Конспект заняття "Птахи нашого краю" Старша груп

Опис документу:
Мета: продовжувати формувати знання дітей про птахів своєї місцевості; закріплювати вміння розрізняти птахів за зовнішніми ознаками, поведінкою; удосконалювати навички вживання іменників у родовому відмінку множини; іменників – назв дитинчат птахів; вчити складати описові розповіді про птахів за запитаннями, за схемою; розвивати комунікативні здібності, уміння працювати в парах, групах, вести діалог; розвивати асоціативне мислення

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Розробила і провела вихователь старшої групи закладу дошкільної освіти №57 «Берізка» комбінованого типу Лисенко Любов Олексіїівна

Мета:

  • продовжувати формувати знання дітей про птахів своєї місцевості;

  • закріплювати вміння розрізняти птахів за зовнішніми ознаками, поведінкою;

  • удосконалювати навички вживання іменників у родовому відмінку множини; іменників – назв дитинчат птахів;

  • вчити складати описові розповіді про птахів за запитаннями, за схемою;

  • розвивати комунікативні здібності, уміння працювати в парах, групах, вести діалог; розвивати асоціативне мислення;

  • виховувати допитливість, дбайливе ставлення до птахів, інтерес до художніх творів.

Попередня робота: читання художніх творів про птахів, перегляд відеофільму «Птахи прилетіли», спостереження за птахами під час прогулянок, слухання спів птахів, пояснення слова «асоціація» - схожість.

Матеріал: дидактична гра «Склади картинку» (пазли), дидактична гра «Хто де живе», дидактична гра «Зимуючі-перелітні»; гніздечко, м’яч, шапочки для інсценівки, предметні малюнки, куб, аудіо запис співу птахів, магнітофон.

Хід заняття

Психогімнастика. Привітання:

Доброго ранку, рідний наш дім!

Доброго ранку, гостям усім!

Доброго ранку, сонечку ясному!

Доброго ранку, садочку прекрасному!

Станем разом ми у коло,

Скільки друзів – глянь навколо!

Руку дружби простягну –

З другом сварку не почну!

Будемо всі дружно гратись,

Пізнавати і навчатись!

Мотивація.

Вихователь: Щоб дізнатися, про кого ми будемо з вами говорити, відгадайте загадку:

«Прилетіли гості, сіли на помості.

Без сокири, без лопати збудували собі хати»

- Хто це, діти?

- За якими словами ви дізналися відгадку? (П.в. Птахи мають крила, літають; перелітні повертаються з теплих країв; не мають інструментів, гнізда будують самі)

Підсумок вихователя.

Дидактична гра «Склади пазли» (лебідь, дика качка, соловей, снігур)

Вихователь пропонує дітям об’єднатися за кольором бейджиків в пари;

розповісти про асоціації , назвати пташку за кольором бейджика (жовто-зелені – синички, білі – лебеді, червоні – снігурі, чорно-сірі – шпаки, світло-коричневі з нотками – соловейки, коричневі – горобці, чорно-білі - сороки)

Пальчикова гімнастика.

«Пташечки літають, крильцями махають,

А долоньки у діток, наче крила у пташок»

Діти викладають пазли під спів птахів; називають птахів.
Дидактична гра «Зимуючі чи перелітні»

Діти підходять до столу, беруть пташку і прикріплюють до відповідного дерева (зимуючі – до зимового, перелітні – до весняного; називають птаха)

Вихователь: Молодці, малята! Назвіть, будь ласка, причини, які спонукають перелітних птахів відлітати у теплі краї? (П.в.: Ластівка, зозуля, шпак, соловейко, жайворонок відлітають в теплі краї тому, що вони комахоїдні. А комахи на зиму ховаються і цим птахам нема чого їсти. Лелеки, журавлі, чаплі, лебеді, дикі качки – це водоплавні птахи. Вони живляться рибами, жабами, а взимку водойми замерзають.)

Вихователь: А що роблять зимуючі птахи, щоб не замерзнути і легше знайти собі їжу? (П.в.: Вони перебираються поближче до житла людей)

Вихователь:

Сьогодні загадку я вам загадала,

Без рук, без сокир хатки збудували.

Відгадка була зовсім недалечко,

Виходить, що це … (пташине гніздечко).

Дидактична гра «Хто де живе?»

- ластівка - під дахом будинку;

- синичка, дятел, горобець – в дуплі;

- шпак – шпаківні;

- соловейко – у траві;

- лелеки – на дахах або стовпах;

- зозуля – свого гнізда не має.

Робота у групах.

Вихователь: Діти, як ви гадаєте, що найголовніше відбувається в житті птахів навесні? (П.в. Птахи висиджують пташенят)

Мовна гра «Гніздечко передай – пташенят називай» (у сороки – сороченята; лелеки – лелеченята; у ворони – вороненята; у горобця – горобенята; у голуба – голуб’ята; у ластівки –ластів'ята; у у сови – совенята; у синички – синичата; у лебедя – лебедята; у шпака - шпаченята)
Фізкультхвилинка:

Станем струнко – руки вбоки,

Пострибаєм, як сороки.

Як сороки-білобоки.

Стрибу-стрибу, скоки-скоки.

Ходять чаплі по болоту, пильно дивляться у воду,

А над ними журавлі полетіли угорі.

Горобчики пострибали – цінь-цвірінь, цінь-цвірінь,

І зернята поклювали – цінь-цвірінь.

Мовна гра «Один-багато» (у колі з м’ячем)

- Горобець (багато кого?) – горобців;

- сорока – сорок;

- ворона – ворон;

- голуб – голубів;

- ластівка – ластівок;

- снігур – снігурів;

- шпак – шпаків;

- крило (багато чого?) – крил;

- хвіст – хвостів;

- дзьоб – дзьобів;

- пір’їнка пір’я.

Дидактична гра «Відгадай птаха»

Високий рівень – за запитаннями (в парах).

Достатній рівень – за схемою.

Середній рівень – інсценівка.

Інсценівка

Сорока

Про весну я стрекотала,

Цілий день в лісі літала.

От би був тут телефон.

Ой, дивіться, ось і він. (бере трубку)

Першу Совоньку збуджу,

Про весну їй розкажу (набирає номер, звучить рінгтон).

Що весна в наш край прийшла,

І тепло нам принесла.

Сова: Алло!

Сорока: Алло! Алло! Дзвонить сорока!

Сова: Що сталося, білобока?

Сорока: Совонько! Весна прийшла!

І по лісі йде вона!

Сова: Ось так новина!

Кажеш, вже прийшла весна?

Довго я в дуплі сиділа,

Наче б вже і мишку з’їла. (Відлітає)

Сорока: Треба мені поквапитись.

Із шпаком новиною поділитися. (набирає номер, звучить рінгтон)

Алло! Алло! Дзвонить Сорока!

Шпак: Що сталося, білобока?

Сорока: Шпаку!

Вже весна прийшла,

І по лісі йде вона!

Про що Шпаку нам співаєш пісню голосну!

Шпачок: Я співаю всьому світу,

Пісню про весну.

Про її квітки пахучі,

Про сади, про гаї.

Раджу я і вам співати, діточки мої!

Дидактична гра «Куб повертай – прикмету називай» (поведінка птахів за народними прикметами)

Якщо журавлі літають низько – то буде негода.

Сороки під стріху лізе – то буде негода.

Якщо купаються ворони – то буде негода.

Якщо снігур під вікном пищить – то буде хуртовина.

Якщо горобці зранку купаються в пилюці – то буде дощ.

Якщо ластівки почали лаштувати гнізда – настало стійке тепло.
Підсумок.

Вихователь:

  • Що було найцікавіше для вас сьогодні?

  • Що нового ви дізналися?

  • А хто сьогодні був найуважніший, найактивніший, найрозумніший?

  • А хто був найнеслухнянішим?

Вихователь:

Слухайте, дітки, квіточку кожну,

Кожну пташину плекай, бережи.

Іншим малятам, усім своїм друзям теж накажи!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
4
міс.
0
9
дн.
2
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!