Конспект уроку.6 клас. Укр.мова.Іменник як частина мови

Опис документу:
Конспект уроку призначений для проведення уроку в 6 класі. На уроці розглядається загальне значення іменника , морфологічні ознаки, синтаксична роль. Під час заняття діти включаються в самостійну роботу над опануванням нового матеріалу, працюючи в групі,в парі.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

6 клас.УРОК № 8 Тема. Іменник як частина мови. Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль.

Мета: поглибити знання учнів про іменник як частину мови, його значення, морфологічні ознаки та синтаксичну роль у реченні, навчити учнів знаходити іменники в реченні; виховувати кмітливість, самостійність мислення. Обладнання: підручник, дидактичний матеріал.

          ХІД УРОКУ     

І.Вступна частина.

1.Організація учнів до навчання.

2.Оголошення теми уроку. Запис у зошити.

3.Визначення мети. Давайте визначимо мету уроку:про що повинні дізнатись? Чому повинні навчитись? Де знадобляться отримані знання?      

2.         Робота біля дошки.

Завдання: записати речення, зробити синтаксичний розбір першого речення, назвати частини мови.

Мова — засіб вияву бурхливого змісту народного життя. Ось чому так дбайливо й уважно треба ставитися до мови кожного народу… Могутність мови — це духовна могутність народу. Народ дає мові силу й красу.

(М. Шумило)

3.         Бесіда з учнями.Повторення вивченого з даної теми. Фронтальне опитування.

—        Чому в першому і третьому реченнях стоїть тире?

—        Назвіть іменники, які є в тексті.

—        Поясніть, за якими ознаками ви їх розпізнали.

—        Яка частина мови називається іменником?

Що з цієї теми вам уже відомо?

Назвіть приклади іменників істот і неістот.

ІІ.Стисла інформація вчителя щодо матеріалу нової теми.

Включення учнів в самостійну роботу для опанування нового матеріалу.

1.         Робота з підручником (індивідуальна форма роботи)

а)         [1] Опрацювання теоретичного матеріалу, с. 20.

[2]       Опрацювання теоретичного матеріалу, с. 31.

б)         [1] Вправа 40.

[2]       Вправа 69.

2.Спонукання учнів до осмислення нової інформації, її узагальнення та розпізнання реакції на процес здобуття знань

3.Опанування нових наукових термінів. Проблемне запитання.

—        Що ми розуміємо під поняттям «предмет»? (Використовується інтерактивний метод «Мікрофон».) Відповідь: — конкретні живі і неживі предмети;

—        явища природи;

—        явища суспільного життя;

—        дії і стани;

—        якості і властивості.

Які терміни з пройденої теми ви вже знали раніше,а які вивчили сьогодні?

3.         Творча робота (робота в парі).

[1, 2] Завдання: дієслова замінити іменниками, що означають назву дії або стану, а прикметники — іменниками, що означають назву якостей або властивостей предмета.

І варіант                    ІІ варіант

відбудувати — відбудова                  чесний — чесність

розвинути —                                   різкий —

зміцнити —                                     мужній —

підготувати —                                 корисний —

виконати —                                     блакитний —

4.         Робота в зошитах (робота в групі).

[1]       Вправа 44.

[2]       Вправа 68.

5.      Підведення учнів до узагальнення,обгрунтування.

Узагальнююча бесіда.

—        Яка частина мови називається іменником?

—        Як змінюються іменники?

—        Яка синтаксична роль іменника в реченні?

ІІІ.Заключна частина уроку.

1.Пояснення дом. завдання

1.       Підручник, § 6, вправа 45 (письмово).

.Виконання вправи на узагальнення та практичне застосування здобутих знань.

      Підручник, § 7, вправа 70 (письмово).

3.Підсумок.

Що ви сьогодні вивчили?

Чому ви сьогодні навчились?

Що вам сподобалось на уроці?

Які труднощі ви перебороли?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»