Конспект заняття в старшій групі «Ток-шоу: корисний чи шкідливий телевізор»

Опис документу:
Дати дітям інформацію про телевізор - особливий пристрій для передавання на відстані озвученого зображення. Закріпити знання дітей про принципи роботи телевізора та правила поводження з ним як електричним приладом. Розвивати пізнавальну активність, зорову увагу, мислення, сприйняття складної інформації на доступному рівні, комунікативні навички; вчити розрізняти за змістом, для якої авдиторії призначена телепе-редача (доросла чи дитяча).

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Куп’янський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №2 «Орлятко» комбінованого типу Куп’янської міської ради Харківської області

Тема: «Ток-шоу: корисний чи шкідливий телевізор»

Інтегроване заняття з елементами медіаосвіти в старшій логопедичній групі

Вихователь: Т. М. Чашка

м. Куп’янськ - 2020

Програмовий зміст: Дати дітям інформацію про телевізор - особливий пристрій для передавання на відстані озвученого зображення. Закріпити знання дітей про принципи роботи телевізора та правила поводження з ним як електричним приладом. Розвивати пізнавальну активність, зорову увагу, мислення, сприйняття складної інформації на доступному рівні, комунікативні навички; вчити розрізняти за змістом, для якої авдиторії призначена телепе-редача (доросла чи дитяча). Формувати у дітей вміння формулювати відповіді на запитання, будувати різні форми мовленнєвих висловлювань (пояснення, міркування, доказ, текст, діалог); навчати діяти в команді злагоджено, свідомо обирати партнерів для виконання завдання. Створити ситуацію, в якої діти за допомогою дорослого зможуть дійти певних висновків щодо користі та шкоди від сучасного телебачення.

Матеріал та допоміжне обладнання: ноутбук, презентація «Ток-шоу» ( фрагмент з мультфільму «Родина Чомусиків», зарядка «Арам Зам Зам»), атрибутика до дидактичних ігор: макет телевізору, тарілка, яблуко, люстерко, іграшковий планшет, кімнатна антена, пульт від телевізору, електричний подовжувач, колонки акустичні, мікрофон, диск DVD, фотоапарат, комп’ютерна мишка; дидактична гра «Корисний екран» ( 4 макети плаского телевізору, предметні картинки із зображенням з різних телепередач).

Попередня робота:

  • Інтервю з дітьми «Що таке телевізор?»;

  • Бесіда «Як люди уявляли собі бачення на відстані» (на прикладах мультфільмів «Червоненька квітка», «Казка про мертву царівну та сімох богатирів»);

  • Перегляд презентації « Які бувають телевізори. Історія виникнення телевізора»;

  • Перегляд мультфільмів: «Фіксикі: телевізор», «Карлсон повернувся», «Канікули в Простоквашино», «Ну, постривай (випуск 1, 5)», «Телевізор кота Леопольда»;

  • Дидактична гра «Опиши телевізор»;

  • Складання схеми «Правила поводження з телевізором», «Як працює телевізор»;

  • Робота з логотипами сучасних телевізійних каналів, створення логотипу до власного каналу;

  • Читання казки Т. Холкон «Про телевізор, що приклеївся».

  • Складання сценарію телепередачи, інсценування казки.

Перебіг заняття:

1 частина – організаційна

Вихователь (ведуча): Добрий день, шановні телеглядачі і глядачі в нашій студії. Це програма «Медіапізнайко». Мене звати Тетяна Михайлівна і я ведуча цієї програми. До нашої редакції звернувся (слайд 1) Карлсон. Він каже, що Малюк порадив придбати телевізор. Але що таке телевізор, як він виглядає й навіщо він потрібний – Карлсон не знає. І сьогодні ми спробуємо розібратися з цим питанням. А допоможуть нам в цьому глядачі в студії - це діти старшої групи «Веселка» і наші постійні експерти в студії – це директор Сергій Миколайович та вихователі середніх і старших груп. І перше запитання я хочу поставити вам, діти.

2 частина – актуалізація опорних знань дітей

Ведуча: Відгадайте про який предмет йде мова:

На столі у чорній скрині

Мерехтить віконце сине

У віконці щохвилини

Все нові й нові картини (телевізор)

  • Що таке телевізор?

  • Що означає слово «теле», «візор»

Дидактична вправа «Впізнай телевізор»

Мета: закріпити знання дітей про зовнішній вигляд телевізора, вчити відрізняти вигадане від реального, пояснювати свій вибір.

Обладнання: люстерко, тарілка з яблуком, макет телевізора, ноутбук справжній, планшет іграшковий, справжній телевізор.

Методичний орієнтир: дітям пропонується обрати серед предметів телевізор, пояснити, чому обрали саме цей предмет.

Ведуча: Отже, ви згодні, що цей прилад – телевізор? (слайд2). А який тут сучасний, цифровий. Чому ви так вирішили? (він плаский, кольоровий, великий, без перемикачів каналів, з пультом)

  • Що ви дивитесь по телевізору?

  • Які бувають передачі? (для кого вони: дитячі чи для дорослих)

  • Чи знаєте ви скільки часу можна проводити дітям біля телевізора?

  • Давайте запитаємо про це у наших експертів…

3 частина – сприйняття та засвоєння дітьми матеріалу, що вивчається

Ведуча: Отже Карслон придбав телевізор. До нього додали інструкцію. Давайте її переглянемо.– слайд 3

Перегляд фрагменту з мультфільму «Родина чомусиків»

Ведуча: Чи зрозуміли ви інформацію, яку надано в інструкції? (Слайд 4) Що треба зробити, щоб зявилося зображення на екрані? (відповіді дітей). Пропоную вам пограти зі мною в гру. Я буду вам показувати предмет, а ви маєте сказати «зайвий» чи «потрібний» цей предмет для телевізора.

Дидактична гра «Зайвий-потрібний»

Мета: закріпити отримані раніше знання про телевізійне обладнання та принципи роботи телевізора.

Матеріал: кімнатна антена, електричний подовжувач, пульт, комп’ютерна мишка, мікрофон, посилювач звуку (колонки акустичні),фотоапарат, диск DVD.

Ведуча: Отже ми зясували як працює телевізор. Але треба ж пояснити Карлсону на яких телеканалах можна дивитись дитячі передачі. (слайд5). Погляньте, які логотипи каналів на нашому телевізорі. Які з них обрати? Пропоную вам ще одну гру. Спочатку розділитися на команди по 3-4 чоловіка.

Діти утворюють на власний вибір 4 групи.

Дидактична гра «Корисний екран»

Мета: вчити визначати цільову авдиторію телепередачи (доросла чи дитяча)

Матеріал: 4 макети пласких телевізорів, картинки із зображенням фрагментів з телепередач.

Методичній орієнтир: Ведуча (вихователь) пропонує розкласти на екранах телевізорів картинки відповідно : канал з телепередачами для дорослих або для дітей. Пояснити вибір.

Ведуча: Молодці. Бачу знаєте, які передачі можна дивитися дітям, а які – дорослим. Залишилось зясувати корисний чи шкідливий телевізор для дітей. Але поговоримо про це після короткої перерви. Пропоную вам встати і виконати кілька вправ разом з персонажами відео.

Динамічна пауза – «Зарядка «Арам Зам Зам» - слайд 6

Ведуча: Займайте свої місця. Продовжуємо розмову.

4 частина – застосування дітьми знань і способів дій

Ведуча: Карлсон здивувався, коли побачив в телевізорі людину без ніг. Це ж шкідливо, подумав він. (слайд 7) А як ви думаєте, телевізор може зашкодити дитині? Давайте запитаємо про це у нашого гостя.

Виходить хлопчик

Хлопчик: Добрий день. Мене звуть Кирило, мені 6 років. Я дуже люблю дивитись телевізор. Майже весь день я проводжу біля екрану.

Ведуча: І які передачі ти дивишся?

Хлопчик: Та усі підряд: зранку мультики, потім новини, потім про спорт передачу, знов мультики, рекламу, різні фільми, наприклад про зомбі, стрілянину.

Ведуча: І батьки тобі дозволяють?

Хлопчик: Так вони ж на роботі. А я з бабусею. Вона теж від телевізору не відходить. Але я вже не дивлюся так багато телевізор.

Ведуча: Чому?

Хлопчик: А той телевізор приклеївся до мене.

Ведуча: як приклеївся? Давайте подивимось на фото-доказ ( слайд 8).

Ведуча: Як же на таке відреагувала мати хлопчика?

Виходить мама хлопчика

Мати: Доброго дня, я мама Кирила. Уявіть собі, приходжу додому з роботи, а у нього замість голови – телевізор. Їсти не може, бо ж дірки в екрані немає. (слайд 9) Помитися теж не може, замість обличчя миємо екран. (слайд 10). Нічого не зрозуміло, що каже син, бо телевізор весь час щось говорить.

Ведуча: А що про це розкаже батько?

Заходить тато

Тато: Доброго дня. Син перестав гуляти на вулиці, бо ніхто з телевізором грати не хотів. (слайд 11). Прийшлося вести сина до лікаря.

Ведуча: Давайте запросимо лікаря у студію.

Виходить лікар

Лікар: Вітаю. Уявіть собі такий феноменальний випадок. Звісно, я температуру поміряв, послухав його, але лікувати телевізори не можу. Порадив звернутися до телемастера.

Виходить телемастер

Телемастер: Вітаю, да, випадок незвичайний. Але ми хлопчиків не ремонтуємо.

Ведуча: Як же вам вдалося вилікувати хлопчика?

Виходить дівчинка - телефея

Телефея: А це я йому допомогла. Він дуже прохав, обіцяв, що не буде липнути до телевізору, буде частіше гуляти на вулиці, читати й гратися іграшками.

Ведуча: А ви хто? І як вам вдалося це зробити?

Телефея: Я сказала : «Телекиш, телебрись, телевізор – відчепись»

Ведуча: Ось така фантастична історія трапилась з Кирилом.(слайд 12) Який же висновок ми можемо зробити: чи корисно дітям дивитися телевізор? (так, можна уявно подорожувати, пізнавати цікаву інформацію). А чим шкідливий телевізор? (відповіді дітей). Чому не бажано дивитись дітям передачі або фільми для дорослих?

Ведуча: Отже наша програма добігла кінця.. Усім дякую і до нових зустрічей.

https://www.youtube.com/watch?v=DViQWzJpb4Q&t=1313s Інтегроване заняття: «Ток-шоу: корисний чи шкідливий телевізор»

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»