• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Природознавство
  • Конспект уроку з природознавства на тему "Будова рослини. Рослини – живі організми. Дерева, кущі, трав’янисті рослини.Якими бувають дерева, кущі, трав’янисті рослини."

Конспект уроку з природознавства на тему "Будова рослини. Рослини – живі організми. Дерева, кущі, трав’янисті рослини.Якими бувають дерева, кущі, трав’янисті рослини."

Опис документу:
Метою уроку є розширити та поглибити знання про значення рослин у природі та цінність для людей, сформувати загальні уявлення про будову рослин та якими вони бувають. Розкрити особливості дерев, кущів, трав’янистих рослин. Розвивати вміння порівнювати, встановлювати причинно – наслідкові зв’язки, висловлювати свою думку, спостерігати, співпрацювати, узагальнювати робити висновки.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Конспект уроку, проведеного в 3-Б класі

Тема: Будова рослини. Рослини – живі організми. Дерева, кущі, трав’янисті рослини.

Якими бувають дерева, кущі, трав’янисті рослини.

Мета: розширити та поглибити знання про значення рослин у природі та цінність для людей, сформувати загальні уявлення про будову рослин та якими вони бувають. Розкрити особливості дерев, кущів, трав’янистих рослин. Здійснити контроль і корекцію знань, визначити рівень освітніх компетентностей.

Розвивати вміння порівнювати, встановлювати причинно – наслідкові зв’язки, висловлювати свою думку, спостерігати, співпрацювати, узагальнювати робити висновки.

Розвивати логічне мислення, творчу активність, науковий світогляд, інтерес до навчання. Формувати вміння працювати в групах, вміння і навички роботи з роздатковий матеріалом, підручником, таблицями, схемами, розуміння того, що людина – частина живої природи, культуру поведінки в природі. Удосконалювати вміння встановлювати взаємозв’язки.

Виховувати етично – ціннісне ставлення до природи, спостережливість, увагу, наполегливість,працелюбність, любов до природи, бажання охороняти та примножувати її красу.

Дидактичні засоби навчання: презентація на тему Будова рослини. Рослини – живі організми. Дерева, кущі, трав’янисті рослини”, роздатковий матеріал: схеми, таблиці, ілюстрації із зображенням дерев, кущів, трав’янистих рослин, колекція насіння, плоди, зошит з друкованою основою, мікрофон, сигнальні картки, надрукована тема, емблеми (корінь, листок, стебло, квітка, насіння)

Тип уроку: комбінований

Література:

  • Основи природознавства: Природа України: Навч. посібник. – К.:Вища шк.., 2008. – С. 41 – 88

  • Я і Україна: Підруч. для 3 кл./Т.М. Байбара, Н.М. Бібік. – К.: Форум, 2006. – С. 107 – 112

  • Федієнко В.В. , Черевко О.М. Я і Україна (Природознавство). Робочий зошит. 3 кл. – Х.:ШКОЛА, 2013. – 48 с. : іл.

  • Рослини. Зовнішня будова рослин. Дерева, кущі, трав’янисті рослини: [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://22071957milena.ucoz.ru/load/navchalni_ta_metodichni_posibniki/konspekti_urokiv/roslini_zovnishnja_budova_roslin_dereva_kushhi_trav_janisti_roslini/64-1-0-584

  • Дерева, кущі, трав'янисті рослини: [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://posibnyk.at.ua/publ/9-1-0-142

  • Різноманітність рослин: дерева, кущі, трав’янисті рослини. Їх відмінності: [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://osvita.ua/school/lessons_summary/initial/2790/

Хід уроку

І Організація класу

  1. Привітання

Пролунав дзвінок,

Починається урок.

Працюватиме старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім третім класі

Діти – просто молодці!

  • Давайте привітаємося! Добрий день!

  • А зараз поверніться до гостей та привітайтеся з ними.

Ми вам раді, люди добрі,

і вітаєм щиро вас.

Всіх запрошуєм ласкаво

на урок у 3-Б клас.

  1. Перевірка готовності уроку

Подивилися на мене,

Усміхнулися усі:

Всі готові до роботи.

Всі бадьорі. Молодці!

  • Сідайте!

  • Протягом уроку будьте активними, щоб в кінці уроку майже в усіх учнів були оцінки.

ІІ Актуалізація опорних знань

(раптом хтось стукає в двері)

Осінь: Ой, вибачте! Я загубилася! Я помітила, що у вас відчинені двері. Ви можете допомогти мені?

  • Що трапилося? А ти хто?

Осінь: Я – Осінь. Пора надзвичайно чарівна.

У барвах казкових ліси і поля.

Я тут господиня, я Осінь – царівна.

В моїм володінні земля.

Три місяці маю собі на підмогу.

Це вересень, жовтень – мої трударі.

Листопад завершує нашу дорогу

І зменшує сонця вгорі.

Погляньте ви на цю красу,

Що світу я завжди несу.

(показує на свої листочки, у вікно, щоб діти поглянули на красу осені)

Осінь: Але трапилося нещастя,я так захопилася, що не знаю, який з моїх помічників зараз панує. Я проходила коридором і почула, що ваша вчителька говорила, що ви можете працювати активно, ви розумні та кмітливі учні. Може ж ви мені допоможете? Але я хочу перевірити, чи впораєтеся з моїми завданнями, на скільки ви спостережливі? Чи уважними ви були, слідкуючи за погодою цього тижня?

  • Давайте ж доведемо та допоможемо Осені своїми відповідями.

  1. Хвилинка спостереження.

    Яка зараз пора року? (Осінь)

    Який зараз місяць? (Листопад)

    Як ви гадаєте, чому він так називається? (Тому що з дерев осипається листя). Так, золоті, червоні, коричневі, жовтогарячі листочки залишають свої рідні деревця й падають м'яким килимцем на матінку-землю, щоб вкрити її та захистити від зимових холодів, які незабаром настануть.

    Які ви знаєте осінні місяці? (Вересень, жовтень, листопад)

    Які зміни відбулися у неживій природі? (Що можна сказати про стан неба? Чи є вітер? Яка температура повітря? Чи були опади?Що можна сказати про тривалість дня (ночі)? Яка погода переважала протягом тижня?) – черговий синоптик (щоденник спостереження)

    Які зміни відбулися у живій природі? (Що відбувається з листям на деревах і кущах? Як змінилися рослини? Чому? Які птахи відлетіли?)

    Що корисного ви зробили для природи? (підготували годівнички, загребли листя)

Осінь: В мене так мало часу залишилося, щоб чарувати над природою. Можна я у вас зостануся на уроці, адже я бачу, що ви будете говорити про природу, а я її просто обожнюю. Дозволите?

  • Звичайно, залишайся! Запрошуємо тебе на наш урок!

ІІІ Перевірка домашнього завдання.

1. Фронтальне усне опитування

- Пригадайте і скажіть, що таке природа? (Природа – це все, що нас оточує, крім того, що зроблено людиною.)

- На які дві групи вона поділяється? ( Нежива і жива)

- Що належить до живої природи? ( До живої природи належать: люди, тварини, рослини, гриби, бактерії, віруси – живі організми.)

- Які царства живої природи ви знаєте?

  • Чим живі організми відрізняються від предметів неживої природи? (На відміну від предметів неживої природи всі живі організми дихають, живляться, ростуть, розмножуються і вмирають)

  • Зараз я роздам вам картки. Вам потрібно прочитати зашифровку, в якій зашифровано відмінність між живою і неживою природою. Слід знайти перший кружечок, тоді за лініями прочитати, чим же відрізняється жива природа від неживої. (Живе живиться, дихає, росте, розмножується, відмирає. )

  • Чому рослини називають: «Зеленим дивом Землі» або «Зеленими друзями людини»?

  • Значення рослин.

Значення рослин:

  • Рослини виділяють кисень, необхідний для дихання.

  • Грунт формується у безпосередньому зв’язку з рослинами, від яких залежить його родючість.

  • Важливе значення для людини має одне з головних джерел енергії – кам’яне вугілля і торф.

  • Є фільтром для очищення повітря. Вона затримує пил та інші шкідливі домішки.

  • Важлива роль зелених рослин у поглинанні шуму. Крони дерев, кущі пом’якшують різкий міський шум.

  • Згубно діють на збудників хвороб, перешкоджають поширенню інфекційних захворювань.

  • Рослинний покрив відігріває протируйнівну роль у природі. Він утримує поверхневі води і поповнює запас ґрунтових вод, регулює течію річок, стримує згубну силу повені. Допомагає у боротьбі з руйнуванням ґрунтів.

  • Рослинність впливає на клімат.

  • Рослини – основна, визначальна ланка в складному ланцюгу живлення всіх організмів, у тому числі й людини.

  • Людина навчилася з льону, бавовни одержувати льняні та бавовняні тканини, за допомогою яких вона захищає себе від несприятливих погодних умов, прикрашає себе і своє житло.

  • З деревини виготовляють папір, меблі, фарби, лак, будівельні матеріали тощо.

  • З рослин виготовляються лікарські препарати, які використовуються при багатьох хворобах.

  • Використовуються для селекційної роботи, поліпшення культурних рослин.

  • Спостерігаючи за рослинами, людина здавна засвоювала орієнтири у просторі та часі.

  • Рослини чутливо реагують на зміни погоди, тому можна передбачити погіршення чи покращення погоди.

  • Досить часто рослини використовують замість компаса.

  • Неоціненне значення мають рослини в житті людини як джерело естетичних вражень, краси.

  • Дидактична гра "Що де росте"

  • Ви бачите в презентації зображення на якому чітко видно сад, город, ліс, узлісся, поле, луг. Я роздала вам картинки із зображенням різних рослин. Вам потрібно назвати цю рослину та сказати, де вона росте.

Поле – пшениця, кукурудза, ячмінь

Сад – абрикоса, виноград, малина, слива, яблуня, груша, вишня, смородина.

Город – цукровий буряк, картопля, капуста, помідори, огірки, морква, цибуля.

Лук – кульбаба, конюшина, деревій, волошки.

Узлісся – ліщина, чорниця, суниця, брусниця, дуб, береза, сосна, липа, підсніжник, пролісок, конвалія, дзвоники, гвоздики, ромашка.

IV. Оголошення теми, мети уроку

- Темою сьогоднішнього уроку є " Будова рослини. Рослини – живі організми. Дерева, кущі, трав’янисті рослини". Ми поговоримо про будову рослин, та їх значення, про дерева, кущі, трав’янисті рослини. А осінь буде слідкувати за уроком і найактивнішим даватиме нагороди, у кого їх буде найбільше, той отримає хорошу оцінку за урок. Тому старайтеся та будьте уважними!

V. Первинне сприйняття й усвідомлення нового матеріалу

1. Розповідь з елементами бесіди.

- Подивіться на малюнки рослин. (в презентації)

- Які вони красиві й різні! Недарма називають рослин зеленим дивом планети. Перші рослини з′явилися дуже давно, понад 250 млн років тому. І зараз не можна уявити життя на Землі без рослин.

- Чому?

- Так, тільки рослини здатні запобігати нагромадженню надлишку вуглекислого газу в атмосфері й підтримувати потрібний для всіх живих організмів рівень кисню.

- Рослини затримують пил та інші шкідливі домішки; поглинають шум, виділяють речовини, які знищують мікробів – збудників хвороб.

- У природі є багато видів рослин. Учені підрахували, що всього на Землі росте близько 500 тисяч видів. В Україні – близько 16 тисяч видів.

- Рослини різняться будовою, розмірами, умовами життя і його тривалістю. Всі рослини мають схожу будову. Кожна рослина складається з частин, які називаються органами. Кожен орган має свою назву: корінь, стебло, листок, квітка, плід з насінням. Органи рослини – це частини, з яких вона складається і які мають певне значення.

- Погляньте на схеми, які я вам роздала. Зараз ми пройдемося по кожному з органів рослини.

Назва

Істотні ознаки

Значення

Корінь

Підземний орган

Забезпечує живлення.

Закріплює рослину в ґрунті

Стебло

З′єднує інші органи

з корінням

З′єднує інші органи з корінням.

Пересуває воду від кореня.

Піднімає листя до світла

Листки

Розташовані на стеблі

Утворюють поживні речовини,

дихання. Накопичення води

Квітка

Найгарніший орган.

Утворює плоди

Плід із насінням

Утворюється з квітів

Розмноження

  • Корінь рослини. Він знаходиться у ґрунті. За допомогою кореня рослина закріплюється і живиться поживними речовинами.

  • Стебло. На ньому є листки, квіти, плоди. Вони знаходяться над поверхнею ґрунту. По стеблу поживні речовини рухаються до листків, квітів, плодів. Ці речовини підтримують життя рослин. Стебло може бути зеленого або коричневого кольору.

  • Листки найчастіше бувають зеленого кольору. Вони можуть бути гладенькі, шорсткі, округлі.

  • Квітка. У кожної рослини вона різна за величиною, формою і кольором. За допомогою кольору квіти приваблюють до себе комах, які запилюють їх. Запилена квітка перетворюється на плід.

  • Плоди також бувають різні за кольором і виглядом. Горіхи, яблука, груші - це плоди. За допомогою насіння з плодів рослини розмножуються.

- Отже можна зробити такий висновок: органи рослин різних видів різняться довжиною, висотою, формою, розміщенням у просторі, кольором, розміром.

- А зараз давайте розіграємо казку “Хто найголовніший:

ХТО НАЙГОЛОВНІШИЙ?

Ось засперечалися якось частини рослини: хто з них найголовніший?

Корінь. Я тут найголовніший! Я укріплюю рослину в ґрунті, я напуваю її водою і годую мінеральними солями. Та що рослини — я і людей, і тварин годую! Та ще й лікую іноді. Тільки те, що я першим із насіння з'являюся, говорить про мою важливість!

Лист (заперечує). Подумаєш! Ти, корене, живеш у темряві, та ще й за мій рахунок. Це я готую рослині поживні речовини, уміло використовуючи сонячну енергію. Це я підказую людям, коли рослину треба полити, підгодувати, укрити. Можу я годувати, лікувати і тварин, і людей. Та й дихається поряд зі мною легко. А тебе, корене, я можу виростити і так.

Стебло (обурюється). Ой, які ж ви важливі! А що б ви без мене робили? Ні корінню без мене не жити, ні листю. Це ж мої тоненькі трубочки-волокна пересилають поживні речовини і воду по усій рослині. Одні волокна живлення кореню передають, а інші — листу. З ранньої весни до самої зими працюю, не покладаючи рук. Трохи перепочину взимку, а з настанням тепла знов беруся до роботи. Піднімаю вгору гілля з листям та розташовую так, щоб усі сонечко побачили.

Квітка (здивовано). Які ви наївні, сперечаєтеся, хто з вас найголовніший... Усе, що ви робите,— це все для мене! Не буде мене,— не буде й насіння, а не буде насіння — не буде й рослини! Усе, що ви здобули з ґрунту, повітря, води, світла,— все це піклування про мене. Буде квітка — буде насіння, а отже, буде рослина.

Насіння. Ваші сперечання пусті. Я — найголовніше! Усе, що ви взяли з ґрунту, повітря, води,— все це для мене, щоб я дозріло, дало життя новій рослині. Із мене розвиватимуться і корінь, і стебло, і листя, і квіти, і плоди, і нове насіння!

  • Чому листя не може прожити без кореня? (Це я готую рослині поживні речовини, уміло використовуючи сонячну енергію.)

Яке значення має квітка для рослини?(Буде квітка — буде насіння, а отже, буде рослина.)

  • Чому насіння стверджує, що воно найголовніше? (Із мене розвиватимуться і корінь, і стебло, і листя, і квіти, і плоди, і нове насіння!)

- А як ви думаєте, хто з них найголовніший? Чому?

- Як ви вважаєте, який орган найголовніший ? (Корінь)

- Чому саме корінь? Яке значення він має для рослин?(Корінь забезпечує живлення рослин та закріплює рослину в ґрунті. )

Осінь: Ой, щось я вже втомилася від напруженої праці, давайте трішки відпочинемо.

Фізкультхвилинка (відео)

2. Робота з підручником

- Прочитайте самостійно текст «Рослини — живі організми» і дайте відповіді на запитання.

  • Що ще утворюється в листках під дією світла? (Кисень. Рослини виділяють його з повітря.)

  • Коли рослини виділяють кисень? (На світлі в листках рослин утворюються не лише поживні речовини, а й кисень. Рослини виділяють його в повітря під час дихання, коли світло. Завдяки рослинам у повітрі стає більше кисню і менше вуглекислого газу.)

  • Коли рослини вбирають кисень? (Під час дихання рослини вбирають із повітря кисень, а виділяють вуглекислий газ)

  • Рослини виділяють кисню більше, а вуглекислого газу - лише незначну кількість.

  • Якими органами дихають рослини? (Дихають рослини всіма органами вдень і вночі.)

  • Як ви вже прочитали, то скільки у рослин способів живлення? (Два)

  • Живлення рослин: І спосіб – рослини живляться поживними речовинами, які корінь всмоктує з водою із ґрунту; цей процес живлення відбувається постійно: і вдень, і вночі. ІІ спосіб – рослини самі утворюють поживні речовини – цукор і крохмаль – у своїх листках тільки на світлі з води і вуглекислого газу.

  • Розгляньте в підручнику (С. 110) схему «Дихання рослин».

  • Визначте, де і як позначено І спосіб живлення рослин, а де і як – ІІ спосіб. Коли вони відбуваються?

  • Чи рухаються рослини? Наведіть приклади. ( Так, рослини рухаються. У рослин ростуть корені, стебла, листки, квітки, плоди.)

  • Які ознаки всього живого є у рослин? (Рослини живляться, дихають, ростуть, розмножуються, відмирають)

(Осінь перевіряє відповіді учнів, рецензує.)

Осінь : Ой, молодці! Як багато ви знаєте!

VІ. Засвоєння нових знань, умінь і навичок.

  1. Гра «Так чи ні» (З використанням сигнальних карток)

  • Корінь вбирає із ґрунту воду? (Так)

  • У плоді утворюються поживні речовини? (Так)

  • Насіння захищає плід від пошкоджень? (Ні)

  • Стебло проводить воду від кореня до всіх органів? (Так)

  • 3 листя утворюється плід? (Ні)

  • В рослин один спосіб живлення? (Ні)

  • В рослин два способи живлення? (Так)

2. Робота з підручником.

1) Прочитайте текст «Дерева, кущі, трав’янисті рослини» (с.111-112) .

2) ст. 112. Знайдіть в підручнику відповідь на запитання і прочитати їх.

- Які істотні ознаки дерева? (Рослина, яка має одне міцне дерев’янисте товсте стебло (стовбур).)

- Які істотні ознаки куща? (Рослина, яка має кілька міцних дерев’янистих, але значно тонших, ніж у дерева, стебел.)

- Які істотні ознаки трав’янистої рослини? (Рослина, яка має м’яке соковите стебло.)

VІІ. Систематизація, узагальнення засвоєних знань, умінь і навичок.

  1. Гра "Незакінчена таблиця"( використовуючи мікрофон).

  • На дошці рослини зображені в хаотичному порядку, їх потрібно поділити на групи:

Дерева

Кущі

Трав’янисті рослини

Береза

Шипшина

Підсніжник

Сосна

Суниця

Ромашка

Дуб

Калина

Конвалія

Яблуня

Смородина

Пролісок

Каштан

Малина

Волошки

  1. Робота з підручником

  • Опрацюйте самостійно статтю на ст. 113-114

- Дерева бувають різними за розмірами і формою. Є дві сім’ї дерев: листяні та хвойні. Листяні – дерева, у яких є листя. Хвойні – дерева, у яких замість листя голочки. Такі дерева називаються вічнозеленими. Хвоїнки живуть кілька років. Потім вони буріють і опадають. Але не всі відразу, а поступово. Дерева і кущі, на яких виростають широкі листочки, називають листяними. У ялинки ж, сосни, ялівця, модрини листочки дуже вузенькі, схожі на голочки. Вони називаються хвоєю. Тому такі дерева і кущі називають хвойними.

- Розгляньте клен, ялина, дуб, каштан, сосна.

- Поділіть їх за формою листка на дві групи (1 група: клен, дуб, каштан. 2 група: ялина сосна.)

ВИСНОВОК. Дерева першої групи – листяні, другої – хвойні.

- Як ви думаєте, скільки років може жити клен? Калина? Ромашка?

- Дерева і кущі – це багаторічні рослини.

- Поміркуйте, з яких слів утворилась назва „ багаторічні ”.

- Трав’янисті рослини можуть бути однорічними, багаторічними, дворічними?

- Що вам підказує назва „ однорічні ”?

- До однорічних належать ті рослини, які протягом одного року проростають із насіння, квітують, дають плоди з насінням і відмирають.

- Які ви знаєте однорічні рослини? (горох, гречка, соняшник, помідори, перець, огірки, лобода, щириця)

- Які рослини належать до дворічних?( Рослини, які першого року проростають, але не квітують. На другий рік в них з’являється квітка і плід з насінням. Морква, капуста, буряк, петрушка )

- Що вам підказує назва „ багаторічні ”?

- Багаторічні рослини мають довговічні підземні стебла цибулини, бульби, кореневища. У них накопичуються поживні речовини. В них є бруньки, з яких виростають надземні стебла, які квітують, дають плоди з насінням і відмирають. А цибулини, бульби, кореневища зимують у ґрунті.

VIІІ. Застосування засвоєних знань, умінь і навичок.

  • Гра «Мікрофон»

Осінь: Слідкуючи за вами, у мене виникли запитання. Мені цікаво, чи зможете ви на них відповісти.

  • Доведіть, що рослини — частина живої природи.

  • Чому рослини не можуть жити без сонячного світла?

  • Доведіть, що рослини — джерело поживних речовин і кисню на Землі.

  • Гра «Впізнай дерево за плодом».

Осінь: Що це? Дерева, кущі чи трав’янисті рослини? (трав’янисті рослини)

- Погляньте в презентацію, та скажіть якого дерева цей плід?

жолудь (дуб)

каштан (каштан)

горіх (ліщина)

Осінь: Ой, я згадала! Одного разу знайшла в журналі гру Яка рослина зайва?. Допоможіть мені. Я називатиму перелік рослин, а вам потрібно сказати, яка рослина зайва та пояснити чому. Готові?

  • Гра «Яка рослина зайва? »Чому?

- Клен, дуб, калина, тополя, верба

- Шипшина, конюшина, бузок, ліщина.

- Картопля, огірки, яблуня, гарбузи.

  • Гра «Назвіть рослину»

Осінь : Спостерігаючи за вами, я помітила, як ви активно працювали, відповідали на запитання вчителя. А зараз я хочу перевірити, чи впораєтесь ви з моїм «складним» завданням. Я вам буду зачитувати загадки, які приготували вам мої листочки, а ви маєте відгадати їх, але я запитуватиму лише тих, хто підніматиме руку, а не викрикуватиме. Домовилися? Відгадавши загадку, назвати до якого виду відноситься рослина: дерева, кущі, трав’янисті рослини.

  • Сидить баба серед літа, у сто сорочок одіта. (Капуста)

  • Що то за голова, що лиш зуби й борода? (Часник)

  • Висить шапличок, а в тім шапличку сімсот козаків. (Соняшник)

  • Має шкір сім, витискає сльози всім. (Цибуля)

  • Без рук, без ніг, а на батіг пнеться. (Квасоля)

  • Сидить дівчина в коморі,

  • А коса її надворі. (Морква.)

  • Живе один батько,

Тисячі синів має,

Усім шапки справляє,

А собі не має. (Дуб)

ІX. Підсумок уроку.

  • Про що дізналися на уроці?

  • Як ви розумієте вислів «Берегти рослини — зберігати життя на Землі?»

  • Яке значення рослин на планеті Земля?

  • Чим відрізняються рослини одна від одної?

  • Де ростуть рослини?

  • Чи змогли б люди жити без рослин? Чому?

ІХ. Домашнє завдання.

Ст. 107 – 114; робота в зошитах з друкованою основою с. 16 – 19

  • Зараз ми поділимося на такі «дослідницькі групи»:

1 ряд – знаходить цікаву інформацію про представника групи дерева.

2 ряд - знаходить цікаву інформацію про представника групи кущі.

3 ряд – знаходить цікаву інформацію про представника групи трав’янисті рослини.

Ось і пролунав дзвінок –

Закінчився наш урок.

За роботу по заслузі

Щиро дякую вам, друзі.

12

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
5
дн.
0
5
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!