і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Конспект з уроку Всесвітня історія. Історія України (інтегрований курс) для 6 класу на тему "Писемність і мистецтво. Будівництво пірамід"

Конспект з уроку Всесвітня історія. Історія України (інтегрований курс) для 6 класу на тему "Писемність і мистецтво. Будівництво пірамід"

Курс:«Google сервіси в роботі вчителя»
Левченко Ірина Михайлівна
16 годин
800 грн
240 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №YL028265
За публікацію цієї методичної розробки Гавриленко Яків Миколайович отримав(ла) свідоцтво №YL028265
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Конспект з уроку Всесвітня історія. Історія України (інтегрований курс) для 6 класу на тему «Писемність і мистецтво. Будівництво пірамід».

Мета:

Навчальна: підвести до розуміння неповторності та унікальності єгипетської культури.

Розвиваюча: розвивати вміння працювати з візуальними джерелами інформації та підручником; вдосконалювати вміння логічно мислити, розвивати творче мислення школярів.

Виховна: виховувати інтерес та повагу до матеріальних і культурних надбань інших народів, виховувати учнів у дусі патріотизму.

Тип уроку: комбінований.

Завдання уроку:

  1. Охарактеризувати наукові знання, писемні та освітні здобутки давніх єгиптян.

  2. Ознайомити учнів з досягненнями єгиптян у галузі архітектури і мистецтва.

  3. Формувати терміни: культура, ієрогліфи, папірус, піраміда.

Обладнання: карта, підручник, роздатковий матеріал, проектор, ноутбук.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Індивідуальне завдання ( учень працює коло дошки). Охарактеризувати структуру єгипетського суспільства за допомогою суспільної піраміди.

Бесіда «Подорож по Эгипту».

  1. Дайте визначення поняття держава.

  2. Як ви думаєте, чому не існувало держави за умов первіснообщинного ладу?

  3. Що, на вашу думку, необхідно, щоб держава могла існувати?

  4. А в Україні є всі перераховані ознаки держави?

  5. Поясніть причини швидкої появи держави на Стародавньому Сході.

  6. Назвіть основне заняття єгиптян. Що таке «іригаційне землеробство»? Які на вашу думку, знаряддя праці та пристрої могли допомогти у зрошенні землі?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Ось ми і пригадали країну, в якій перебуваємо протягом декількох уроків. І на сьогодні у нас ще залишилися нез’ясовані питання.

ІV. Повідомлення теми та мети уроку.

Учитель повідомляє тему і звертається до класу: Які завдання стоять перед нами як дослідниками?

Відповіді учнів.

V. Вивчення нового матеріалу.

Метод «Мозкового штурму»

  • Дайте визначення поняття «культура».

Культура – це сукупність матеріальних і духовних цінностей, створених людським суспільством. (Термін записати в зошити).

Вчитель.

Виявами культури є писемність, наука, освіта, література, архітектура, мистецтво.

Українська поетеса Леся Українка писала:

І кожна цегла, статуя, колона,

Мережечка, різьба і малювання

Незримими устами промовляє:

«Мене створив єгипетський народ

І тим навік своє імення вславив».

І наше завдання сьогодні ознайомитися з культурними досягненнями єгиптян.

  1. Писемність.

Вчитель.

Писемність виникла на землі більш як 5тис. років тому. Першими країнами, де люди навчилися записувати необхідну їм інформацію, були Дворіччя та Єгипет. Перші письмові знаки являли собою малюнки – ієрогліфи. У давньоєгипетському письмі було понад 750 ієрогліфів. Писали єгиптяни на папірусі – обробленому очереті. Для письма використовували тростину, горщик із водою та пенал із заглибленнями для чорної та червоної фарб.

Розгляньте на слайді зразки ієрогліфів. Чи легко розшифрувати дані знаки?

Довгий час люди не могли розшифрувати ієрогліфи. Розгадати загадку стародавніх папірусів вдалося французькому вченому Жану Шампольону.

*Повідомлення учня.

А зараз ми спробуємо самостійно прочитати зашифрований документ і пояснити його зміст, використовуючи таблицю з ієрогліфами (додаток 1).

*Бесіда: думки учнів щодо змісту тексту.

Вчитися в єгипетській школі було важко. Невправних учнів часом били. Недарма виникла приказка: «Вухо хлопчика на його спині», а учителя називали «людина з різкою».

  1. Освіта.

*Коментоване читання.

Повчання Хеті, сина Дуауфа, своєму синові Пепі (додаток 2).

У Єгипті цінували грамотних людей, писарі ставали чиновниками, наближеними до фараона.

  1. Наука.

Вчитель.

У Стародавньому Єгипті набули розвитку наукові знання з математики: знали додавання, віднімання, множення та ділення. Медицини: знали будову людського тіла, методи лікування багатьох хвороб, робили хірургічні операції. Знали властивості металів, робили сплави бронзу.

Під час релігійної реформи Ехнатона жерці погрожували, що загасять сонце. Тисячі єгиптян чекали цієї події. І раптом сонце зникло, виникла страшна паніка…

  1. Що це була за подія?

  2. Які знання і для чого використали жерці?

  3. Чому жерці приховували свої наукові знання?

  1. Архітектура.

Вчитель.

Зараз ми зможемо побачити шедеври єгипетської архітектури (слайд «Піраміди»).

*Давайте спробуємо описати піраміди.

- Який матеріал використали для будівництва?

- Яку форму мають піраміди?

- Чому піраміди збереглися до наших днів?

Найпершою була створена піраміда Джосера, а найвищою Хеопса (137м.). Єгипетські піраміди зараховують до Семи чудес світу.

А зберігає спокій величних пірамід фантастична істота – Великий Сфінкс (слайд).

  • Кого вам нагадує ця істота?

  1. Мистецтво.

Вчитель.

На розвиток давньоєгипетського мистецтва суттєво вплинула релігія. На стінах гробниць, храмів, палаців знайдені давні розписи, фрески, рельєфні зображення.

*Робота з підручником (с. 70 – 71) та ілюстраціями (слайд).

- Завдання: у чому своєрідність образотворчого мистецтва давніх єгиптян?

VІ. Закріплення нових знань.

А зараз ми з вами відправимось у віртуальну подорож Єгиптом і закріпимо знання про нього.

* Історичний диктант.

1. Як називалися знаки, за допомогою яких писали єгиптяни? (Ієрогліфи)

2. Хто розшифрував єгипетську писемність? (Шампольон)

3. На чому писали в Єгипті? (На папірусі)

4. Хто така «людини з різкою»? (Учитель)

5. Що таке єгипетська піраміда? (Гробниця)

6. Істота з тулубом лева і головою фараона? (Сфінкс)

VІІ. Підсумки уроку.

Отже, культура Давнього Єгипту – це культура однієї з перших цивілізацій, яка внесла величезний вклад у розвиток загальнолюдської культури.

Оцінювання учнів.

VІІІ. Домашнє завдання: прочитати §13 ; творче завдання: написати міні-твір на тему «Один день в єгипетській школі».

Додаток 1.

Додаток 2.

Повчання Хеті, сина Дуауфа, своєму синові Пепі.

  • Будь писарем, сину мій, добре живеться писарям у Єгипті… Писарі ведуть облік податків фараона, вони завжди чисто одягнені, і в них удосталь усілякої їжі.

  • Важко опанувати грамоту, батьку, чому я обов’язково повинен стати писарем?.. Ось поглянь: на березі землероби збирають багатий урожай, певно, їм добре живеться. Я хочу бути землеробом: увесь день вони на повітрі, завжди в них на столі свіжі коржі з медом, молоко, овочі, м’ясо.

  • Ти помиляєшся, - говорить старий, - жалюгідна доля в селян. Цілий день працює землероб під палючим сонцем і лише надвечір повертається до своєї хатини. Вечеряє він черствим коржем і тільки-но ляже спати, як дружина будить його: «Настав час уставати, уже розвиднілося…».

  • Я не знав цього, - каже син, - тоді я стану ремісником, буду ткачем…

  • Ти погано знаєш життя міських ремісників: ткач сидить цілий день, зігнувшись біля верстата, і вдихає пил від ниток… А красиві тканини, що робить ткач, носять інші: вельможі фараона, воєначальники, писарі. Будь писарем, сину мій!..

  • О сину мій, якби я міг змусити тебе полюбити книги навіть більше, ніж рідну матір!

Запитання до тексту.

  1. Чому батько переконував сина стати писарем?

  2. Як ви вважаєте, чому син не хотів учитися?

  3. Пригадайте, скільки знаків було в давньоєгипетському письмі?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Урок для 6 класу з використанням роздаткового матеріалу та мультимедійною презентацією.
  • Додано
    01.03.2018
  • Розділ
    Всесвітня історія
  • Клас
    6 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    230
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    10
  • Номер матеріала
    YL028265
  • Вподобань
    0
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1200 грн
360 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №YL028265
За публікацію цієї методичної розробки Гавриленко Яків Миколайович отримав(ла) свідоцтво №YL028265
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти