Конспект заняття на тему: "Курчатка"

Опис документу:
Заняття з художньо-естетичного розвитку з використанням нетрадиційних методик малювання. Малювання є одним з найбільш цікавих і захоплюючих занять для дітей дошкільного віку, це найдоступніший вид діяльності, який освоюється маленьким чоловічком. Направляючи і підтримуючи дитину в цьому занятті, можна домогтися дуже багато чого. У процесі малювання удосконалюються спостережливість, естетичне сприйняття, художній смак, творчі здібності.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ з малювання

молодша група

Тема: Курчатка

Мета: - Продовжувати знайомити дітей із нетрадиційними методиками малювання - зім'ятим папером і ватними паличками;

- Формувати навички, вміння зображати пір'я курчати за допомогою зім'ятого паперу, а очі - ватною паличкою;

- Розвивати творчість, фантазію уміння відгадувати загадки;

- виховувати вміння слухати пояснення вихователя, правильно відтворювати запропоновані дії;

- Викликати у дітей емоційний відгук, виховувати акуратність;

- Закріплювати знання про колір (жовтий), форму, вчити дітей розрізняти велике й маленьке;

- Формувати вміння включатися в гру.

Матеріал:

- зразок вихователя;

- 1/2 альбомного аркуша із зображенням силуету курчатка,

- 1/4 альбомного аркуша,

- ватні палички;

- серветки,

- жовта гуаш і чорна,

Попередня робота: розгляд ілюстрацій із зображенням курки і курчат, вивчення пісеньки, ознайомлення із правилами і сюжетом рухливої гри "Курчатка і півник"

Хід заняття:

Діти стоять півколом.

- Добрий день, ручки, плесь-плесь-плесь  (плескають в долоні);

- Добрий день, ніжки, туп-туп-туп (руки на поясі діти тупають ногами);

- Добрий день, гості, (діти махають рукою);

- Сьогодні ми будемо малювати!

- Діти, сьогодні до нас на заняття завітав ще один гість, але ви дізнаєтесь хто це, після того, як відгадаєте загадки.

Білі стіни, білий дах

заховався в ньому птах. (Яйце)

ПІСНЯ-ЗАГАДКА «КУРЧАТКО»
(сл. В. Воскобойникова, муз. Є. Зарницької)
Тук-тук-тук!
Тук-тук-тук!
Несміливий чути стук.
Це з яєчка, мов із хатки,
Проклювалося.... (Курчатко)

- Діти, але чомусь курчатко сумне. Давайте його розвеселимо, заспіваємо йому пісеньку.

Дитяча пісенька "Вийшла курочка гуляти"

Вийшла курочка гуляти,

Ще й травички пощіпати.

За нею малята,

Жовтенькі курчата.

Каже курка: Ко-ко-ко,

Ви за мною йдіть рядком.

Травку розгрібайте,

Зернятка шукайте.

А курчатка, як могли,

Весь день лапками гребли,

З'їли товстого жучка, дощового черв'ячка,

Напились водички десь біля кринички.

- Діти, курчатко, дякує вам за пісеньку, але йому все одно сумно. Курчатко сумує, тому що в нього немає друзів. Давайте намалюємо маленьких курчат.

Але, перед тим, як малювати давайте розглянемо будову тіла курчатка.

-  Що є у курчати?

- Тулуб, голова.

- А якої форми тулуб?

- Круглої.

- Правильно, а якої форми голова?

- Правильно, теж кругла? А що більше - тулуб чи голова?

- Звичайно, тулуб більший, а голова менша.

- А що ще є?

- Так, на голові є очі і дзьобик.

- Діти, якщо курчатко стоїть навпроти нас, то скільки ми бачимо оченят?

- Двоє очей, а якщо боком?

- Одне, правильно.

- Чим курчатко розгрібає травичку?

- Так, завдяки лапок.

- Діти, якого кольору пір'ячко у курчатка?

- Жовтого, а дзьобик і лапки?

-Червоного.

- Молодці!

- Ну, а зараз ходіть до нашої художньої майстерні. Діти, я знала, що до нас в гості завітає курчатко, тому і підготувала вам силуети курчаток, але вони ще недомальовані. Подивіться уважно і скажіть, чого на них не вистачає? Так, правильно, пір'ячка та оченят.

Діти, давайте сьогодні намалюємо пір'ячко курчатам за допомогою зім'ятого паперу, а око за допомогою ватної палички. Отже, якого кольору будемо малювати пір'ячко? А якого кольору - очко?

Показ вихователя..

Пальчикова гра «Півник»

Півнику, півнику, де ти бував?

(Діти складають руки «човником»)

Під кущем калини зернята клював.

(Стукають пальчиком по долоні)

Півнику, півнику, де ти бував?

Я біля хатини на паркан злітав.

(Імітують махи крилами)

Півнику, півнику, де ти бував?

Рано – рано вранці сонечко вітав.

(Піднімають руки вгору)

Півнику, півнику, де ти бував?

Я маленьких діток піснею звеселяв.

(Плескають в долоні)

-Ку-ку-рі-ку!

Самостійна робота дітей... Діти малюють пір'я, за допомогою зім'ятого паперу. Після чого грають гру.

Рухлива гра «Курчата і півник»

Мета: удосконалювати навички ходьби й бігу, виконувати дії згідно слів пісеньки; розвивати увагу, спритність.

Хід гри. Діти сидять на стільчиках, розташованих в одному кінці зали.

Квочка вивела курчаток

В сад зелененький пограти,

(Діти виходять на середину зали).

Курчаточка грали,

Крильцями махали.

(Піднімають і опускають руки)

Ко-ко-ко , ко-ко-ко,

Ви за мною йдіть рядком,

(Крокують за дитиною, яка зображує квочку)

Крильця підіймаєм,

Сонечко вітаєм!

(Піднімають руки)

Дзьобик долу опускаєм,

Та й зернята пошукаєм,

(Присідають, стукають пальчиками по підлозі)

І поп’єм водиці

Чистої з криниці.

(Виконують нахили тулубом уперед)

За словами: «Раптом півник вибігав, всіх курчат в курник зганяв» діти біжать і сідають на стільчики.

Після гри діти за допомогою ватної палички малюють очі курчатам. Потім вихователь пропонує дітям перенести своїх курчат на галявину, де знаходиться їхній гість - малесеньке курчатко, для того, щоб вони могли познайомитись. І на кінець, підводить підсумок заняття.

4

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
2
міс.
0
9
дн.
1
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!