ, МИ, ФА, СОЛЬ, ЛЯ,СІ –

Розігріли голоси.

Наші голосочки розігрілись та готові до виконання пісні. Я пропоную вам виконати пісню «Святковий хоровод». На музичний відіграш ми виконуємо оплески «тарілочки».

  1. Виконання пісні «СВЯТКОВИЙ ХОРОВОД» муз. А. Філіпенко

М.К: Зараз я пропоную вам прослухати уривок однієї пісеньки та назвати її назву.

Діти слухають вступ до пісні «Добрий день, матусю Україна!».

Називають її назву, автора.

  • Як в пісні автор називає Україну? (матуся, рідна матінька). Кожен з вас любить свою рідну матусю. Україна – це теж наша матуся. Ми всі з вами її діти. Я хочу, щоб в знак любові та пошани до нашої країни, ми з вами заспівали цю пісеньку.

  1. Виконання пісні «ДОБРИЙ ДЕНЬ, МАТУСЮ УКРАЇНА!»

Муз. М. Ведмедері. Сл. Н. Рубальської

М.К: У нас діти чепурненькі,
Всі охайні і гарненькі.
Вміють дзвінко заспівати
І таночок показати.

  1. Виконання українського парного таночку під пісню

«ВИЙДИ, ВИЙДИ СОНЕЧКО» сл. і муз. З. Красуляк

М.К: Дітки гарно танцювали.

А ви чули новину?
Грає бубон…бу
м – бум – бум!
З ним і брязкальце співає.
Де, скажіть, таке буває ?
Тільки в нашому оркестрі
Музиканти є такі.
Хоч маленькі вони дуже,
Та артисти – хоч куди.!

Швидче інструменти оберайте

Гру «Оркестр» розпочинайте.

  1. Музична гра «ОРКЕСТР»

ІV. Заключна частина

М.К: Молодці дітки, ви гарно сьогодні відповідали. Були слухняні і уважні. Ви мені сподобались.

- А вам сподобалось на занятті?

- А що найбільше сподобалось ?

- Як називається музика яку складає народ?

- А яку народну музику ми з вами слухали?

- Які українські народні інструменти ви знаєте?

Молодці, діти!

А тепер усі красиво стали

І гостям всі До побачення сказали!

Діти прощаються та йдуть під музику маршу.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00