Конспект заняття "Як зробити літо взимку"

Опис документу:
Зв’язне мовлення: вчити дітей складати розповідь за серією сюжетних картин, послідовність яких служить планом розповіді; формувати вміння складати речення за картиною; розвивати монологічне мовлення. Звукова культура: розвивати інтонаційну виразність мови (інтонація радості, суму). Словник: активізувати словник прикметниками, дієсловами. Розвивати спостережливість, зорову увагу, виховувати бережливе ставлення до природи.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Складання розповідей за серією сюжетних картин

«Як зробити літо взимку»

Конспект заняття з мовленнєвого розвитку

Вихователь ДНЗ №8: Гасанова А.С.

Мета. Зв’язне мовлення: вчити дітей складати розповідь за серією сюжетних картин, послідовність яких служить планом розповіді; формувати вміння складати речення за картиною; розвивати монологічне мовлення.

Звукова культура: розвивати інтонаційну виразність мови (інтонація радості, суму).

Словник: активізувати словник прикметниками, дієсловами.

Розвивати спостережливість, зорову увагу, виховувати бережливе ставлення до природи.

Попередня робота: спостереження за явищами природи взимку під час прогулянок, розглядання сюжетних картинок на зимову тематику, читання оповідання М. Пляцковського «Ромашки в січні».

Матеріал. Серія сюжетних картин «Як зробити літо взимку»,

Хід заняття

Холодно зараз в лісах і лугах,

 Холодно зайчикам лискам,птахам

 Тепло і затишно в групі у нас

 Доброго ранку, вітаю я вас.

  • Відгадайте, яка гостя до нас поспішає.

Гуляє по землі вона,

Оця красуня чарівна,

Слід білий по собі лишає.

Як люд красуню називає?

(Зима)

  • Давайте поміркуємо і скажемо яка зима? (Холодна, сніжна, біла, чудова, морозяна, чарівна, ніжна, гарна, срібна).

  • Вам подобається зима? Чим саме? (Падає пухнастий сніг, приходить Святий Миколай, можна гратися у сніжки).

  • Звісно, вам подобаються саме зимові розваги, яких не буває в інші пори року. Що можна робити взимку? (Взимку можна гратися у сніжки, ліпити снігову бабу, кататися на санчатах, лижах, ковзанах).

  • Є ще одна ознака зими. За її допомогою сніг залишається пухким, не тане; змінюється стан води – на водоймах з’являється твердий та прозорий лід. Хто цей помічник зими? Так, мороз.

  • Що робить мороз? (Холодить людей, тварин, птахів, морозить,змушує рятуватися від холоду, щипає носики та щічки).

  • Уявіть, що ви прокинулись одного зимового ранку. Здається, що все як завжди. Визирнули у віконце, а занавіски на вікнах виглядають якось інакше. Наче мережив на них стало більше. Якщо уважно придивитися, ми побачимо, що на шибках вікна за ніч хтось намалював дивовижні візерунки – чарівні рослини, геометричні форми. Від цих візерунків у кімнаті стає веселіше, з’являється казковий настрій.

Фізкультхвилинка

Сонячний зайчик стрибнув на віконечко –

(Високо підстрибнути).

І у кімнаті засяяло сонечко,

(Розвести руки в сторони).

Квіти всміхнулись, розправили листячко,

(Посміхнутись, повороти тулуба).

Пташечка в клітці поправила пір’ячко.

(Оплески справа, зліва).

Сонячний зайчик стрибнув до маляти

(Високо підстрибнути).

Й ну його в щічки малі лоскотати…

(Полоскотати себе за щічки, посміхнутись).

  • Хоч зима і сувора та холодна, але все ж є такі добрі справи якими можна займатися.

  • На цих картинах зображена історія про двох друзів, яка називається «Як зробити літо взимку». Поміркуйте – це реальна історія чи казка. Поясніть свою думку. А тепер розглянемо картини по порядку і спробуємо дізнатися, що трапилося з друзями.

Запитання та завдання до картин

  • Картина перша

  • Розкажіть що роблять Каченя і Щеня?

  • Які імена ви дали б Каченяті і Щеняті?

  • Якими словами можна описати погоду за вікном?

  • Що вказує на те, що на вулиці сильний мороз?

  • Як ви вважаєте, про що розмовляють друзі?

  • Що відчувають друзі?

  • Як можна зігрітися взимку, якщо відчуваєш холод?

  • Як ви зігріваєтесь, коли змерзли?

  • Що ви запропонували б своїм близьким у такій ситуації?

  • Розкажіть з чого починалася історія?

  • Що може трапитися далі?

  • Про що буде наступна картина?

  • Картина друга

  • Розкажіть що роблять Каченя і Щеня?

  • Що, на вашу думку, відчуває Каченя?

  • Як ви це зрозуміли?

  • Що збирається малювати Щеня?

  • Назвіть, що потрібно художнику для малювання.

  • Порівняйте настрій Каченяти та Щеняти.

  • Розкажіть історію від самого початку.

  • Цікаво, що зображено на третій картині?

  • Картина третя

  • Як можна зрозуміти, що Щеняті подобається малювати?

  • Розкажіть, що намалювало Щеня. Як можна назвати цей малюнок?

  • Як ви вважаєте Каченя здогадується про те, що малює його друг?

  • Як ви це зрозуміли?

  • Що ви зобразили б на картині про літо?

  • Розкажіть усе від самого початку.

  • Картина четверта

  • Мені здається, у кімнаті посвітлішало. Як ви вважаєте, чому?

  • На вашу думку, що говорило Щеня, коли дарувало картину Каченяті?

  • Як змінився настрій у друзів порівняно з першою картиною?

  • Бачите, щирим подарунком можна допомогти другу навіть зігрітися.

  • Розкажіть історію від самого початку.

  • Молодці, малята, ви дуже гарну придумали розповідь про Каченя та Щеня.

Дидактична вправа «Закінчи речення»

Вихователь пропонує дітям закінчити деякі рядки вірша.

Зима! Зима! Усякий знає.

Вона холодною …(буває)

Летять кружляють, як пушинки,

Легкі, білесенькі… (сніжинки)

От випав сніг, яка обнова!

Зима тоді така… (чудова)!

Міста чистенькі, білі села-

Зима і радісна, й… (весела)

Кружляють вальс сніжинки, ніжні,

Зима пухка і… (білосніжна).

Вона й тоді усім хороша,

Коли мете легка… (пороша)

Мороз у лід озера кута

Зима тоді всі кажуть… (люта)

Вона бува серйозна:

Суха і вітряна, й…(морозна)

А як посуне хмара сива,

Зима по-своєму… (красива)

І особлива, і чарівна,

Як королева, чи …(царівна)

А вранці іній, - от обнова!

Яка зима у нас… (казкова)!

Хоч і мороз за ніс щипає

Дітей ніщо не …(зупиняє)

Бо все одно зима прекрасна,

Вся біла, світла… (ясна)

А якщо вітер завиває,

То ясно всім: зима… (співає)

А вранці небо чисте-чисте

Зима святкова… (урочиста)

Зима буває вередлива,

То часом добра, то…(сварлива).

Працювали ми завзято.

Дуже гарні всі малята!

Ви скажіть тепер мені:

Що сподобалось, що ні?

  • Ви любите зиму? Чому?

  • Що можна робити взимку?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Акція «Методичне літо»
Призовий фонд 50 000 грн!
Взяти участь

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
0
міс.
2
6
дн.
0
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!