Урок української мови
Тема. Складаю план тексту
Очікуванні результати:
складає план тексту [4 МОВ 4.1];
будує текст за поданим планом [4 МОВ 3.1];
використовує засоби зв’язку речень у тексті [4 МОВ 4.2]
Мета: продовжувати вчити складати план тексту; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; розвивати бажання працювати в групах; виховувати уважність, спостережливість; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни та країн-сусідів.
Формування ключових компетентностей:
Спілкування державною мовою: розвивати уміння усно і письмово висловлювати свої думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти.
Соціальної: розвивати здатність налагоджувати взаємодію з іншими дітьми;
Громадянської: розвивати здатність виявляти громадську позицію у ставленні до людей, до самого себе;
.
Наскрізні вміння: формування в учнів початкової школи умінь сприймати, аналізувати, інтерпретувати й оцінювати усну інформацію та використовувати її в різних комунікативних ситуаціях; формування в учнів повноцінної навички письма, умінь висловлювати свої думки, почуття; формування в учнів умінь аналізувати, інтерпретувати, критично оцінювати інформацію в медіатекстах; дослідження учнями мовних одиниць і явищ з метою опанування початкових лінгвістичних
знань, норм літературної вимови та правил українського правопису.
Міжгалузеві зв’язки:
мовно-літературна
громадянська та історична
соціальна і здоров’язберігаюча.
Тип уроку. Засвоєння нових знань
Види використаних
ІКТ, Інтернет-ресурси (вказати джерела):
фізкультхвилинка: https://www.youtube.com/watch?v=ea4TVg0_8Dk
презентація: https://vsimpptx.com/lesson/103-skladayu-plan-tekstu
Обладнання: підручник, таблиця «Бортовий журнал », таблиця «Рутини», картки для роботи зі словом.
Хід уроку
№п\п | Етапи уроку | Діяльність учителя | Діяльність учнів | Очікувальні результати |
| ||||
1. | Актуалізація знань Емоційне налаштування. | Любі діти, добрий день! Зичу праці і старання! А ще, друзі, всім бажаю Справдити всі сподівання! | Учні займають місця за партами | Налаштування на продуктивний урок |
2. | Перевірка домашнього завдання | Вправа 8, с. 143 Вчитель демонструє текс на екрані | Обмінюються зошитами і перевіряють правильність виконаного завдання. | Взаємоперевірка: Допомагає самостійно відшукати помилку у зошиті. |
3. | Мотивація навчальної діяльності. Поділ на групи |
| Правила роботи в групах пригадують колективно.
| Розвиває соціальну компетентність: здатність налагоджувати взаємодію з іншими дітьми. |
4. | Психологічне налаштування. Вправа «Літак» | Вчитель пропонує дітям обрати літак для подорожі. Щоб продовжити подорож Америкою потрібно виконати групове завдання. | Діти обирають і зачитують, що їх чекає у подорожі | Налаштувати дітей на продуктивну роботу, створити сприятливий психологічний клімат на уроці. |
5. | Каліграфічна хвилинка |
| Каліграфічно записують до зошита.
Учні зачитують слова що повторюються.
| Покращити навички грамотного письма, розвивати уважність. |
7. | Повідомлення теми уроку. |
| Вправа «Бортовий журнал» (технологія розвитку критичного мислення) Учні звертаються до бортового журналу і дають відповіді на запитання. | Учні вчаться використовувати узагальнену і систематизовану інформацію. |
II. Основна частина уроку | ||||
1. | Робота з підручником. Вправа 1 | - Розгляньте світлини. Що на них зображено? Як ви думаєте, що об’єднує ці предмети? Перевір відповідь на це запитання за заголовком наступного тексту. | Вправа «Передбачення» Винаходи американців. | Учні висловлюють свої припущення, обґрунтовують їх, розвивають зв’язне мовлення. |
2. | Вправа 2. Прочитайте повідомлення Ґаджика про предмети, зображені на світлинах. |
| Робота в групах. Складають і записують план. План | Навчає учнів колективній співпраці. |
3. | Вправа 3. Перекажи текст за складеним планом. |
| Робота у великому колі. Представники з кожної групи вивішують план тексту і переказують за планом. | Сприяє розвитку зв’язного мовлення. |
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА | ||||
4. | Вправа 4. Прочитай текст. Поділи його на частини. Спиши текст. Кожну частину пиши з абзацу. Можеш скористатися правилом. |
| Самостійна робота. Більш як сто років тому в Америці знайшли золото. Почалася «золота лихоманка». | Колективна перевірка і один зошит беру я. Учні вчаться самостійно знаходити у тексті його структурні частини. |
5. | Вправа 5. Склади план тексту про перші джинси з питальних речень і запиши. |
| Представники груп зачитують план. План | Аналізувати, виправляти неточності, правильно будувати питальні речення. |
6. | Вправа 6. Прочитай інформацію Ґаджика. |
| Учні висловлюють свої думки у великому колі. | Сприяє розвитку зв’язного мовлення. |
7. | Вправа 7. Що ти вмієш робити своїми руками? Напиши про це текст (3–4 речення). | Вчитель звертає увагу на абзаци. | Самостійна робота. Зачитують за бажанням. Бабуся Тетяна навчила мене вишивати хрестиком. Мені це заняття дуже подобається. Коли в мене є вільна хвилина, я вишиваю картини за номерами. Вже вишила три картини: «Маки», «Ромашки в полі», «Волошки». | Сприяти розвитку міжпредметних зв’язків. |
III. Підсумкова частина уроку | ||||
1. | Домашнє завдання. Вправа 8 |
| Учні записують до щоденників | План |
2. | Закріплення знань. |
| Учні записують нові знання у «Бортовий журнал» | Закріпити отриманні навички |
3. | РЕФЛЕКСІЯ |
|
| Учні самостійно оцінюють успішність засвоєння матеріалу, власну результативність та усвідомлено діляться своїми емоціями. |





















