Конспект заняття "Свято печеної картоплі"

Опис документу:
Виховувати екологічну культуру, викликати позитивні емоції, подив (радість, задоволення) на прогулянці від розпалювання вогнища. Розширити популярний та улюблений нашим народом овоч, як картопля. Вчити безпечної поведінки біля вогнища. Збагатити мовлення дітей приказками, прислів’ями, загадками, легендою. Розвивати логічне мислення дітей: вміння порівнювати, класифікувати систематизувати, узагальнювати, знаходити взаємозв’язки в природі. Виховувати любов до природи.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Свято печеної картоплі

Вихователь

Бондаренко Н.В.

Програмовий зміст: Виховувати екологічну культуру, викликати позитивні емоції, подив (радість, задоволення) на прогулянці від розпалювання вогнища. Розширити популярний та улюблений нашим народом овоч, як картопля, ознайомити з прийомами найшвидшого її запікання (у фользі). Вчити безпечної поведінки біля вогнища: не підходити близько до вогнища, паличкою, а не руками, вигортати картоплину з вогнища тощо.

Збагатити мовлення дітей приказками, прислів’ями, загадками, легендою. Розвивати логічне мислення дітей: вміння порівнювати, класифікувати систематизувати, узагальнювати, знаходити взаємозв’язки в природі. Виховувати любов до природи.

Матеріали : картопля, фольга, монгал, дрова, сірники, листочки з дерев, картинки і клубок до гри «Павутинка», картинки з діями в лісі до гри «Чого в лісі робити не слід».

Підготовча робота : бесіди про урожай, картоплю, страви з неї, спостереження влітку як картоплина росте, як за нею доглядають, копають її. Вивчення віршів, приказок, прикмет, спостереження за деревами, бесіди про користь і шкоду вогню.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Вихователь: Сьогодні вранці до мене прилітала сорока, що живе в лісі. Вона розповіла мені про гарну дівчинку в золотистому вбранні, яка всюди на лісових деревах вішала жовто-багряні ліхтарики, проводжала у вирій пташок, допомагала звірям готуватись до зими. Як ви думаєте, діти, хто ця дівчинка?

Діти: Осінь.

Вихователь: Поясніть чому ви так думаєте?

Діти пояснюють.

Вихователь: 3 ким приходить осінь?

Діти: 3 трьома своїми синами: Вереснем, Жовтнем, Листопадом. Вихователь: А яку роботу виконує кожен місяць нам розкаже катя.

Дитина: Вересень місяць добре газдує - Овоч смачненький людям дарує А місяць жовтень мряку розвіє В лісах, садочках лист пожовтіє А листопад - той жалю не має,

З дерев останнє листя зриває.

Вихователь: Листопад - останній місяць осені, у народі його називають напівзимник, падолист, грудко трус. Кажуть, він вересню - внук, жовтню - син, а зимі - рідний батенько. Не без підстав стверджують, що листопад - зимі заспів, бо двері відчиняє. Діти, скажіть, які ви знаєте прикмети листопада?

Діти відповідають і пояснюють «чому?»

  • Восени і горобець багатійко, бо осінь урожайна на овочі, фрукти, зернові.

  • День у листопаді, що заячий хвіст, бо дні на зиму стають

коротші, а ночі довші.

  • Небо у листопаді - шатро із хмар, бо часті холодні дощі і небо вкрите сірими хмарами.

  • Холодний батько жовтень, а листопад його перехолодив, бо після листопада вже зима.

  • Листопад не лютий, проте спитає, чи добре одягнутий і взутий, бо він холодний, тому що за ним іде зима.

Вихователь: Ми багато з вами сказали про листопад, про осінь, а зараз давайте ще й покажемо, яка вона (читаю вірш, а діти, показують).

Коли вона загляне в сад, {розводять руками)

Наллється соком виноград,

І різні яблука ренет

Солодкі стануть, наче мед {облизують ротик)

І запишається в хустках {показують хустинку біля шиї)

Товста капуста на грядках {показують товсту капусту

надувають щічки)

Як помандрує по гаях {крокують)

З чарівним пензлем у руках, {показують пензель і розмальовують ним в повітрі різні лінії)

Берези стануть золоті!

І ми її уклінно просим: {уклін)

«Заходь у гості, щедра осінь!» {розводять руки)

Вихователь: Чому жовтіють листочки?

Діти пояснюють.

Вихователь: Чому відбувається листопад?

Діти пояснюють.

Вихователь: Кому потрібні дерева? Що відбувається з їх насінням? Чи можна вирубувати дерева?

Діти відповідають.

Вихователь: Погляньте навкруги, а що є на деревах і кущах чого не потрібно бути? (на одному дереві розташована іграшка, на іншому - газета)

Діти знаходять і повідомляють.

Вихователь: А тепер давайте з вами пограємо в гру «З якого дерева листок»

Дітям роздаються листочки з різних дерев і діти повинні стати саме під

тим деревом, з якого дерева листок і назвати його назву.

Вихователь: Молодці, ви гарно знаєте дерева. А тепер скажіть, а перед тим заплющіть очі і вдихніть повітря, чим, на вашу думку, пахне осінь?

Відповіді дітей: морозцем, сухим листям, яблуками ...

Вихователь: А скажіть, чому кажуть, що осінь щедра і багата?

Діти: Тому що восени збирають врожаї на полях і в садах - багато овочів фруктів. Завершуються всі польові роботи. Є звичай у цей чає відзначати «свята врожаю».

Вихователь: Діти, влаштуємо і ми «Свято печеної картоплі». А чи доводилось вам колись пекти в багатті картоплю? Що потрібно для вогнища? Так, сухі дрова, хмиз, різне дрюччя. Ось зараз ви це все і збиратимете. (Діти беруться до роботи). А чи все можна спалювати? Ось зараз в один бік відкладатимемо те, що можна палити, і в другий те, що палити не можна. Палити вогнище можна тільки дровами! Спалювати ж пластмасу, різні ганчірки, сміття категорично забороняється! Під час спалювання вони виділяють шкідливу для всього живого речовину - діоксан.

Діти прибирають територію, відносять сміття на смітник.

Вихователь: Діти, а хто скаже, як треба підготувати місце для вогнища?

Відповіді дітей.

Вихователь: Так, це місце треба обкопати або обкласти камінням, цеглинками, щоб вогонь не розповзався, але так як ми будемо

пекти картоплю на мангалі нам сильно обкопувати і обкладати не потрібно.

А як треба розпалювати вогнище?

Відповіді дітей.

Вихователь: Так, спочатку кладуть тонкі й сухі гілочки, ломачки, потім - сухі дрова, які ставлять близько одне до одного у вигляді піраміди.

Вихователь разом з дітьми виконує всі ці дії.

Вихователь: Всі підготовчі роботи виконано. А що тепер маємо зробити? Так, запалити дрова. А що для цього потрібно? Відгадайте: Сидять в коробці цупкі хлопці.

Хто хоче світити - готові служити.

Заради гри їх не бери,

І голівками не три.

Лихо станеться велике - Полум’я від них сердите {сірники)

Вихователь розпалює під мангалом вогнище і наголошує, що робити це можна тільки з дорослими, тому що вогонь може бути не тільки корисним, а й грізним ворогом — завдавати великої шкоди, якщо лишається без нагляду. Вихователь звертає увагу дітей на вогнище:

- Яке воно?

Діти відповідають: голубувате, червоне, золоте, іскристе....

Вихователь нагадує, що ми печемо картоплю на мангалі, нагадує, що в групі вона з дітьми до заняття підготувала картоплю, діти правильно вибирали картоплю (велику, малу, жовту, рожеву).

Вихователь: Побачимо, яка картопля швидше спечеться - велика, мала чи та, що у фользі. Поки картопля пектиметься, ми з вами будемо гратися, пригадаємо які страви готують з картоплі і ще багато іншого.

Діти, а ви знаєте, як з’явилась на світі осінь і її осіннє золото? Я вам розповім легенду про осіннє золото.

За народним переказом Осінь - старша дочка сонця. Вона остання залишила батьківський дім і стала на землі четвертою порою року. Посилаючи Осінь на землю, Сонце сказало їй: «Забирай все моє багатство. Я віддаю тобі все моє золото. Будь щедрою і люди полюблять тебе». І Осінь, як ви бачите, виконує

наказ Сонця, кожного року дарує нам щедрі дарунки полів і садів, і чарує нас своїм осіннім золотом, а ми їй за це влаштовуємо різні свята.

Давайте пограємо в гру «Павутинка».

Розподіляємо ролі, кожна дитина виконує якусь роль, діти стають в коло, один з них тримає клубок ниток і починає гру:

  • Я липа, мені потрібне сонечко {далі діти по черзі)

  • Сонце нагріває повітря

  • Повітрям дихає білочка

  • Білочка їсть горішки ліщини

  • На ліщині живуть комахи

  • Комах їдять жаби

  • Жаб поїдають лелеки

  • Лелеки приносять радість людям

  • Людям потрібне сонце.

Вихователь: Молодці. А тепер гра «Чого в лісі робити не слід».

Показую картинки, на яких намальовані різні дії в лісі, а діти наклеююто червону забороняючи смужку на ті картинки, дії на яких робити не можна. Вихователь пропонує пограти в рухливу гру.

Вихователь: Поки ми з вами грали, картопля вже мабудь і спеклася, але спочатку давайте пригадаємо які страви можна приготувати з картоплі?

Діти пригадують.

Вихователь: Кажуть, що з картоплі можна приготувати 700 страв. В Індії її називали «папа», в Іспанії - «трюфелю», в Італії - «тор торо», в Німеччині - «картопля». Ось як цікаво називали картоплю. Давайте перевіримо чи спеклася картопля (вигортає палицею картоплини, а діти, протикаючи їх гострими паличками, визначають готовність). А що ж сталося з дровами? Так, вони згоріли й перетворилися на вугілля, а вуглини в свою чергу - на попіл. Уважно розглянемо вуглини та попіл.

Діти дмухають на нього, спостерігають, що відбувається. Вихователь розповідає про користь попелу, який використовується в медицині, для підживлення грунту, пропонує дітям спробувати помалювати вуглинками. Вихователь: Куди ми віднесемо попіл? Так, на наш город, під дерева. Ось так усе в природі взаємопов’язане: дерева вдихають вуглекислий газ, а видихають кисень, от тому нам так легко дихається в лісі, там де є багато дерев. А тепер усі разом почастуємося, самі й пригостимо наших гостей найсмачнішою в світі печеною картоплею.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00