і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь
Предмети »

Конспект уроку з української мови 2 клас

Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
2700 грн
1180 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №NI292749
За публікацію цієї методичної розробки Кондратенко Наталія Леонідівна отримав(ла) свідоцтво №NI292749
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Ненаголошені [е], [и] в коренях слів.

Мета. Закріплювати знання про перевірку ненаголошених звуків[е], [и] в словах. Розвивати вміння перевіряти слова з ненаголошеними звуками [е], [и] наголосом, звуки [е], и ], які не можна перевірити наголосом. Вчити правильно писати такі слова, користуючись орфографічним словником. Виховувати співчуття, бажання завжди прийти на допомогу іншим.

Обладнання: предметні малюнки казкових героїв, алгоритм написання сенкану, комп’ютери.

Тип уроку: закріплення знань, урок - казка

Хід уроку:

І. Організація класу

Пролунав уже дзвінок
Всіх покликав на урок.
Будем гарно працювати,

Щоб мову рідну добре знати.

Повторення правил з техніки безпеки.

Наш урок української мови ми проведемо в комп’ютерному класі, так давайте пригадаємо правила поведінки і безпеки в цьому кабінеті. (Діти за допомогою вчителя розповідають правила з техніки безпеки).

- Сьогодні у нас незвичайний урок, а урок - казка. Ми завітаємо у гості до героїв улюблених мультфільмів та казок.

- Але що це? (йде дощ)

- Нас супроводжувати буде герой одного із мультфільмів, який народився з дощу. Хто це? (Капітошка)

- Який у нього настрій?

Я бажаю вам протягом уроку мати хороший настрій, гарно працювати та отримати чудові оцінки.

- Тому девізом на урок ми візьмемо такі слова:

«Думати швидко,
Виконувати чітко,
Творчо працювати,
Каліграфічно писати.»

ІІ. Актуалізація опорних знань

- А перед тим, як розпочати нашу подорож Капітошка пропонує вам мовну розминку, а саме інтерактивну вправу «Мозкова атака».

1. «Мозкова атака»

- З чого складається наше мовлення?

- Які ви знаєте речення за метою висловлювання?

- З чого складається речення?

- На що можемо поділити слова?

- Який склад називається наголошеним?

- Який звук називається наголошеним?

- Як називаються склади на які не падає наголос?

- Як перевірити написання слів з ненаголошеними звуками[е ], [ и ].

- Що ж із цим завданням ви справились. Розпочнемо нашу подорож.

Подорожувати будемо на рідній хмаринці Капітошки.

- А ось і перший будиночок. Але ми не можемо ввійти, бо щоб отримати дозвіл відчинити двері, ми маємо виконати бажання господаря і провести

 2. Каліграфічна хвилинка.

Написання букв та буквосполучень (написання в повітрі, у зошиті)

В ід мі де ед

- Які з'єднання у буквосполучень?

- Назвіть склади, які ми записали. Введіть ці склади у слова.

- Ось ми і відчиняємо двері, а перед нами господар дому. Хто це? (Ведмідь)

- Що цікавого у слові Ведмідь? (це словникове слово)

- Як ми будемо писати Ведмідь чи Видмідь?

- Запишіть у зошити слово Ведмідь правильно, з буквою е.

3. Складання «сенкана».

- Наш Ведмедик у школі чув цікаве слово «сенкан», але не знає що воно означає. Скажіть що це таке? (відповіді)

- Складіть сенкан із нашим словниковим словом. (на дошці алгоритм складання сенкана)

- Ведмедик дякує вам за допомогу.

ІІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- Сьогодні на уроці ми закріпимо наше знання про правопис слів з ненаголошеними звуками[е], [ и] і виконаємо дуже багато цікавих вправ. А ми продовжуємо подорожувати із Капітошкою. І він запрошує вас у гості до свого хорошого друга.

ІV. Робота над темою уроку

- А ось і будиночок друга Капітошки. Але і тут нас чекає завдання - пропуск.

1. Дистанційний диктант

(одна дитина на дошці записує слова, всі інші в зошитах)

Земля, глибокий, весна, дерево, диван, телевізор. ( Колективна перевірка)

- Написання всіх слів ви змогли перевірити за правилом? Які це слова? Як же бути? ( перевірити за словником)

- Отже ми прийшли у гості до Незнайки (малюнок)

Фізкультхвилинка.

Хто ж там, хто вже так стомився?

І наліво нахилився.

Треба дружно всім нам встати

Фізкультпаузу почати.

Руки вгору, руки вниз,

Вгору трошки подивись.

Руки склали, як вітряк

І покрутимося так.

Вище руки підійміть

І спокійно опустіть.

Будемо дружно ми сідати

І до праці приступати.

V. Робота за комп'ютером. Програма "Незнайко на містку".

Мета програми — закріплення в ігровій формі правил правопису, вивчених дітьми на уроках української мови, а також ознайомлення з написанням складних слів.

1. Інструктаж - пам’ятка вчителя « Як ввімкнути комп’ютер» і програму «Сходинки до інформатики».

2.Інструктаж по виконанню завдання

- Ми повинні допомогти Незнайкові перейти на інший берег,а для цього треба полагодити місток, обравши потрібну колоду. Визнач лівою кнопкою миші, яку з двох літер треба вставити у слово. Якщо ти виконаєш завдання правильно, то допоможеш Незнайкові перейти на інший берег річки, якщо помилишся Незнайко впаде з містка. Зверніть увагу на те, що в деяких словах можуть бути відсутні дві літери — тоді Незнайко зупиниться на містку двічі, біля кожного пропуску.

3. Самостійна робота учнів за програмою

4. Інструктаж - пам’ятка « Як правильно закрити програму і вимкнути комп’ютер»

5. Релаксація.

- Швидко покліпати очима, закрити їх і посидіти спокійно, повільно рахувати

до 5. Повторити 4-5 разів.

- Витягнути праву руку вперед. Слідкувати очима, не повертаючи голови, за повільним рухом вказівного пальця витягнутої руки ліворуч і праворуч, вгору та вниз. Повторити 4-5 разів.

VІ. Робота за підручником

1. Коментоване письмо за вправою 160.

- Ми з вами прибуваємо до наступного будиночка.

- Подивіться, тут навіть написано, хто в ньому живе.(Кулубок)

- Ви здогадалися хто це? А як ви вважаєте чи правильно написано його ім'я? Як правильно?

- Від якого слова походить назва цього казкового героя? (коло, і він круглий)

- На який склад падає наголос у слові Колобок? (на останній, третій)

- Давайте навчимо Колобка правильно записувати слова і ставити наголоси у них.

І. Підсумок уроку

- Діти, скажіть будь ласка, до кого ми ходили в гості? З ким ми подорожували?

- Наші герої залишають нам послання і я пропоную вам його прочитати.(З пропусками букв)

Б..ЖА..МО У..ПІХ..В У Н..В..АННІ!

Гра «Мікрофон»

- Що цікавого дізналися на уроці?

- Мені сподобалося…

- Я дізнався багато цікавого …

- Як треба перевіряти ненаголошені голосні звуки?

- А якщо підібрати споріднене слово з наголосом на потрібному складі неможливо, що тоді робити?

ІІ. Домашнє завдання з поясненням

Вправа 161, запитання і завдання для повторення на с. 69.

4

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Урок-казка на тему: Ненаголошені [е], [и] в коренях слів.
  • Додано
    22.02.2018
  • Розділ
    Українська мова
  • Клас
    2 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    8035
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    NI292749
  • Вподобань
    0
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
1400 грн
640 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №NI292749
За публікацію цієї методичної розробки Кондратенко Наталія Леонідівна отримав(ла) свідоцтво №NI292749
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти