Конспект заняття для дітей старшої групи на тему: «Свійські тварини»

Опис документу:
формувати уявлення дітей про свійських тварин, про їхній зовнішній вигляд, характер харчування; вправляти дітей у назвах свійських тварин та їхніх дитинчат; вчити дітей встановлювати причинно-наслідкові зв’язки; закріпити узагальнювальні поняття; розвивати артикуляційний апарат, фонематичний слух; формувати навички зв’язного мовлення; закріпити в активному словнику дітей назви свійських тварин: кінь, корова, коза, свиня, кролик, курка, гуска,собака, кіт, півень;

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Конспект заняття для дітей старшої групи

на тему:

«Свійські тварини»

Мета: формувати уявлення дітей про свійських тварин, про їхній зовнішній вигляд, характер харчування; вправляти дітей у назвах свійських тварин та їхніх дитинчат; вчити дітей встановлювати причинно-наслідкові зв’язки; закріпити узагальнювальні поняття; розвивати артикуляційний апарат, фонематичний слух; формувати навички зв’язного мовлення; закріпити в активному словнику дітей назви свійських тварин: кінь, корова, коза, свиня, кролик, курка, гуска,собака, кіт, півень; розвивати допитливість, бажання спостерігати за тваринами; виховувати турботливе ставлення до тварин.

Матеріали: предметні картки з теми «Свійські тварини» із зображенням свійських тварин та їхніх дитинчат, описова схема «Свійські тварини», запис голосів свійських тварин і домашньої птиці.

Хід заняття

I. Організаційний момент

Лунають голоси свійських тварин і домашньої птиці в аудіо запису.

  • Діти, де ми можемо почути ці звуки?

  • Хто живе на фермі?

  • Як ми можемо назвати цих тварин?

  • Чим відрізняються свійські тварини від диких?

  • Отже, сьогодні ми з вами вирушимо на екскурсію на ферму.

II. Основна частина

  • Щоб потрапити на ферму, потрібно відгадати, які тварини там живуть. Я буду загадувати загадки, а ви уважно слухайте та називайте правильні відповіді.

  1. Д/гра «Відгадай загадку»

Здавна людям помагає,

Довгий хвіст і гриву має,

Любить сіно пожувати,

«І-го-го» - ірже завзято,

Бо не відає про лінь,

Як працює в полі…(кінь)

Хто пасеться на лужочку,

Товстобокий, наче бочка?

Любить сіном ласувати,

Молочко дає малятам.

  • Будьте, му-му-му, здорові

І подякуйте…(корові)

В неї замість носа – рило,

Весь город ним перерила.

Хрюкає вона: «Хрю-хрю,

Дуже їсти я люблю!»

У багнюці спить щодня

Ця замурзана…(свиня)

«Ко-ко-ко» - лунає зранку,

Принесе нам до сніданку

Пташка золоте яйце –

І корисне, і смачне.

Що ж оце за чубатурка?

Це ряба матуся…(курка)

У дворі не ловить гав,

Каже грізно: «Гав-гав-гав!»

Пильно дім охороняє,

Кицю Мурку захищає,

Бачить з буди двір увесь…

Хто це, дітки? Звісно, …(пес)

  • Які ще тварини можуть жити на фермі?

(Виставляю на дошці зображення тварин)

  • Молодці, діти! Ви відгадали всі загадки і ми потрапили на ферму.

(Виставляю на дошці ілюстрацію із зображенням ферми)

  • Діти, уважно розгляньте ілюстрацію, які тварини на ній зображені. Пограємо з вами у гру.

  1. Д/гра «На подвір’ї»

  • Назвіть тварин, які дають нам молоко.

  • Назвіть, у кого є пір’я.

  • Які тварини мають роги?

  • Хто приносить нам яйця?

  • Хто харчується лише травою?

  • Які тварини плавають у воді?

  • У яких тварин гладенька та коротка шерсть?

  • Молодці, малята. Ви добре виконали це завдання.

  • Тварини, до яких ми завітали, приготували вам цікаві завдання. Першою хоче загадати вам завдання курочка ряба. Вона просить вас назвати дитинчат усіх тварин що живуть на фермі.

  1. Д/гра «Назви дитинча»

  • У собачки…цуценя.

  • У кішки…кошеня.

  • У корови…теля.

  • У свині…порося.

  • У кози…козеня.

  • У коня...лоша.

  • У кролика…кроленя.

  • У курки…курча.

  • У гуски…гусеня.

  • Молодці, успішно виконали завдання від курочки рябої.

  • Ви вже трішки стомились, відпочинемо і проведемо фізкультхвилинку.

Фізкультхвилинка

Руки в сторони та вгору –

На носочки піднялись.

Підніми голівку вгору –

Й на долоньки подивись.

Присідати ми почнемо,

Добре ноги розімнемо.

Раз – присіли, руки прямо.

Встали – знову все так само.

Повертаємося вправно,

Все виконуємо гарно.

Вліво-вправо повернулись

І сусіду усміхнулись.

  • Малята, доки ми з вами відпочивали, на фермі сталася біда. Сюди завітали дикі тварини. Вони всі заплуталися і не знають хто має залишиться на фермі, а хто має піти до лісу. Допоможемо їм?

  1. Робота зі схемою

(В центрі дошки знаходиться ілюстрація ферми, а навколо зображення диких та свійських тварин. Діти виходять до дошки називають тварин, що мають залишитись на фермі та з’єднують зображення з ілюстрацією).

Зразок: Корова це свійська тварина. Вона живе на фермі.

(Діти відповідають за зразком).

  • Молодці, ви назвали правильно всіх тварин.

  • Пропоную вам пограти в ще одну цікаву гру з ось цим кроликом.

  1. Д/гра «Додай своє слово»

(Вихователь дає дитині іграшку кролика і каже: «Це кролик». Потім діти передають іграшку одне одному по черзі , кожна дитина повторює те, що сказав її сусід, і додає до його фрази ще якусь характеристику (ознаку, повадки, чим харчується, яку корить приносить), згідно зі змістом. Таким чином складається описова розповідь).

Зразок розповіді: Ось - кролик. Це свійська тварина, довговуха, куцохвоста, пухнаста, маленька, прудка, яка стрибає, любить моркву та капусту, дає людям шерсть і м'ясо.

  • Молодці, малята, ви багато знаєте про тварин.

  • Діти, ми сьогодні розмовляли про свійських тварин, про їхнє життя на фермі, а зараз давайте назвемо чим же корисні для людей свійські тварини.

  1. Д/гра «Хто яку приносить користь»

  • Чим корисна для людини корова? (Коза, кінь, курочка, свиня, собака, кіт…)

  • Молодці! Всі свійські тварини потрібні людям, без них люди не зможуть прожити.

  • Кінь, собака, кіт, корови,

Кози, вівці – всі готові

З нами поруч в дружбі жити

І на радість нам служити.

III. Підсумок заняття

  • Ось ми і побували на фермі.

  • Що вам найбільше сподобалось на занятті?

  • Що нового ви дізналися?

  • Свійських тварин потрібно берегти і піклуватися про них.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
3
міс.
0
7
дн.
1
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!