Конспект уроку з трудового навчання "Виготовлення ляльки-мотанки"

Трудове навчання

Для кого: 5 Клас

30.01.2020

1659

48

0

Опис документу:
Мета: навчити виготовляти ляльку; продовжити формувати навички учнів з обробки конструкційних матеріалів, розвивати пізнавальну, творчу, полікультурну компетентності та компетентне ставлення до власного здоров’я, розвивати спостережливість і самоконтроль, увагу, точність та координацію рухів; виховувати дисциплінованість учнів, бережливе ставлення до інструментів, устаткування, матеріалів
Перегляд
матеріалу
Отримати код

5 клас

Тема: Виготовлення ляльки-мотанки.

Мета: навчити виготовляти ляльку; продовжити формувати навички учнів з обробки конструкційних матеріалів, розвивати пізнавальну, творчу, полікультурну компетентності та компетентне ставлення до власного здоров’я, розвивати спостережливість і самоконтроль, увагу, точність та координацію рухів; виховувати дисциплінованість учнів, бережливе ставлення до інструментів, устаткування, матеріалів

Забезпечення уроку: зразки виробів, тканина, голки, нитки, ножиці.

Тип уроку:комбінований.

Перебіг уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  • Привітання

  • Перевірка присутніх

  • Створення позитивного настрою

Вправа «Невербальне вітання»

Завдання: привітатись з сусідкою по парті невербально, за допомогою жестів та міміки

Таймінг: 1 хв.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ.

  • Лялька-мотанка декоративна прикраса, іграшка чи оберіг?

  • Які матеріали використовують для виготовлення ляльки-мотанки?

  • Які інструменти використовують для виготовлення ляльки-мотанки?

ІІІ. ТЕМА, МЕТА УРОКУ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Вчитель повідомляє тему та мету уроку, мотивує учнів на вивчення технології виготовлення ляльки-мотанки, виконання практичної роботи.

IV. ІНСТРУКТАЖ З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

  • При роботі з ножицями

  • При роботі з голками та булавками

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  • Демонстрація готових виробів, визначення особливостей виготовлення виробу.

  • Технологічна послідовність виготовлення ляльки-мотанки.

  • Демонстрація трудових прийомів

VІ.САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ ТА ПОТОЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ ВЧИТЕЛЯ

  • Учні самостійно виконують роботу.

  • Зміст обходів вчителя: контроль за роботою учнів; контроль за дотриманням правильності виконання трудових прийомів; постійний контроль за дотриманням правил техніки безпеки.

VI.ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

  • Підведення підсумків практичної роботи.

  • Аналіз найхарактерніших помилок і недоліків в роботі учнів.

  • Загальна характеристика заняття.

  • Рефлексія.

1. Що ми робили на уроці?
2. Що нового ви дізналися, навчились на уроці?

3. Чи отримали ви задоволення від виконаної роботи?
4. Що було незрозумілим, що не вдалось зробити?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.