• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Дошкілля
  • Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення з використанням методу асоціативних символів Тема: «На допомогу їжачку»

Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення з використанням методу асоціативних символів Тема: «На допомогу їжачку»

Опис документу:
Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення з використанням методу асоціативних символів для дітей 2-ї молодшої групи Тема: «На допомогу їжачку» розвивати зв'язне мовлення дітей за допомогою складання розповіді за мнемо таблицею та використовуючи таблицю методу асоціативних символів; вчити розповідати за знайомою картиною переходячи до зв'язної розповіді;вчити вести діалог, розвивати вміння слухати і розуміти мовлення звернене до дитини; вступати в розмову та підтримувати її,відповідати

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення з використанням методу асоціативних символів для дітей 2-ї молодшої групи

Тема: «На допомогу їжачку»

Програмовий зміст:

зв'язне мовлення: розвивати зв'язне мовлення дітей за допомогою складання розповіді за мнемо таблицею та використовуючи таблицю методу асоціативних символів; вчити розповідати за знайомою картиною переходячи до зв'язної розповіді;вчити вести діалог, розвивати вміння слухати і розуміти мовлення звернене до дитини; вступати в розмову та підтримувати її,відповідати на запитання і самому запитувати; розвивати зв'язне монологічне мовлення, пам'ять;

лексика: формувати уміння складати нескладні речення за структурною схемою, вживати узагальню вальні слова «Овочі», «Фрукти», «Дикі тварини», «Домашні тварини»; формувати уміння називати предмет або об'єкт і співвідносити з дією;

граматика: формувати уміння узгоджувати іменники та прикметники в роді та числі, вживати прийменники, вчити правильно будувати прості поширені речення зі сполучниками; вправляти в умінні утворювати імен іменників у формі родового відмінка

Матеріал: відео-матеріал «Звірина зарядка», схема МАК «Тварини», 2 кошика, гриби, зерно, морквинка, виноград, яблучко, мішечок, іграшка зайчика, д/гра «Хованки», ялинка, дерево, д/гра «Четвертий зайвий», фішки, листочки дерев, терем, іграшка ведмедя, муз.супровід(ревіння медведя), 2 мішечки, д/гра «Чого немає», д/гра «Пливе, повзе, лежить, скакає» (лото, набір карток), конвертики, мнемо таблиця «Осінні листочки», мнемо таблиці на кожну дитину «Віршики»(символи), чарівна паличка, психогімнастика «Слухняні листочки», іграшка киці (муз.супровід), д/гра «Хто деживе?», ілюстрація домашні та дикі тварини, фішки, маски тварин, пташка, іграшка лисиці, іжачка.

Хід заняття

Організаційний момент

Привітання

(діти стають в коло)

Доброго ранку сонце привітне,

Доброго ранку небо блакитне,

Доброго ранку у небі пташки,

Доброго ранку тобі і мені!

Сюрпризний момент (роздається телефонний дзвінок)

(В-ль включає запис голосу на диктофоні, говорить їжачок)

Ї: - Доброго ранку діти!

Д: - Доброго ранку!

Ї: - Як Ваші справи?

Д: - Добре, а твої як?

Ї: - не дуже, я не встигаю зробити запаси на зиму, скоро випаде сніг і я нічого більше не зберу,а моїм діткам не вистачить запасів на зиму, допоможіть мені зібрати запаси»

В-ль: - допоможемо?

Діти: - так.

Ї: - я тоді пішов до лісу, буду збирати гриби і чекати вас на допомогу.

В-ль: - добре, їжачку, ми обов'язково прийдемо.

Вихователь звертається до дітей: діти, а на чому ми можемо подорожувати (діти називають види транспорту), ми з вами, мабуть, підемо пішки до лісу, може по дорозі знайдемо для іжачка яблука або грибів. (діти йдуть по доріжці здоров'я).

Зустрічають лисичку.

В: діти, хто це? (лисичка), вона сумна, чому?

Л: прилетів лист, а в ньому велика картинка, а я не знаю що на ній намальовано і що з нею робити?

В-ль пропонує дітям подивитися на картину (мнемо-таблицю) «Про осінні листочки» та розказати лисці вірш по ній, але спочатку зробити артикуляційну вправу щоб розбудити наш язичок.

Артикуляційна вправа «Голочка», «Гойдалка» «Слоник»

(спочатку всі разом згадати, а потім 2 – 3 дитини розказують по таблиці вірш)

Лисиця дякує за допомогу, і запитує куди ми йдемо?

В: або діти: до їжачка поспішаємо на допомогу запасти на зиму їжі.

Лисичка, за те що допомогли дає дітям яблучко для їжачка.

(діти прощаються з лискою та ідуть далі)

Чутно мяукання кішки (муз.запис голоса киці)

Діти підходять до киці

В: чому ти плачеш?

К: я пішла гуляти та заблукала.

В: діти, де живе киця (в дома, це домашня тварина)давайте допоможемо киці повернутися додому знайдемо її будиночок. У мене є чарівні картки , головне вірно називати хто де живе і тоді тваринки повертаються до дому.

Д/гра «Хто де живе?»

З ускладненням (за столами розкладені картки з будиночками тварин, одна підгрупа дітей розкладають хто де живе?) (в дома, на подвір'ї та в лісі)

(А інша підгрупа накривають фішками домашніх та диких тварин і називають їх).

В: молодці діти, допомогли тваринкам повернутися до дому.

Потрапили діти на чарівну галявину з листочками та поряд стоїть голе дерево.

В: діти, подивіться яка різнокольорова, чарівна галявина, чого на ній багато?

Д: листочків.

В: давайте зробимо букет з осінніх листочків для іжачка.

(Діти збирають по 1-му листочку, називають колір листочка та з якого дерева він упав і віддають вихователю)

  • Це березовий листочок

  • Кленовий листочок

  • Каштановий листочок

  • Дубовий листочок

В: а зараз, я вам пропоную трішки пограти, у мене є чарівна паличка яка перетворить вас на листочки

Психогімнастика «Слухняні листочки»

В: Я - вітер, а ви – листочки. Вітер спить і листя заснуло (діти присіли та закрили очі). Подув вітер і погнав листя (діти рухаються в різних напрямах), закружляло листя на місці, стих вітер, листя відпочиває. (повторити 2 – 3 рази).

(Чути запис голосу пташки, вона принесла лист в якому чарівна картина)

В: пташка нам принесла лист ,а в ньому картина не проста, а чарівна.

Давайте з вами трішки пограємо та перетворимося на тваринок яких ви самі собі оберете і розкажете про себе як про тварину.

Дитина обирає тварину, в-ль одягає маску на тварину і за допомогою схеми методу асоціативних символів діти створюють описову розповідь про тварину і зображують мовою тіла та рухів обрану собою тварину).

Динамічна пауза «Звірина зарядка»

(під відео-супровід, повторення рухів)

В: які ви молодці, пташці дуже сподобалося як ви перетворювалися на тваринок та пташок.

Пташка запитує куди ми йдемо, діти відповідають і пташка дає для їжачка трішки зерна.

Діти дякують пташці і вирушають далі в дорогу.

В: діти, ви чуєте, хтось пригає по лісу, як ви гадаєте, хто це? (відповіді дітей)

Зайчик під ялинкою сховався від діток, мабуть грає в гру «Хованки»

В: Де сховався зайчик?

Д: зайчик сховався під ялинкою (вправляти дітей відповідати повним реченням.)

В: зайчик приніс для кожної дитини картку з галявинами на яких заховалися його друзі , давайте допоможемо зайчику їх знайти та назвати хто де заховався?

Д/гра «Хованки»

(диференційний підхід) Для 2- х дітей гра «Четвертий зайвий» (дітям пропонується знайти зайвий предмет із 4-х запропонованих і закрити його фішкою, а потім назвати чому він зайвий, обґрунтувати свою відповідь).

Зайчик запитує куди ми йдемо, діти відповідають, зайчик дарує для їжачка морквинку.

Діти прощаються та вирушають далі в дорогу.

Підходять до терема, (Звучить муз. Прокидається ведмідь.)

Ведмідь: Хто тут кричить і мені заважає спати лягати.

В: ми йдемо до їжачка, він просить нас допомогти на зиму зібрати запаси.

Ведмідь: Але, коли розбурхали мене доведеться вам зі мною пограти.

В: зараз, я послухаю в яку гру хоче пограти ведмідь(прикладає до вуха іграшку ведмедя )

Діти, ведмідь для вас знайшов свої малюнки але він їх не домалював, давайте скажемо чого не вистачає на малюнках, чого не має

Д/гра «Чого не має»

Д: - у зайчика нема вуха

  • У ведмедя нема лапи

  • У літака нема крила

  • У машини нема колеса

  • У лисички нема хвоста

  • У слона нема хобота

  • У пташки нема крила

Ведмідь дістає з мішка картки.

Д/га «Пливе, повзе, лежить, висить, пригає»

(дітям запропоновані картки вони дістають по 1-й картинці, називають що намальовано на ній підбирають необхідний будинок, наприклад, «вутка пливе» і кладуть на необхідний будинок)

(диференційний підхід, 2-м дітям дається велике лото та маленькі картинки, діти повинні вибрати з поміж інших карток необхідні для заповнення великої картки необхідною дією, наприклад, пливе та пригає, потім діти розказують по своїм карткам хто яку дію виконує)

Ведмедик дає для їжачка виноград, діти прощаються з ним.

На галявині, біля ялинки, їжачок уже зібрав гриби в корзинку.

Діти вітаються з їжачком, передають йому кошик з фруктами, ягодами які дали інші тваринки, але їжачок сумний

В: що трапилося, чому ти такий сумний

Ї: я так люблю слухати віршики своїх друзів тваринок, а сам ні одного не знаю,що мені робити.

В: а ми допоможемо тобі швидко вивчити невеличкі віршики, у нас є чарівні картинки за якими ми швиденько вивчили, зараз покажемо тобі як ми вміємо розказувати віршики.

(Мнемо-таблиця з символами)

(діти, дістають мнемо – таблицю яка складаються з 4-х малюнків та розказують невеличкий рядок віршика по черзі).

Їжачок дякує за кошик з запасами, йому дуже сподобалося слухати віршики.

В: а давайте подаруємо ці віршики їжачку щоб він їх вивчив та розказав своїм друзям коли вони зустрінуться.

Їжачок дякує за чудовий подарунок, і дарує дітям кошик яблучок. Діти дякують їжачкові та прощаються з ним.

А нам час повертатися до дитячого садка, довго вже ми подорожуємо.

(звучить музика) Лягайте всі на галявину, закривайте очі і за допомогою чарівної палички ми повернемося в дитячий садок.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ГЕОГРАФІЇ залишилося:
0
2
міс.
0
2
дн.
0
5
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!