До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
5
міс.
1
8
дн.
0
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Конспект заняття "Анімація в презентаціях"

Опис документу:
Анімація - це рух або видозміна об'єктів на екрані. Застосування анімаційних ефектів надає презентації динамічності, а також дає змогу підкреслити деякі ключові моменти її змісту. Існує два визначення поняття анімація. Давайте зачитаємо їх та визначимо, яке поняття підходить до комп’ютерних презентацій.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Міністерство освіти і науки України

комунальний вищий навчальний заклад

«Олександрійський педагогічний коледж

імені В.О. Сухомлинського»

КОНСПЕКТ

заняття з інформатики,

«Практична робота №6.

Анімація в слайдових презентаціях»

Викладач: Орденко І.М.

Олександрія 2018 р.

Тема заняття. Анімація в слайдових презентаціях.

Мета заняття:

навчити:

  • створювати комп’ютерні презентації із застосуванням анімацій;

  • додавати та налаштовувати анімацію об’єктів слайдової презентації;

  • додавати до презентації анімацію переходів слайду та налаштовувати їх основні параметри.

розвивати:

  • теоретичне та творче мислення;

  • оперативне мислення, направлене на вибір оптимальних рішень;

  • вміння аналізувати, виділяти головне;

  • мовлення, пам'ять;

  • пізнавальні інтереси у студентів;

  • творчу активність та інтерес щодо вивчення дисципліни «Інформатика».

сприяти вихованню:

  • інформаційної культури;

  • взаємоповаги, толерантності між партнерами у спільних видах діяльності;

  • відповідальності;

  • послідовності та чіткості в роботі;

  • волі до перемоги;

  • винахідливості;

  • вміння працювати у команді.

Методична мета:

    • створити сприятливі умови для використання інтерактивних методів навчання на заняттях з інформатики;

    • сприяти формуванню професійно-практичних компетентностей у студентів спеціальності «Початкова освіта»;

Тип заняття: практична робота.

Обладнання заняття: друковані зошити для практичних робіт, роздатковий дидактичний матеріал, буклети, мультимедійна презентація.

Програмне забезпечення: ОС Windows XP, MS Power Point, програма «Викладач», Smart Notebook, KMPlayer.

Технічні засоби навчання: комп’ютер (15 шт.), мультимедійний комплект ( ПК, мультимедійний проектор, інтерактивна дошка).

Підготовчий етап

Викладач за тиждень дає домашнє завдання повторити тему: «Створення презентації в «PowerPoint» та підготувати питання по змісту теми.

СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ

І. Організація студентів до заняття.

    1. Привітання.

    2. Повторення правил з ОП (охорони праці) в кабінеті інформатики.

Примітка*: Заняття супроводжується показом презентації.

ІІ. Повідомлення теми, мети, завдань заняття. Мотивація навчальної діяльності.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

3.1. «Інформаційний ринг».

3.2. «Аукціон клавіш».

  1. Формування вмінь і навичок студентів..

    1. Розповідь викладача.

    2. Перегляд відеоматеріалу «Додавання анімації до об’єктів в Power Point » .

    3. Перегляд відеоматеріалу «Додавання анімаційних переходів до презентації».

    4. Складання алгоритму додавання анімації до об’єктів та слайду в цілому. Робота в діадах.

  1. Виконання практичної роботи.

Перелік практичних завдань:

5.1.Інструктаж до проведення практичної роботи.

5.2.Повторення правил ТБ за ПК.

5.3.Виконання практичного завдання.

5.4.Профілактичні вправи для очей та рук.

5.5.Підсумки виконання практичної роботи. Виставлення оцінок.

5.6.Демонстрація окремих студентських робіт.

  1. Узагальнення та систематизація знань, вмінь і навичок студентів.

  2. Підсумки заняття.

Видача патентів.

  1. Домашнє завдання.

ХІД ЗАНЯТТЯ

  1. Організація студентів до заняття.

    1. Привітання. Перевірка наявності студентів.

    2. Повторення правил з ОП (охорони праці) в кабінеті інформатики.

Ми знаходимося в кабінеті підвищеної небезпеки, тому повторимо правила з безпечної роботи за комп’ютерами. Допоможуть в цьому нам чергові.

Примітка*: Заняття супроводжується показом презентації.

  1. Повідомлення теми, мети, завдань заняття. Мотивація навчальної діяльності.

На початку нашого заняття я хочу звернути вашу увагу на слова видатного педагога, нашого земляка В.О.Сухомлинського.

Учителя не випадково називають високим іменем народний. Його мудрість творить ту складну річ, яку прийнято називати наступністю поколінь.

В.О.Сухомлинський

Ви майбутні вчителі. Саме ви будете навчати та виховувати наступні покоління. І навчати застосовуючи різні ІКТ, включаючи мультимедійні, які ми зараз вивчаємо.

Сьогодні на занятті у вас буде можливість побувати у ролі мультиплікаторів. Ви виконаєте практичну роботу на якій будете створювати анімовані презентації з використанням тексту, малюнків та анімацій з Інтернету.

Але заняття в нас незвичайне, а в вигляді захисту ваших власних індивідуальних презентацій з теми «Анімація в слайдових презентаціях», після якого ви отримаєте свідоцтво-патент на вашу презентацію.

Основною метою сьогоднішнього заняття є формування практичних вмінь щодо створення анімації в презентаціях, а мотивом вміння використовувати їх в подальшій професійній педагогічній діяльності.

Перед вами знаходяться два стікери жовтого і блакитного кольорів. Візьміть в руки жовті стікери та запишіть ваші очікування і сподівання від нашого заняття. Представник від кожної групи зберіть стікери та приклейте до вашого дерева знань, яке виготовили учні нашого Олександрійського колегіуму в надії, що з тими знаннями, які ви отримаєте на сьогоднішньому занятті ви підете до них на практику.

Для того, щоб створити цікаву та естетичну анімацію, ми скористаємось одною з найпростіших та популярніших програм PowerPoint, яку ми зараз вивчаємо, а також будемо використовувати презентації створені на попередньому занятті. Але спочатку перевіримо, як ви засвоїли матеріал з попередніх занять.

  1. Актуалізація опорних знань.

3.1. «Інформаційний ринг».

Перевірку основних теоретичних питань про комп’ютерні презентації ми проведемо за допомогою інформаційного рингу. Для цього ми розділилися на 2 групи. Перша група «Аніматори» задає питання другій групі. А друга група «Мультиплікатори» першій. Група, яка дасть повні та правильні відповіді буде переможцем.

3.2. «Аукціон клавіш».

Далі пропоную пограти в гру «Аукціон клавіш». Ви вже знаєте, що для створення та демонстрації презентації використовують клавіші та комбінації клавіш. Знання цих клавіш ми і перевіримо за допомогою цієї гри.

Умови гри.

Ви отримуєте на картках інформаційні вірші. Ваша задача прочитати та визначити, які назви клавіш і комбінацій клавіш в ньому пропущені. На це вам дається 15 секунд, по закінченню потрібно перевернути картки. В якості лотів вам будуть запропоновані назви клавіш і їх комбінації. Мірилом вашого придбання лоту будуть «Вимоги до презентації». Хто перший піднімає руку і називає вимогу – отримує даний лот.

За лоти в нас відповідає – (студентка )

Перший лот клавіша - F5

Другий лот - F6

Третій лот – Backspace

. Esc, Shift+F5, Enter, Delete.

  • Всі лоти придбані. Давайте зачитаємо наші картки вставляючи відповідні клавіші-лоти.

АУКЦІОН КЛАВІШ

Щоб демонстрацію почати Щоб наступний слайд з’явився,

(F5) потрібно натискати. тисни (Enter), не барися.

Попередній треба слайд – Перехід на сьомий слайд –

(Backspace) швидко натискай. (7) та (Shift+F5) натискай.

Є потреба завершити демонстрацію у вас?

Всім відомо, що (Esc) знадобиться у цей час.

Обоє груп добре попрацювали. Основні відомості про Power Point ви запам’ятали. Отже, перейдемо до розгляду теоретичних питань, які необхідні вам для успішного виконання практичного завдання.

  1. Формування вмінь і навичок студентів.

    1. Розповідь викладача.

Програми розробки презентацій дозволяють «пожвавити» демонстрацію презентації за допомогою мультимедійних ефектів.

Широко використовується такий мультимедійний ефект, як анімація, тобто створення ілюзії руху об'єктів на екрані монітора. Комп'ютерна анімація використовує швидку зміну кадрів (як це робиться в кіно), яку око людини сприймає як безперервний рух. Чим більша кількість кадрів змінюється за одну секунду (в кіно в секунду змінюється 24 кадри), тим більш повна ілюзія руху виникає у людини.

Анімація - це рух або видозміна об'єктів на екрані. Застосування анімаційних ефектів надає презентації динамічності, а також дає змогу підкреслити деякі ключові моменти її змісту.

Існує два визначення поняття анімація. Давайте зачитаємо їх та визначимо, яке поняття підходить до комп’ютерних презентацій.

Анімація (французькою animation - оживлення) – це динамічний візуальний ефект, доданий до текстового або графічного об’єкта слайда.

Анімація - вид кіномистецтва, в якому рух об’єктів моделюється з використанням мальованих, об’ємних або створених з використанням комп’ютерних програм об’єктів.

  • Яке з цих визначень підходить до комп’ютерної презентації? Чому?

Додати анімацію в Power Point можна до окремих об’єктів на слайді, до слайда в цілому.

    1. Перегляд відеоматеріалу «Додавання анімації до об’єктів в Power Point».

Розглянемо перший вид додавання анімації – Анімація об’єктів. Для цього переглянемо перше відео. Під час перегляду відеоматеріалу зверніть увагу на алгоритм додавання анімації до об’єкта та його основних налаштувань. (Показ відео матеріалу «Додавання анімації до об’єктів в Power Point).

  • Отже до яких об’єктів можна додавати анімацію?

  • Які чотири групи ефектів анімації ви запам’ятали?

  • Які основні налаштування анімації об’єктів в презентації?

4.3.Перегляд відеоматеріалу «Додавання анімаційних переходів до презентації».

Другий відео матеріал присвячений додаванню анімації до слайда в цілому, інакше говорячи «Перехід між слайдами».

4.4.Складання алгоритму додавання анімації до об’єктів та слайду в цілому. Робота в парах.

  • Перед вами знаходиться жовтий і синій конверти. В жовтому конверті знаходяться блоки для алгоритму додавання анімації до об’єктів, а в синьому блоки для додавання анімаційних переходів.

  • Ваше перше завдання за допомогою блок-схем складіть алгоритм додавання анімації до об’єктів. Працюємо в парах.

  • Ваше друге завдання за допомогою блок-схем складіть алгоритм додавання анімації до слайду в цілому. Працюємо в парах.

  • Хто перший складе дані алгоритми піднімайте руки (перевірка алгоритмів на мультимедійній дошці).

  1. Виконання практичної роботи.

5.1. Інструктаж до проведення практичної роботи.

Відкрийте ваші зошити для практичних робіт на сторінці практичної роботи № 6. Перед вами інструкційні вказівки до практичної роботи. Ваші завдання:

  1. Відкрийте презентацію, над якою працювали на попередньому занятті «Додавання та віднімання в межах двадцяти».

  2. На титульній сторінці встановіть такі ефекти анімації об’єктів:

Текст

  • Ефект входу Выцветание;

  • Початок – После предыдущего;

  • Час - 1 секунда

Малюнок

  • Ефект входу Масштабирование;

  • ПочатокС предыдущего;

  • Час - 1 секунда.

  1. Встановіть для всіх об’єктів презентації на свій вибір ефекти анімації з групи Вхід.

