Конспект уроку з української мови в 2 класі. Зв'язок прикметників з іменниками. Практичне змінювання іменників за числами.

Опис документу:
Конспект уроку з української мови допоможе вчителю в підготовці до уроку. В формі гри учні поглиблюють знання про прикметник, встановлюють зв'язок прикметників з іменниками. Виконуючи різні завдання, діти звільняють сонечко від хмаринок. Урок насичений різними інтерактивними вправами. Сподіваюся цей матеріал буде корисний.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Зв'язок прикметників з іменниками. Практичне змінювання іменників

за числами.

Урок української мови

у 2 класі

Підготувала

Десятерик Світлана Вікторівна

2019 р.

Українська мова, 2 клас

Тема. Зв'язок прикметників з іменниками.

Практичне змінювання прикметників за числами.

Мета: поглиблювати знання учнів про прикметник, вчити встановлювати зв'язок прикметників з іменниками, змінювати прикметники за числами, вправляти в доборі ознак до предметів, закріплювати вміння визначати в тексті прикметників; розвивати фонематичний слух, спостережливість, увага, вміння бачити прекрасне, розвивати культуру мовлення та спілкування; виховувати любов до праці, навчання, природи і мови.

Обладнання: сонце, хмарки, промінці, сонячні зайчики, квіточки.

Хід уроку

І. Організація класу.

Продзвенів дзвінок,

Починається урок.

З маминої ласки,

З шкільної казки.

Тож девіз тепер згадаймо

І урок розпочинаймо.

Девіз . Українська наша мова

Колисаночка для нас.

Побажаємо наснаги.

За роботу, в добрий час.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Вправа 322.

-Які словосполучення ви виписали?

-Якого кольору ці предмети?

-На які питання відповідають ці слова?

-Як вони називаються?

-Що таке прикметник?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні на уроці ми продовжимо знайомитися з прикметниками, встановлювати зв’язки з іменниками.

1.

ІV. Актуалізація опорних знань.

  • До нас на урок завітала гостя. Та , щоб дізнатися: хто вона, треба

закреслити назву теми, яку ми вивчаємо.

Інтерактивна вправа «Банани»

П В Р И Е К М С Е Т Н И Н К А

  • Весна приходить не сама. Вона приносить з собою тепле сонечко, квіти, радість і гостинці.

Ішла весна-красна

У синій хустинці,

Несла весна-красна

У скриньці гостинці:

(на дошці)

Ягнятам - … травицю,

Гусенятам - … водицю,

Каченятам - … ряску,

А малятам - … казку.

Весна розгубила слова-ознаки, допоможіть, будь ласка, зібрати.

  • Вставте потрібне слово.

Зелененьку, молоденьку, тепленьку, цікаву.

  • Встановіть зв'язок між іменниками і прикметниками. (усно)

V. Мотивація навчальної діяльності.

- Поки ми розбирали гостинці весни, наше сонечко закрили хмаринки.

А щоб звільнити його, ми повинні виконати завдання кожної хмаринки.

То, що, дітки, допоможемо сонечку звільнитися?

VІ. Сприймання й усвідомлення навчального матеріалу.

  1. Хвилинка каліграфії.

1-ша хмаринка.

На ній написано: « Я звільню сонечко лише тоді, коли побачу, що ви гарно вмієте писати.»

Зошит свій я відкриваю,

Правильно його кладу.

2.

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно – не зігнусь.

Буду я писати гарно,

До роботи я берусь.

Записуємо дату і вид роботи.

  • Послухайте віршик. Який звук найчастіше зустрічається в ньому?

Сіло сонце на сосну,

Сонно мовило : «Засну!»

Сосни сонечко гойдали,

Сосни сонечко благали:

  • Сонце, сонечко, не треба,

Стане сумно нам без тебе.

Записати сполучення цього звука з усіма голосними.

С с са со су си сі се

Запишіть «найтепліше» слово з вірша.

Сонечко

  • На яке питання воно відповідає?

  • Як називаються слова, що відповідають на питання Хто? Що?

  • Доберіть прикметники до слова сонечко.

  • Складіть речення з цим словом.

  • Яке це речення за метою висловлювання?

  • Визначте головні слова в реченні.

  1. Робота з підручником.

2-га хмаринка.

Виконайте вправу 323. (колективно, біля дошки)

Хмаринка вдячна вам за роботу і звільняє сонечко. А вам пропонує відпочити.

  1. Фізкультхвилинка

Ручками до сонечка потягнулись,

Весело всі сонечку усміхнулись.

Робимо зарядку я і ти.

Весело стрибаємо раз, два, три.

Нахилились вліво, потім вправо.

3.

Хто ще там несміло робить вправи.

До хмаринки підлетіли

І за парти дружно сіли.

  1. Робота в групах.

3-тя хмаринка

Принесла нам гарні квіточки на яких записані слова з вправи 324.

Прочитаймо їх.

  • Якого слова не вистачає, щоб пришити ґудзик?

  • Яке зайве?

  • Як перенести слово «гудзик»?

  • Ваше завдання: до іменника, записаного в серединці квіточки, дібрати прикметники і записати на кожній пелюсточці по одному слову.

Об’єднуємося у групи. У кожної групи своя квіточка.

Перевіряємо і прикріплюємо квіточки до дошки (на галявину).

  1. Гра «Спіймай прикметник»

Кольорові сни

Кожній квітці навесні

Сняться кольорові сни.

Кульбабі сняться золоті,

Тюльпану – сни червоні

І дуже-дуже голубі

Дзвіночку лісовому.

Бузку – бузкові сняться сни.

Волошці – волошкові,

Ромашці – білі від роси,

Фіалці – фіалкові.

  1. Звуко-буквений аналіз слова.

Кольорові.

  1. Пальчикова гімнастика.

Пальчик-пальчик, де ти був?

Я з цим братом в ліс ходив.

А з цим братом борщ варив.

З цим я кашу куштував.

4.

А з найменшим заспівав.

  1. 4-та хмаринка побачила, які в нас роботящі пальчики і пропонує виконати вправу 325 (коментовано)

  2. Робота в парах.

Погляньте, жодної хмаринки не залишилося і сонечко посилає нам чарівний промінець. А чи вистачить нам одного промінця?

Змінимо словосполучення так, щоб стало багато.

Один Багато

Чарівний промінець - чарівні промінці.

Ось наші промінці на кожну парту послало сонечко.

На промінцях завдання (робота в парах)

1ряд – цікавий урок -…уроки;

2ряд – розумний учень - …учні;

3ряд – бажаний гість - … гості

VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

Сонечко тихенько спало за хмаринками і не знає, що ми робили на уроці.

Давайте розкажемо йому.

Вправа «Мікрофон»

VІІІ. Оцінювання. Домашнє завдання.

За ваші старання сонечко дарує вам сонячні зайчики з оцінками.

Сюрприз: домашнє завдання- вправа 326.

5.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Формування навчальної мотивації в учнів. Теорія і практика»
Черниш Олена Степанівна
72 години
790 грн
790 грн