конспект уроку з трудового навчання 2 клас

Опис документу:
Оригамі.Чарівний човник. Мета: ознайомити з історією появи техніки оригамі та основними прийомами оригамі; опанувати прийоми згинання паперу при виготовленні човника; удосконалювати навички роботи з папером; розширювати світогляд; розвивати інтерес до предмета, творчі здібності, уяву, мислення, пам'ять; виховувати акуратність, любов до колективної праці і повагу до праці інших людей.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА УКРАЇНИ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

МАРІУПОЛЬСЬКА ШКОЛА – ІНТЕРНАТ І – ІІ СТУПЕНІВ № 2 ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Конспект уроку з трудового навчання

за темою

«Чарівний човник»

Для 2 класу

Учитель початкових класів

Лук`янець Тетяна Сергіївна

Трудове навчання 2 клас. Оригамі. Чарівний човник.

Мета: ознайомити з історією появи техніки оригамі та основними прийомами оригамі; опанувати прийоми згинання паперу при виготовленні човника; удосконалювати навички роботи з папером; розширювати світогляд; розвивати інтерес до предмета, творчі здібності, уяву, мислення, пам'ять; виховувати акуратність, любов до колективної праці і повагу до праці інших людей.

Обладнання: зразки виробів, різнокольоровий папір, ножиці, клей, пензлик, серветка для рук, Ілюстрації із зображенням Азовського моря, різного виду кораблів, відеозаписи мультфільмів «Катерок».

Хід уроку 

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Продзвенів дзвінок,

Починається урок.

Ми учитимось старанно –

Щоб почути у кінці,

Що у нашім другім класі –

Діти просто Молодці!

II.    Актуалізація знань учнів.

1.Ми продовжуємо тиждень початкових класів і сьогодні у нас блакитний четвер .Блакитний тому, що сьогодні християнське свято- Чистий четвер. Рано вранці ,у четвер перед Великоднем віруючи люди купаються, умивалися свяченою водою ,тим самим очищають своє тіло та свої думки від поганого і готуються до свята.

2.Вправа «Мозковий штурм»   

— Що ви знаєте про воду? Яка вона?

— Кому потрібна вода?

— Навіщо вода рослинам? (На дошці — зображення рослин.)

— Як вони її отримують?

— Чи потрібна вода тваринам? (На дошці — зображення тварин.)

— Чи потрібна вода людині? (На дошці — зображення людини.)

— Для чого потрібна вода людині?

3.Розповідь учнів. Вода — добрий друг і помічник людини. Вона — зручна дорога: по морях і океанах плавають кораблі. Вона перемагає посуху, підвищує урожай полів і садів. Вода слухняно обертає турбіни на електростанціях. Вода мінеральних джерел використовується не тільки як лікувальний засіб, але й для пиття.

Так наша планета виглядає з космосу (ілюстрація — на дошці).

— Як називається наша планета?

— А як ви вважаєте, чому її ще називають блакитною планетою? (Багато водоймищ: річок, озер, морів, океанів.) Розгадайте кросворд, усі слова якого чимось пов'язані із водою.

1)Пливе свинка, 6) Що за хатка – дивина?

Вирізана спинка. З скла прозорого вона.

Сліду не лишає. Табунцями,як у річці.

Хто його вгадає ?(Човен) Рибки плещуться в водичці.(Акваріум)

2)Він скрізь у полі і в саду, 3) Над глибокою рікою

А в дім не попаде, Вигнув спину він дугою.

І я тоді лиш з дому йду, Всі по ньому їдуть,

Коли вже він не йде.(Дощ) Всі по ньому йдуть,

А з собою не беруть.(Міст)

3)Судно, скарб людей,печери…. 8) Стоїть корито,

В мулі залишки галери… Повне води налито.(Ставочок)

Відшукає все це враз

Під водою…(водолаз)

4)Без рук, без ніг, 9) Шторм його не налякає,

На животі ходить(Корабель) Адже він штурвал тримає.

Через море й океан

Водить судно…(капітан)

5)Що за струмінь-водопад? 10) З небокраю,з-за діброви,

В спеку кожен йому рад; Вийшли води чорноброві;

В нашім парку гарний,гожий Принесли водиці джбан

Веселить він перехожих Полили і ліс і лан (Хмарки)

В`ються в гору води потоки,

Краплі бризкають нівроку,,

Знають Юля та Роман.

Ця загадка про…..( фонтан)

II.    СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.     Повідомлення теми та мети уроку

—  Сьогодні на уроці ми будемо створювати фігурки оригамі, закріпимо прийоми згинання паперу, дізнаємося цікаві факти про наше Азовське море.

Учитель читає вірш.

 Марина Копаниця 


 Азовське море



Там, давно, лабіринтами долі,
Подарунком добра на віку,
Я була на Азовському морі,
В його піні, теплі і піску.
Нічні тіні, примирливо чорні,
Над лагуною тихо летять…
Серце радісно б’ється при штормі,
Крики чайок, бажання співать…
Море радості, - море любові.
Хвилі шепчуть про вічне в житті.
Мить, як прапор у їхньому слові…
Срібні бризки, деньки золоті…
Життя, часом, буває лютує,
Тіло й душу гризе, як недуг,
Тоді мене море й рятує,
Бо у серці воно мені – друг.

Вже сонечко в море сіда

Вже сонечко в море сіда;

У тихому морі темніє;

Прозора,глибока вода,

Немов оксамит,зеленіє.

На хвилях зелених тремтять

Червонії іскри блискучі

І ясним огнем миготять,

Мов блискавка з темної тучі.

А де корабль наш пробіг,

Дорога там довга й широка

Біліє,як мармур,як сніг,

І ледве примітно для ока.

Рожевіє пінистий край;

То іскра заблисне, то згасне…

Ось промінь останній!..Прощай,

Веселеє сонечко ясне!

3.    Розповідь учителя

-Як називається море біля якого ми живемо?

-Що цікавого ви знаєте про наше море?

-Подивіться на ці фотографії краєвидів чарівного Азовського моря. (Учні

розглядають фотографії або слайди.)

Азовське море-саме мілке та віддалене від океану море у світі.

річний улов риби в 6 раз більше ,ніж в Каспійськім, та в десятки раз більше ніж у Чорному морі.

..у давні часи Азовське море у греків мало назву Меотійське озеро, у римлян Меотійське болото, у скифів Каргалук

сучасна назва Азовського моря походить від арабської «Бах-ель-азов», що означає «Темно-синє море»

Скифи називали наше море Карачулак, або рибне море

Азовське вода має цілющі якості: вона покращує кровообіг, зміцнює імунітет ,посилює дихальну функцію організму. Тому на узбережжі побудовано багато санаторіїв та пансіонатів, де люди з усього світу приїжджають покращити своє здоров*я.


4. Психологічний настрій під шум моря та спокійної музики.

-Приміть зручну позу. Заплющте очі. Уявіть, що ми йдемо берегом моря. Наші ніжки ступають на теплий пісочок, морські хвилі ніжно їх торкаються. Навколо нас тепле безкрає море. Ми чуємо його свіже повітря. Зробіть глибокий вдих і відчуйте цей чарівний ,морський світ. Приляг те на пісочок. Простягніть ручки, ніжки. Тепле сонечко торкнулося нашої голови, наших долонь, і ми відчули, як це тепло наповнює наше серце. Адже наше серце — це центр спокою, добра, любові ,якою ми, якщо побажаємо, можемо поділитися не тільки з коханою людиною, а навіть з усім світом. Тепер нам час повертатися до класу. Пам'ятайте про те, що ви завжди можете повернутися в це місце і відпочити, побути наодинці з великою водою, яка дає нам спокій, силу та неймовірну любов до всього живого. Повільно розплющуємо очі — і знову ми всі разом на нашому уроці.

4.    Демонстрування та аналіз зразка

Інструктаж учителя

— Сьогодні на уроці ми працюватимемо колективно. Ми створимо виріб у техніці оригамі «Чарівний човник».

Пригадаємо

-Що таке оригамі?(складання фігурок із паперу)

-Чим відрізняється оригамі від кірігамі?( у створенні кірігамі дозволяється вирізувати окремі деталі ножицями)

-В якій країні зародився цей вид мистецтва?( в Японії)

-Що цікавого ми знаємо про цю країну?(Японія- «країна сонця, що сходить», столиця Японії –Токіо , прапор білого кольору з червоним колом всередині,

2017 рік – рік Японії в Україні,

Подивиться порядок роботи в підручнику на с. 72. Почнем з виготовлення човника. (На дошці — схема.)

ЧОВНИК

*З половинки аркуша кольорового паперу складаємо форму «трикутник»

* Верхній кут зігни вниз.

*Відігни гострі кути вгору.

*Загни нижній кут вгору до центра.

*Переверни на протилежний бік.

Човник готовий.

— Тепер візьміть картон синього або блакитного кольору і розташуйте на ньому свої човники та пароплави. Береги моря можна прикрасити очеретом, деревами та кущами.

III.   ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ

Діти працюють у парах. Учитель за потреби допомагає учням.

Самостійна робота . Наклеювання паперових човників з урахуванням принципу «ближче – нижче», «ближче – більше», «далі- вище», «далі – менше» .

IV.   ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ

—   Які гарні човники у вас вийшли! Вони різного кольору і чудово виглядають на синьому картоні, ніби це справжнє море.

— Розкажіть, як вам працювалося колективно?

— Хто допомагав товаришеві?

— Хто припустився помилок?

— Як виправляли їх?

Пливе, пливе хвилями зовсім новий Саморобний човник мій паперовий. Я очей із човника не спускаю, Я іду по берегу і співаю: Пливи, пливи, човнику, за водою. Подружи із хвилею голубою.

Фізкультхвилинка

МОРЕ

Море зараз ми знімаєм,

Хвилі всі ми зображаєм,

Вліво-вправо нас гойднуло,

Чайка крилами махнула,

Полетіла на димок,

А чи чули ви гудок? У-у-у- (гудуть).

Прибій тихесенько плекскає(Плескають в долоні)

Нас до дому повертає.

(Садяться за парти)

V. Підсумок уроку. Вправа «Мікрофон»

-Не встигли ми закінчити урок, а журналісти уже на порозі:

_Що сьогодні у вас відбувається?

_А що таке оригамі?

-А що ви знаєте про японію?

— Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

— Чого він вас навчив?

— Які відкриття ви зробили?

— Де надалі знадобляться знання, отримані на уроці?

— Як ви сьогодні працювали?

Сьогодні я прийшла раненько і відкрила віконечко для провітрювання та ось неприємність :вітер зніс вітрила з намальованого кораблика. Що ж тепер нам робити?(Діти пропанують допомогти кораблику і наклеїти вітрила, але кожне вітрило має назву і щоб правильно знайти його місце, треба пригадати загадки, які були на початку уроку)

-Діти відгадують загадки ,вішають вітрила .

-Ви такі молодці –допомогли у біді кораблику і тепер наш корабель знов може іти в плавання.

— На дозвіллі ви можете самі зробити фігурки оригамі, прикрасити ними свою кімнату, або подарувати кращому другу.

Перегляд мультфільму «Катерок»

вода

добрий друг і помічник людини.

— зручна дорога: по морях і океанах плавають кораблі.

-перемагає посуху, підвищує урожай полів і садів.

-слухняно обертає турбіни на електростанціях.

мінеральних джерел -використовується не тільки як лікувальний засіб, але й для пиття.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Емоційна ефективність учителя: теорія і практика»
Швень Ярослава Леонідівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.