Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Конспект заняття з аплікації «Дерева нашого міста».
Мета:Закріпити знання дітей про характерні ознаки дерев нашої місцевості. Продовжувати навчати дітей чітко відповідати на запитання, розвивати в них логічне мислення, вміння спілкуватися; аналізувати, узагальнювати, спостерігати. Вчити дітей складати композицію. Формувати вміння орієнтуватись в кольорах. Розвивати дрібну моторику рук, творчу уяву ,зорову пам’ять,естетичне сприймання навколишньої природи, акуратність. Виховувати любов до оточуючого та бажання передавати красу природи у своїх роботах.
Матеріал:Демонстраційний:Картина «Осінній ліс», аудіозапис «Мелодія осіннього лісу»,осінні листочки:березові,кленові,дубові(можна паперові).Роздатковий: картон,вирізані напередодні листочки берези,клена,дуба,(можна використати висушене листя),клей,ножиці,підкладинки,серветки.
Попередня робота:
1.Екскурсія по екологічним стежкам садочка, збирання листя берези,клена,дуба.
2.Спостереження за листопадом(як падає листя). Хвилинки милування осінньою природою.
3.Бесіда за картиною «Дерева нашого міста».
4.Слухання оповідань:В. Сухомлинського «Осінь принесла золотисті стрічки», «Жовкне листя» О. Копиленко
5.Вірізані листочки берези,клена,дуба.
Хід заняття.
1.Організаційний етап.
- Я рада бачити всіх діток нашої групи здоровими, веселими. Мені дуже хочеться, щоб такий настрій у вас зберігався до самого вечора. А для цього ми повинні частіше посміхатися і допомагати один одному.
2.Повідомлення завдань.
-Діти, сьогодні я пропоную вам згадати нашу прогулянку по садочку.
-Ви помітили ,що природа навколо змінилась? Чому?(діти розповідають).
Вихователь націлює бесіду з дітьми на закріплення ознак приходу осені:
-листя змінило колір;
-стало прохолодно;
-комашок не видно;
-пташки не співають так, як влітку;
-небо похмуре та часто йде холодний дощ.
-Так, діти ,чим далі осінь, тим більше буде сумувати природа і втрачати свою кольорову красу. Дерева у садочку зовсім скинуть своє листя,стане ще холодніше і осінь ми будемо тільки згадувати або бачити на фото чи картині. Але ми можемо зробити з вами гарні,осінні дерева нашого міста та повісити в садочку наші роботи,щоб інші милувалися красою осінніх дерев.
- Для цього ми використаємо кольоровий папір. Але перед тим,як ми почнемо працювати,давайте розглянемо картину.
Бесіда за картиною «Осінній ліс»
-Подивіться ,яка красива природа восени,які яскраві кольори осені?
-Назвіть кольри листочків на деревах?
Вихователь заохочує дітей до розмови за картиною, слідкує за мовою дітей
допомагає дітям доповнити мову словами «барвиста ,різнокольорова»
-Яка погода?
-Які дерева ви бачите на картині?
-Які кольори?
-Що відбувається із листям ,травою ,квітами?
-Як треба поводитись в лісі з деревами?
-Для чого потрібно берегти дерева?
Пальчикова вправа «Осіннє листя»
Аудіозапис -мелодія осіннього лісу(на вибір вихователя)
-Зараз ми наші пальчики приготуємо до роботи .
Раз, два, три, чотири, п'ять, (діти загинають по черзі кожний пальчик на руці)
Будемо збирати листя. (діти складають разом долоні рук)
Листя берези, ( загинаємо пальчики, починаючи з великого)
Листя горобини,
Листочки тополі,
Листя осики,
Листочки дуба ми зберемо,
Мамі осінній букет віднесемо (складають долоні в кулачки).
3.Аплікація «Дерева нашого міста»
Обов’язкова бесіда перед користуванням клеєм та ножицями .
Вихователь:
-Діти,спочатку ви повинні обрати те дерево,яке будите наклеювати.
-Тепер давайте пригадаємо яка будова та особливі ознаки того,чи іншого дерева?(відповіді дітей)
-Дуб-має широкий,високий стовбур,великі та товсті гілки.
-Березка-біла з чорними плямами,тоненькими гілочками.
-Клен теж великий та могутній.
-Листя цих всіх дерев різне. Ми їх вже вирізали.(або засушені)
-Спочатку приклеємо стовбур,потім декілька гілочок.
-На гілочках та навколо дерева клеємо листя. Можна пару листочків наклеїти на землі.
Якщо це засушене листя,то вихователь пояснює техніку наклеювання листя і діти самостійно виконують роботу.
Після того,як діти всі зробили свої дерева,вихователь підводить підсумок заняття.
-Діти,подивіться які гарні осінні дерева у нас вийшли. Ми повісимо їх в садочку,щоб всі розглянули дерева нашого міста. Ви можете розглянути дерева один одного і помилуватись кожним осіннім деревом.
4.Заключний момент.(рефлексія)
-Яке заняття в нас було?
-Сподобалось вам клеїти?
-Які думки у вас виникають,коли ми зробили такі гарні кольорові дерева?
-Як ми можемо зберегти дерева?Всі молодці!
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»