! В а ж л и в о
Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Конспект уроку"Розв’язування задач і вправ на додавання і віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками"

Опис документу:
Тема уроку"Розв’язування задач і вправ на додавання і віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками".Конспект до уроку Математика для 5 класу закладів загальної середньої освіти. За підручником Математика: підручник для 5 класу загал. навч. закладів/Н.А.Тарасенкова,І.М.Богатирьова.-Київ,Освіта,2013 рік

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема:Розв’язування задач і вправ на додавання і віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками

Мета:

навчальна:узагальнити поняття дробу, удосконалити вміння порівнювати різні види дробів, виділення цілої частини з неправильного дробу, перетворення мішаного дробу в неправильний, закріпити вміння учнів обчислювати вирази на додавання і віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками та розв’язувати текстові задачі;

розвивальна:розвивати вміння логічно мислити, аналізувати, узагальнювати, розвивати спостережливість, уважність, робити висновки;формувати пізнавальну самостійність учнів; продовжувати формувати позитивне ставлення до навчання;

виховна:виховувати дисциплінованість, самостійність, відповідальність, інтерес до предмету

Тип уроку:урок узагальнення та систематизації знань

Обладнання:ноутбук, презентація вчителя, підручники, роздатковий матеріал

Девіз:

Сім разів подумай, один раз розвяжи

Епіграф:

«Без знання дробів ніхто не може вважати себе знавцем арифметики»

Марк Тулій Цицерон

Хід уроку

І. Організаційний етап.

Організація уваги учнів:

Рівно встали, тихо сіли,

Головами покрутили

Солоденько потягнулись

Один одному всміхнулись.

Продзвенів дзвінок

Починаємо урок.

ІІ. Вправа « Мій настрій сьогодні»

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

Взаємоперевірка (діти обмінюються зошитами, проводять оцінювання самостійно)

№1166

Відповідь: 36 2/6 м.

№ 1167

  1. 22 10/25 грн.

  2. 7 15/25 грн.

Відповідь: залишок 7 15/25 грн.

№ 1168

Тарасик: 5 грн., Андрійко: 4грн. 35к.

Відповідь:Тарасику вистачить; Андрійко позичив у Тарасика 20 к.

IV.   Мотивація та оголошення теми і мети уроку.

Арифметика — це лічильна мудрість. Без цієї мудрості ні філософа, ні лікаря не може бути. Л. П. Магницький

Учитель. Для приготування кулінарних страв у харчовій промисловості, для виготовлення сплавів у чорній і кольоровій металургії, для виготовлення ліків у фармакології використовують звичайні дроби та дії їх додавання і віднімання. Сьогодні на уроці ми узагальнимо та удосконалимо знання та вміння з теми: «Звичайні дроби» під час розв’язування різних вправ та задач.

V. Актуалізація опорних знань.

«Інтелектуальний турнір»

  • Що називається чисельником звичайного дробу?

  • Що називається знаменником звичайного дробу?

  • Що показує знаменник звичайного дробу?

  • Як показує чисельник звичайного дробу?

  • Які дроби називаються правильними?

  • Які дроби називаються неправильними?

  • Які числа називаються мішаними?

  • Як перетворити мішане число у неправильний дріб?

  • Як перетворити неправильний дріб у мішане число?

  • Як порівняти звичайні дроби з однаковими знаменниками?

  • Як додати звичайні дроби з однаковими знаменниками?

  • Як відняти звичайні дроби з однаковими знаменниками?

VІ. Закріплення умінь і навичок.

Усне розвязування вправ:

  1. Який дріб зайвий?

  1. Порівняйте дроби:

  1. Допоможіть Віні-Пуху зібрати баночки з медом.

Письмове розв’язування вправ:

1.Виділіть цілу частину із неправильного дробу:

2.Розв’яжіть рівняння:

; ;

Робота в парах:

  1. У багатьох садах живе істота, яка має 14 175 зубів. Дізнайтеся назву цієї найзубатішої істоти, розгадавши слово.( слимак)

2.Відгадайте назву найкрупнішої рослини, що росте у водоймі. Її листя, досягає 2м, здатні витримати на собі дитину. Міцні ребра під листям допомагають їй триматися на плаву.(Гігантська водяна лілія з Амазонки)

VII. Фізкультхвилинка.

Гра «Назви математичний термін»

VIII. Розв’язування задач:

Логічні задачі:

  1. Як розділити 5 однакових яблук між 8 учнями порівну із найменшою кількістю розрізів?

  1. Як розрізати головку сиру на 8 рівних частин,

Виконавши лише три розрізи?

Цікаві задачі:

( 1400 мов; 29/5000 )

( 3 3/25 )

ІХ. Самостійна робота (додаткова робота)

1.Розташуйте в порядку зростання числа:

Відповідь:

2. Обчисліть значення виразу:

Відповідь: , 4, , .

3. На трьох полях загальною площею 79 га виростили соняшник. Площа першого га, а площа другого на га менша. Знайдіть площу третього поля.

Розв’язання.

1) (га) – площа другого поля.

2) (га) – площа першого і другого поля разом.

3) (га) – площа третього поля.

Відповідь: га площа третього поля.

Х. Підсумок уроку

Перетворіть в неправильний дріб числа:

3 2/3= ; 2 ¼= ; 5 2/8= ; 1 1/5= ; 1 1/3= ; 2 ½= .

  • Великий російський письменник Л. Толстой писав, що людину можна оцінювати дробом, знаменник якого становить те хороше, що вона думає про себе сама, а чисельник – те хороше, щодумають про неї інші.  А як ви вважаєте? Чи правильно це?

  • “Людина є дріб.

Чисельник – це гідність людини.

Знаменник – це оцінка самого себе.

Збільшити свій чисельник – свою гідність – не підвладно людині. Але кожен може зменшити свій знаменник – свою думку про себе і цим зменшенням наблизитися до ідеалу”

  • Сьогодні на уроці ми систематизували й узагальнили матеріал про звичайні дроби;

  • Що потрібно математику, мисливцю та барабанщику?

- Навіщо людям дроби?

- Які знання ви зможете використати в житті?

ХІ. Домашнє завдання:

  1. Підготуватися до контрольної роботи;

  2. Скласти кросворд з даної теми

ХІІ. Рефлексія. «Смайлики».

Виберіть смайлик, який відповідає вашому настрою в кінці уроку.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Професійний розвиток педагогічних працівників. Як навчати дорослих ефективно? »
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись