Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Формування психологічної готовності працівників закладів освіти до конструктивної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій
»
Взяти участь Всі події

Конспект заняття з екології в старшій групі «Вода – чарівниця»

Екологія

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

02.03.2021

140

10

0

Опис документу:
Дати дітям уявлення про основні властивості води. Уточнити уявлення дітей про те, що вода дуже важлива для всіх живих істот). Сформувати у дітей знання про значення води в житті людини: вода - джерело життя; вода необхідна для підтримання та забезпечення життя людини. Навчати дітей навичкам проведення лабораторних дослідів
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Конспект заняття з екології в старшій групі

«Вода – чарівниця»

Корекційні завдання: Удосконалювати вміння відповідати на запитання. Активізувати і збагатити словник дітей іменниками, прикметниками та дієсловами по темі заняття. Вчити відгадувати загадки.

Мета: Дати дітям уявлення про основні властивості води: прозора, рідка, без кольору, без запаху,не має форми, розчиняє деякі речовини; розвивати активне пізнавальне ставлення до природи, дослідницький підхід до пізнання властивостей води.

Уточнити уявлення дітей про те, що вода дуже важлива для всіх живих істот, без неї не можуть жити рослини, тварини, людина (людям вода потрібна для їжі, пиття, для миття тіла, предметів, які є в приміщенні). Сформувати у дітей знання про значення води в житті людини: вода - джерело життя; вода необхідна для підтримання та забезпечення життя людини.

Навчати дітей навичкам проведення лабораторних дослідів:

- закріплювати вміння працювати з посудом, дотримуватися необхідних заходів безпеки.

Розвивати соціальні навички: вміння працювати в групі, враховувати думку партнера, обстоювати власну думку, доводити свою правоту, прищеплювати дбайливе ставлення до води.

Прищеплювати бережливе ставлення до води. Виховувати бажання берегти воду.

Матеріал: загадки, вірші про воду, глобус, повітряна кулька, лист від Капітошки, паперові краплинки, обладнання для дослідів ( по 2 стакана, трубочка, цукор, пісок, тарілка).

Хід заняття

Звучить дзвоник і діти сідають по колу на подушки.

В.: - Діти, сьогодні такий чудовий день, світить сонечко, співають пташки.

Який у вас настрій?

- А що потрібно зробити, щоб у всіх був хороший настрій? (усміхнутися, сказати добре слово, зробити комплімент).

- Потрібно подарувати усмішки одне одному. Адже відомо: коли люди посміхаються, то світлішає все навкруги, веселішає на світі, бо через

усмішку людина дарує доброту.

Ранок добрий наступив,

Діти посміхаються ,

І давайте всі гарненько

Разом привітаємось !

Д.: Ми всміхаємось сонечку:

- Здрастуй, золоте -

Ми всміхаємось квіточці -

Хай вона цвіте.

Ми всміхаємось дощику:

- Лийся, мов з відра,-

Друзям посміхаємось,

Зичимо їм добра.

В.:- Діти, подивіться скільки у нас сьогодні гостей. Як ви гадаєте, який у них настрій? А як ви здогадались? А тепер давайте подаруємо один одному і нашим гостям маленьку «добринку» і усміхнемось.

(Діти передають з рук в руки уявну «добринку», усміхаються, тоді дують на долоні і посилають «добринки» гостям.) Я гадаю тепер в усіх став гарний настрій.

Чим ми будемо сьогодні займатися ви дізнаєтесь самі, як пограємо в гру «Послухай тишу»

Д\ г «Послухай тишу»

(діти заплющують очі і слухають тишу і називають почуті звуки. Відкрити кран з водою).

В.: Що це за звук?

Д .: Вода . Коли можна почути звуки води? ( коли іде дощ, коли капає бурулька, коли тече річка, коли шумить море).

В.:- Кирило знає загадку спробуйте її відгадати.

Загадка

Відома нам всім рідина,

Усі її вживають,

Буває хмаркою вона,

сніжинкою буває.

Бува як скло, бува тверда,

Бува звичайна,

підкажіть що це - (вода).

В.:- Як ви вже здогадалися, ми сьогодні говоритимемо про воду. Що я тримаю в руці? (глобус).

В.:- Що таке глобус - модель землі. Якою бачать космонавти нашу Землю з космосу?. (Круглою, блакитним, зеленим, коричневим кольором.)

В.:- Що означає блакитний колір – вода, що означає зелений і коричневий колір – суша. Подивіться уважно,чого більше - води чи суші? (води)

В.:- Правильно, моря і океани фарбують нашу планету в блакитний колір. Тому нашу планету називають "Блакитною планетою".
Де можна зустріти воду? ( в морі, океані, в річці, в струмочку, в озері, в болоті, в калюжі, в крані, в колодязі).

А ще де можна зустріти воду?

Діти загадують загадки

В небі хмаронька пливла,
Хмарка сльозки пролила
На капусту, буряки,
На зелені огірки, ( дощик)

Пухнаста вата лежить крилата.

Чим вата нижче,

Тим дощик ближче. (хмара) .

Ніжна зірка сніжно - біла

На рукав мені злетіла.

Поки ніс її сюди

Стала краплею води. Сніжинка

Ввечері на землю лягає,

Вночі на землі спочиває,

А вранці в небо злітає. (роса)

В. : Вода є і в росі, і в хмарі, і в дощу, і в сніжинці. Вода завжди різна, вона чарівниця тому, що має різні обличчя або як кажуть, у води різний «портрет».

Давайте пограємо зі своїми пальчиками.

Пальчикова гімнастика

Дощик, дощик  кап, так кап (Пальцями правої руки торкатися до долоні лівої руки, імітуючи крапельки)

Ти не капай більше так! (Пальцями лівої руки доторкатися до долоні правої руки, імітуючи крапельки)

Досить землю поливати, (Загрожувати вказівним пальцем, знак заперечення)

Нам пора іти гуляти! (Вказівним і середнім пальцями правої руки імітують ходьбу по долоні лівої руки)

В.:- На землі багато води, вона скрізь. Правильно, а зараз уявіть собі, що на планеті не залишилося ні однієї краплі води. Що тоді відбудеться? (все загине) Чому?..(тому, що без води не можна жити) Все живе на Землі загине, планета залишиться без живих істот. Вчені встановили: людина без їжі може прожити місяць, а без води 3-4 дні, потім вона загине.

В.: - Кому потрібна вода? (рослинам, тваринам, птахам, комахам, рибам, людям)
В.: Для чого потрібна вода людині? (пити, вмиватися, купатися, мити посуд, готувати їжу, прати білизну ).

Влітає блакитна кулька з листом

На що вона схожа? (на краплинку, на хмарку). Подивіться на ній прив’язаний лист. Давайте його прочитаємо і дізнаємось від кого він.

Добрий день малята. У мене сталася прикра історія. Мої сестрички краплинки розгубилися по вашій групі і я дуже прошу допомогти мені їх знайти. Заздалегідь дякую вам.

Ваш друг Капітошка

Допоможемо малята Капітошці?

-Я пропоную вирушити на пошуки крапелинок у нас в групі.

Дидактична гра «Де  живе вода?». (Діти йдуть по групі роблять зупинки і наклеюють краплинки)

Д.:-У куточку природи: біля рослин. Квіти треба поливати, вони живі, без води засохнуть, їм потрібна вода. (Приклеюють крапельку)

Д.:--В акваріумі: рибки живуть у воді, без неї вони загинуть, їм потрібно багато води, щоб плавати. (Приклеюють крапельку)

Д.:- В крані (мийки): помічнику вихователя треба багато води, щоб мити посуд, витирати пил, прибирати в групі. (Приклеюють крапельку)

Д.:-В ігровому куточку: вода потрібна, щоб мити брудні іграшки і прати лялькам одяг. (Приклеюють крапельку)

Д.:- Біля полиці, на якій стоїть чайник з водою: вода потрібна, щоб ми могли її попити. (Приклеюють крапельку)

Д.:-У туалетній кімнаті: вода потрібна, щоб діти могли мити руки і обличчя. (Приклеюють крапельку)

В.:- Діти а тепер давайте перерахуємо крапельки, які живуть у нас в груповій кімнаті, щоб  Капітошка знав скільки їх.

(Всі разом перераховують крапельки)

 Ось Капітошка знає  скільки в нашій групі сестричок-крапельок живе, які приносять нам велику користь. І ми обіцяємо з дітками  їх берегти, і даремно воду не витрачати.

Фізхвилинка «Дощик» сл.. і муз.. Н. Май

Хмарка біла-біла в небі голубім,
Раптом потемніла і почувся грім.
Дощик не барився, він співав пісні,
У вікно настукував мені.
Приспів:
Дощик капає зі стріхи, «кап, кап, кап»,
Я ступаю тихо-тихо, «кап, кап, кап»,
Сумно йти мені по суші, «кап, кап, кап»,
Я гуляю по калюжах, «кап, кап, кап».

Крапельки сріблясті, дощику привіт!
Умивають рясно цілий білий світ.
Всім навколо сумно – я одна сміюсь,
Я дощу ні краплі не боюсь!

Приспів:
Дощик капає зі стріхи, «кап, кап, кап»,
Я ступаю тихо-тихо, «кап, кап, кап»,
Сумно йти мені по суші, «кап, кап, кап»,
Я гуляю по калюжах, «кап, кап, кап».

В.:-А хочете ви більше дізнатися про воду? Тоді я запрошую вас в чарівну лабораторію. Що роблять у лабораторії? Правильно, проводять досліди.

Сьогодні ми проведемо досліди з водою, дізнаємося про її властивості та значення.

Як потрібно себе поводити в лабораторії? (бути уважним, робити все охайно, працювати разом)

Работа в лабораторії

Дослід 1 «Вода прозора».

Опустити трубочку і подивитися (вода прозора)

Дослід 2 «Вода не має смаку»

Спробуйте воду з стакану, який у неї смак? (вода не має смаку)

Дослід 3 «Вода розчинює речовини»

Насипати ложку цукру.

Насипати пісок.

Цукровий пісок розчиняється у воді, пісок не розчиняється у воді.

Дослід 4 «Смак води залежить від розчинених речовин»

Скуштувати солодку воду. Смак вони залежить від розчинених речовин

Дослід 5 «Вода не має запаху»

Понюхайте воду в склянці. Як вона пахне? (вода не має запаху)

Дослід 6 «Води рідина»
Вилити зі стакана воду в тарілку. Вона розлилась. Вода – це рідина.

Дослід 7 «Вода не має форму»

У стакані форма стакана, у тарілці форма тарілки

Підсумок

Що ви дізналися про воду. Яка вона? (прозора, без смаку, без запаху, без форми, розчиняє деякі речовини).

Про воду є багато віршиків

Діти розповідають вірші

А вода це справжнє диво!

Як прожити без води?

З нею ми завжди щасливі,

З нею в нас нема біди.

 

Є вода — ростуть рослини:

Ліс, сади, рясні поля.

Це чудово для людини

І радіє вся Земля.

 

Плавають в водичці діти,

Риби у воді живуть.

Розцвітають в лузі квіти.

І рясні дощі ідуть.

 

Кругообіг повсякчасно

На Землі вода веде.

Тож з водою всім прекрасно

І біди нема ніде!

Жива вода дає життя

Всьому живому в світі.

Якщо живе жива вода,

Тоді земля у квітах.

В.: -А яку воду можна назвати живою?(Чисту,джерельну,мінеральну)

В.: Яку «мертвою» ? (брудну) Чому?(Від неї гине все живе)

В.: Кому потрібна вода? (Вода потрібна всім: і рослинам, і тваринам, і птахам, і комахам, і рибам, і нам, людям.

В.:- Всім вода потрібна чиста, прозора. Тому ми повинні її берегти, не забруднювати самим і не дозволяти забруднювати іншим.

В.: Як мають поводитися люди, щоб вода була прозорою, чистою, а головне «живою»? (не кидати сміття в річку , не забруднювати воду).

Сподобалося вам працювати в лабораторії?. Ми обов’язково ще попрацюємо і більше дізнаємось про властивості води

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.