Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Сучасні методики засвоєння норм нової редакції "Українського правопису"
»
Взяти участь Всі події

Конспект залікового уроку з математики. Тема: Ділення раціональних чисел

Математика

18.10.2018

425

0

0

Опис документу:
• Навчальна: основуючись на відомих учням властивостям дій з раціональними числами, сформулювати правила ділення раціональних чисел • Розвиваюча: виробити вміння застосовувати правила ділення раціональних чисел для розв`язання вправ на обчислення та спрощення виразів • Виховна: виховувати любов до математики, сприяти вихованню культури поведінки, вдосконалювати навички спілкування, сприяти дружній атмостфері в класі.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Конспект залікового уроку з математики

Дата: 01.03.11

Тема: Ділення раціональних чисел

Мета:

  • Навчальна: основуючись на відомих учням властивостям дій з раціональними числами, сформулювати правила ділення раціональних чисел

  • Розвиваюча: виробити вміння застосовувати правила ділення раціональних чисел для розв`язання вправ на обчислення та спрощення виразів

  • Виховна: виховувати любов до математики, сприяти вихованню культури поведінки, вдосконалювати навички спілкування, сприяти дружній атмостфері в класі.

Обладнання: картки з прикладами

Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь і навичок

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  • привітання

  • перевірка відсутніх

  1. Перевірка домашнього завдання на дошці

1088

а) (-3)) = 7

б)1 ∙ (-) = -1

в) (-1)∙(-) = 1

г) 2 ∙ (- ) = -3

ґ) 1,2 ∙ (- ) = -1

д) -3 ∙ (-0,2) = 0,7

1090

а

-3,4

-0,7

2,9

5,8

14

27

84

108

b

-7,5

26,4

-94

-67

-73

-0,9

-3,8

-10,8

ab

25,5

-18,48

-272,2

-388,6

-1022

-24,3

-319,2

-1166,4

3.Актуалізація опорних знань

Приклади на картках:

1 картка

  1. -0,6 ∙ 7 + 3,6 ∙ 0,4= - 2,76

  2. (-0,5)2 – 0,4 ∙ 2,8 = - 0,87

2 картка

  1. (3,7 – 4,8) ∙ 3,5 = -3,87

  2. 1,32 - (-3) ∙ 1,8 = 7,09

  1. Пояснення нового матеріалу

Ділення – дія, обернена до множення. Поділити одне число на друге – це означає знайти таке третє число, яке при множенні на друге дає перше.

Якщо a : b = x, то х b = a

Приклади

  1. 30 : 3 = 10

  2. -15 : 5 = -3

  3. 48 : (-6) = -8

  4. 63: (-9) = 7

  5. В цих прикладах модуль частки дорівнює частці від ділення модулів діленого і дільника.

  6. Частка від`ємна, якщо знаки діленого і дільника різні, якщо знаки діленого і дільника однакові, то частка додатна.

  7. Правило

  8. Щоб поділити одне раціональне число на друге, треба поділити їх модулі; якщо знаки діленого і дільника різні, то перед результатом слід поставити знак мінус.

  9. Приклад

  10. 4,2 : (-7) = - 0,6

  • 4,2 : 7 = -0,6

  • 4,2 : (-7) = 0,6

  1. При діленні 0 на будь-яке число, відмінне від 0, дістають 0. Ділити на 0 не можна! Чому? Бо коли б, наприклад, частка 5 : 0 = х, х – будь-яке число, то була б правильна рівність х ∙ 0 = 5, що неможливо при будь-якому значенні х.

  1. Розв`язання прикладів

  1. Усні вправи

  2. 1111

  3. а) 48 : 12 = 4 -9 : 3 = -3 81 : (-9) = -9 -30:15 = -2

  4. б) -6: (-3) = 2 - 40:8 = -5 60: (-3)= -20 1: (-5) = -1/5

  5. в) 35: (-7) = -5 -28 : 4 = -7 -36 : 18= -2 200: (-5) = -40

  6. г) -20: (-4) = 5 -13:13 = -1 0: (-67) = 0 -1: (-5)= 1/5

  7. 1112

  8. а) 105 : (-21) = -5 б) -114 : 19 = -6

  9. в) 924 : (-22) = -42 г) -111 : 37 = -3

  10. 1114

  1. 72,5 : (-29) = -2,5 б) 70,2 : (-26) = -2,7

  1. в) -5,98 : (-23) = 0,26 г) -5,4 : 3,6 = -1,5

  2. 1116

  3. а) -3 : 0,25 = -12 в) -7 : (-0,25) = 28

  4. б) -6 : (-0,15) = -40 г) -169 : (-1,3) = 130

  5. 1118

  6. а) - : (-3) = б) - : (-7) =

  7. в) : (-4) = -

  8. Підсумок уроку.

  9. Опитування.

  1. Що таке ділення?

  2. Як поділити одне число на друге?

  3. Чому не можна ділити на 0?

  1. Домашнє завдання. (№ 1115, 1121, 1123(в,г), 1129)

  2. Студентка-практикантка Козьменко Т.В.

  3. Вчитель математики Деркач Р.Л.

  4. Методист з математики Молявко О.І.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.