  2. Для всіх слайдів установіть на свій вибір однаковий ефект анімації зміни слайдів.

  3. Відкрийте файл До Практичної № 6.pps. Перегляньте його. По вказаному зразку створіть аналогічний файл (для цього використайте файл заготовку До Практичної № 6.pptx.) Додайте анімацію для слайду №1 в такій послідовності:

  • машина рухається до світлофору по вказаній траєкторії;

  • зникає зелений колір на світлофорі;

  • зникає червоний колір на світлофорі;

  • з’являється зелений колір;

  • машина продовжила рух по вказаній траєкторії;

Підказка. Для того, щоб задати рух машини по вказаній траєкторії використайте ефект анімації Шляхи переміщення, тип - Користувацький шлях.

  1. Запишіть висновок до практичної роботи.

  2. Збережіть презентацію у своїй папці у файлі з іменем Практична робота 6.ppt.

  3. Продемонструйте роботу викладачу.

Ваша робота оцінюється за допомогою таблиці оцінювання презентації, що знаходиться в вашому практичному зошиті, а також на оцінку впливає дотримання рекомендацій щодо додавання анімацій в презентацію.

При додаванні анімації слід враховувати наступні рекомендації:

  1. Ефекти анімації не повинні суттєво впливати на тривалість презентації.

  2. Ефектів анімації не повинно бути занадто багато.

  3. Об’єкти з ефектами анімації повинні з’являтися у такій послідовності: спочатку заголовок, потім підзаголовок, а вже потім текстові та графічні об’єкти.

 5.2. Повторення правил ТБ за ПК.

Перед тим, як розпочати практичну роботу не забувайте про правила ТБ під час роботи за ПК.

5.3.Виконання практичного завдання. (30 хв.)

5.4. Профілактичні вправи для очей та рук.

Подивитись вправо, не повертаючи голови, і зафіксувати погляд на кілька секунд. Потім - вліво на кілька секунд і подивитись прямо. Спрямувати погляд угору на кілька секунд, потім додолу, розслабивши м'язи очей, насамкінець - прямо перед собою. Заплющити очі на 5-10 секунд, розслабивши м'язи очей, і розплющити їх на такий же час. Повторити вправу 2 рази. Зробити кілька колових рухів (4-5) очима в один бік, а потім в другий.

5.5.Підсумки виконання практичної роботи. Виставлення оцінок.

Впродовж кожного етапу нашого заняття ви продемонстрували активну роботу та вміння швидко виконувати завдання. Ви дізналися нову інформацію про мультимедійні презентації та навчилися додавати до презентації такі ефекти як анімації. За допомогою різних ефектів ваші презентації стали цікаво та оригінально оформлені. Тож кожен отримав корисні знання та сформував потрібні навички роботи, за що ви і отримаєте відповідні оцінки.

5.6.Демонстрація окремих студентських робіт.

  1. Узагальнення та систематизація знань, вмінь і навичок студентів.

Візьміть в руки ваші сині стікери та запишіть чи збулися ваші сподівання від заняття. Що нового та цікавого ви дізналися. Давайте зачитаємо їх. Представник від кожної групи приклейте ці стікери у верхню частину «Дерева знань».

  1. Підсумки заняття. Видача патентів.

  • Які виникли проблеми у роботі з додаванням анімацій?

  • Що було найпростішим?

  • Що було найскладнішим?

За відмінно виконану роботу кожен з вас отримує патент на вашу презентацію.

  1. Домашнє завдання.

Підготуватися до тематичної атестації з теми «Комп’ютерні презентації». Зверніть увагу на виставку. У цих джерелах ви можете почерпнути додаткову інформацію про комп’ютерні презентації.

Я вам дякую за роботу на занятті, і сподіваюсь на те, що здобуті вами практичні вміння та навички знадобляться у майбутній роботі з учнями, як під час різних видів педагогічної практики, так і в майбутній професійній діяльності.

Дякую за увагу, заняття закінчено!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн