Конспект відкритого уроку.Тема "Складання усного твору-казки „Куди поспішає весняний струмок“.

Опис документу:
Мета: вчити школярів спостерігати; добирати влучні слова для висловлення власної думки; розвивати зв’язне мовлення учнів, збагачувати словниковий запас; розвивати уяву, фантазію, творче мислення; виховувати любов до природи.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Складання усного твору-казки „Куди поспішає весняний струмок“.

Мета: вчити школярів спостерігати; добирати влучні слова для висловлення власної думки; розвивати зв’язне мовлення учнів, збагачувати словниковий запас; розвивати уяву, фантазію, творче мислення; виховувати любов до природи.

Хід уроку

1. Організація класу

2. Психологічний настрій учнів на урок

3. Актуалізація опорних знань

1) Читання заклички (Слайд 2)

Вийди, вийди, сонечко

на дідове полечко,

на бабине зіллячко

на наше подвір’ячко.

На весняні квіточки,

на меленькі діточки,

там вони граються,

тебе дожидаються.

2) Розповідь учителя (Слайд 3)

– Ласкавий сонячний промінчик відчинив весні двері – і все навколо захвилювалось... Природа прокидається, оживає, життя кипить, вирує.

А ось такою – діяльною і гомінкою сприймав весняну красу П. Грабовський:

Веснянка (Слайд 4)

Зійшли сніги, шумить вода,

весною повіва;

земля квіточки викида,

буяє травка молода;

все мертве ожива.

Веселе сонечко блищить

проміння щедро ллє;

гайок привітно шелестить,

неначе кличе пригостить;

струмочок виграє.

3) Читання вірша „У веснянки гарне личко“

4) Слухання голосів весни (Слайд 5)

5) Що виникає у вашій уяві, коли ви почули голоси весни?

4. Повідомлення теми уроку (Слайд 6)

5. Робота над темою уроку.

1) Чи доводилось вам слухати пісню весняного струмочка?

А ну прислухайтесь, може ви її почуєте. (Слайд 7, 8, 9)

2) Робота в парах.

Якими дієсловами можна передати пісню струмка?

Яким ви уявляєте струмок?

3) Літеретурна хвилинка. (Слухання віршів про струмочок).

6. Складання усного твору-казки

1) Пригадати: Що таке текст?

2) Робота за малюнками (Слайд 10, 11, 12)

Вступ:

- Що робили струмочки взимку?

- Хто їх розбудив?

- Як це сталося?

Основна частина:

  • З ким можна порівняти струмочок?

  • Як ви гадаєте, струмочок тече сам окремо?

  • Куди він поспішає?

  • Кого він може зустріти на своєму шляху?

  • Куди він впадає?

3) Робота в групах

Учні обговорюють, складають казки про весняну подорож струмків.

4) Презентація роботи груп.

5) Зразки заздалегідь написаних творів.

7. Підсумок уроку

  • Про що ж співають струмочки навесні?

  • Чого ви навчились на уроці?

  • Якими словами, словосполученнями збагатили своє мовлення?

  • Чи справдились ваші сподівання?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Малюк у світі економіки та фінансів»
Часнікова Олена Володимирівна
36 годин
590 грн